Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: privatizace a najmy

22.3.2009 01:30 vložil Jarda

Je mi 35, dobu před rokem 89 si tedy pamatuju. Souhlasím s vámi, že pokud vaši známí přišli o domek a dostali za něj byt v paneláku, že to není spravedlivé. Stejne tak souhlasim, ze privatizace se vlece a ze zpocatku byla mozna zbrkla a neprehledna.

Taky se mi nelíbí, že si členové vedení radnice kupují více bytů, nicméně podle zde panující logiky: pokud je místostarosta nájemcem bytu, má tedy nárok na privatizaci a na to, aby měl zvýhodněnou cenu. Proto jsem psal, že bych byl pro privatizaci, ale za tržní cenu, aby se předešlo spekulacím, kdo se kde obohatil na úkor jiných.

Nesouhlasim s tvrzenim, ze kdyz nekdo bydli desitky let v NAJEMNIM dome, tak ze si to v podstate odbydlel a ma pravo pozadovat koupi za zvyhodnene ceny. Predstavte si, ze jste majitelem činžáku, v domě bydlí 10 let nájemníci, platí vám regulovaný nájem. Protože je ještě stále nízký (já bydlel v paneláku, kde jsem za tržní nájem 68m2 bytu platil 12.000, takže opravdu nepoměr), nemáte prostředky na výraznou rekonstrukci. A do toho všeho si vaši nájemníci vytvoří spolek a začnou se domáhat toho, abyste jim SVÉ byty prodal a to ještě zvýhodněnou cenu. Reknete uprimne, prodate, nebo si nad jejich drzosti poklepete na celo ? Obec je majitel jako kazdy jiny a podle toho by se mela chovat.

Pokud tvrdite, ze milionove ceny bytu jsou jen ma spekulace, pak se podivejte na nabidky bud novych bytu, nebo realitnich kancelari a uvidite, jaka je cena ytu. Ja osobne si poridil vlastni byt a budu muset platit 20 let hypoteku .... A brecim tady kvuli tomu, ze mi nikdo levne neprodal byt ?

Jeste si dovolim jedno srovnani: tvrdit, ze kdyz uzivam cizi vec, v tomto pripade byt je stejne, jako kdyz si pronajmete auto, budete s nim nejakou dobu jezdit a pak prijedete do pujcovny, budete chtit vuz koupit (budiz), ale pri stanoveni ceny budete chtit razantni slevu, protoze vy ten vuz úrece uzivate a tudiz na to mate prece pravo .. Tak takhle to prece nefunguje ..antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama