Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: privatizace a najmy

23.3.2009 22:09 vložil Jarda

Ano, to je presne vas styl a vam podobnych. Kdyz mi dojdou argumenty, tak se nezmuzu na nic jineho, nez na urazka a ruzne napadani. Nuze vazeny pane, pod mostem jsem se nenarodil, na Praze 3 nebydlim, tudiz se nebudu montovat do chovani radniho pana Lochmanna. Pokud mate pocit, ze neco udelal nelegalne, pak se obratte na policii s trestnim oznamenim. Stejne tak nejsem pln nenavisti. Ja se o sve bydleni postaral sam, byt jsem si koupil od soukromeho majitele za beznou trzni (a dosti vysokou, oproti tomu, za co privatizuje P 3) cenu. Ale pokusim se tu o vecnou debatu, jak s ni nalozite vy uz odhadnout nedokazu.

Ja se tu vyjadruji obecne k najemnim vztahum. Evidentne jste vy a ostatni nepochopili tento institut. Najemni vztah je smluvni vztah mezi vlastnikem (v tomhle pripade Prahou 3) a najemcem. Vlastnik poskytuje prostor k bydleni, najemce za to plati najem. I kdyby nekdo platil najem 100 let, tak plati za UZIVANI BYTU, nesplaci byt (to si mozna pletete se splacenim u druzstevnich bytu). Proto nemuzu pristoupit na argument, ze NAJEMCI byty davno splatili a tim padem maji na jejich odkup jakesi vami nespecifikovane pravo. Takhle ta vec v nasem pravnim radu nestoji. Zkratka uz se smirte s tim, ze poskytovani bydleni je sluzba jako kterakoliv jina. (Stejne jako kdyz jdete do pujcovny aut a pujcite si auto).

Jina vec je, ze pokud se vlastnik rozhodne svuj majetek prodat, ma najemce predkupni pravo. Ale opet plati, ze to neni NAJEMCE, kdo urcuje kupni cenu. Logicky to je prodavajici. Stejne jako nejdete do obchodu koupit si televizi a nebudete na prodavace kricet, ze vy tu telku chcete o 50% levneji.

Pokud jde o vysi najmu - co je pro vas "primerena vyse" ? Kazdy dum by si mel na svuj provoz a udrzbu vydelat, coz vzhledem k regulovanym cenam najemneho sotva lze. Proto byl prijat zakon o jednostrannem zvyseni najemneho, ktery umoznil vlastnikum domů jednostranně zvýšit nájemné na úroveň, kterou určuje STÁT vyhláškou. Ta se odvíjí od aktuální ceny bytů v dané lokalitě. Uveďte mi zde důvod, proč by se Praha 3 měla chovat jinak, než jiný odpovědný vlastník a proč by za službu bydlení, které poskytuje, měla inkasovat méně peněz ? Vsadím se, že kdyby chtělo město míň, našlo by se plno křiklounů a kritiků, kterým by takový postup vadil.

A k regulovaným nájmům ještě poznámka: uvedená problematika se týká v celé republice cca. 800.000 nájemních bytů. Zbytek platí nájemné tržní, bez jakýchkoliv výhod.

antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama