Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: privatizace a najmy

20.3.2009 20:48 vložil Jarda

Ad A) Nebuďte smešní ... žádná radnice v celé naší republice nemá žádnou povinnost zbavovat se svého majetku. A pokud to udělá, jen jen na ní, za jakých podmínek. Úplně mimo mísu je argument, že "v polovině 90. let se prodával metr čtvereční za 2.000 Kč". Ano, tehdy stál lístek na metro 12 korun, dnes stojí 26 a stěžuje si někdo na dopravním podniku, že chce cestovat za stejné peníze jako před 10 lety ? Asi by se vám tam vysmáli ... Prostě cenová úroveň tehdy a dnes se vůbec nemůže srovnávat, takže nikdo nemůže chtít, aby se byty prodávaly za stejné ceny ...

Dále nevidím důvod, proč by se byty měly prodávat jen za účetní cenu a to ještě se slevou. Zajímalo by mne, kolik lidí poté, co levně koupilo nájemní byt, jej s velkým ziskem prodalo .. Ale chápu křiklouny, čím dráž obec prodává, tím menší je zisk při jeho prodeji : )

Ad B.) Výše nájmů v bytech s tzv. regulovaným nájemným (netýká se to jen bytů obecních) je stále směšně nízká v porovnání s tím, kolik se platí nájemníci za tržní nájemné. Současné regulované nájemné se pohybuje okolo 80 korun za metr2, průměrné tržní pak okolo 166 kc/m ... Nájemník regulovaného bytu tedy stále platí sotva polovinu nájmu tržního. Takže vy bretové, co bydlíte za regulované nájmy .. buďte rádi, že platíte tak málo a nemusíte si byty najímat na volném trhu.

A ještě trocha politiky na závěr. Když už tak nadáváte na modré pány z ODS, tak to byla právě ČSSD, která v roce 2006 navrhla a v parlamentu prosadila zákon, který všem majitelům domů (nejen obcím) umožnila nájemné zvyšovat. A jen hlupák by toho nevyužil. Takže poděkujte oranžové partě Jirky Paroubka : )

A na závěr námět na založení dalšího sdružení .. mohlo by se brát za práva těch, co bohužel neměli tolik štěstí (nebo známostí), aby v minulosti získali nájemní smlouvu s regulovaným nájmem a musí tak platit velké peníze za nájem tržní .. určitě by se na tom, Matěji Stropnický, daly nějaké politické body vytřískat, to je totiž jediný účel celé této vaši taškařice : )antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama