Diskuse

Praha 3 prodala byt místostarostovi za hubičku, lidé z paneláků si připlatí

Vložit nový příspěvek

Važte slova, než něco napíšete

24.9.2008 11:14 vložil Julius

Zdravím milí spoluobčané,

o této "kauze" nevím víc než co je psáno na tomto webu, stjeně jako další přispěvatelé. Je velmi jednoduché někoho anonymně kritizovat a osočovat. Nepřijde mi to ale korektní, tím spíš, jestliže se to děje bez dostatku informací. Všechno, co jsem se zde v příspěvcích zatím dočetl, jsou typické spekulace a doměnky lidí, kteří se očividně nudí, rýpou kolem sebe a snaží se upoutat pozornost. Internet je podobných diskuzí s "osvícenými" příspěvky plný. Zcela nezainteresovaný člověk "chk" po přečtení článku zde na webu, aniž by měl relevantní informace k posouzení nebo jakkoli zvážil protiargumenty, s klidem a jistotou předjímá výsledné rozhodnutí hypotetického soudního procesu? Jak fascinující. Přesně tento druh smýšlení a jednání, kdy člověk morálně nebo společensky odsoudí druhého jen na základě neúplných informací vytržených z kontextu, je pro lidskou společnost zkázou. Předsudky, předpojatost, předpoklady a z nich vyvozené irelevantní závěry a verdikty už v historii zapříčinily mnoho mezilidských konfliktů a zničily mnoho životů. Špatná rozhodnutí totiž plodí špatné konce.

Mě jako též nezainteresovanému občanovi se po přečtení článku jeví, že radnice jednala korektně, neboť se jednoznačně řídila znaleckými posudky. Pokud někdo chce hodnotit a srovnávat ceny, nechť se zaměří na relevantnost vlastních posudků a ne na radnici. Avšak velmi pochybuji, že kdokoli z přispěvatelů zde je dostatečně vzdělán či certifikován k tomu, aby to byl schopen a oprávněn rozporovat. Přesto by mě nepřekvapilo, kdyby se zde objevily další spekulativní příspěvky "všeznalců" nebo nesmyslné emotivní výroky bez jakéhokoli pokusu o logickou argumentaci jako v případě přispěvatele "pepy". To je vážně učebnicový případ zakomplexovaného člověka, který nemá co dělat, ale "všechno ví a ná".

JZ


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Cos chtěl vůbec říct milý občane Julie ?!!!Važte slova, než něco napíšete

24.9.2008 17:07 vložil Cézar

- milý občane - pokud bys měl fakt přehled a nepředváděl nám tady rétoriku, psal bys možná k věci.

Tvůj článek má pro řadu občanů nulovou výpovědní hodnotu.Snad jen, že se rád předvádíš.Mnohdy stači psát jasně sdělně česky.Plýtváš materiálem a vypadá to trapně.

.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Cos chtěl vůbec říct milý občane Julie ?!!!Važte slova, než něco napíšete

24.9.2008 21:28 vložil Julius

Zatímco pro řadu občanů, do které Ty jistě spadáš, má můj příspěvek nulovou vypovídací hodnotu, výroky typu: "...tak jak se chová nevzdělaná starostka a s ní nevzdělaní troubové Lochmana velkotunelář Hurda (Akrpolis!) je příšerné! Ta ženská ikdyž jí to píše asistentka je paranoidní!..." jsou opravdu "přínosné" pro všechny, že ano :-)

Jakým materiálem podle Tebe plýtvám, člověče? :) Investoval jsem do toho pouze a jen svůj čas a trochu energie. Ale přitom se snažím nikoho nenapadat, neobviňovat a nesoudit. Je to hodě těžké nic nepsat, i když nic nevím, viď? ;-)Reagovat  Reagovat s citací


Re: Važte slova, než něco napíšete

24.9.2008 17:51 vložil Bob

Nemohu s Vami souhlasit. Ty domenky jsou zpravidla dolozene relevantnimi odkazy na verejne rejstriky. Samotnym pohledem na Justice.cz a na provazanost podnikatelske a komunalni sfery lze objevit veci, na kterych se bezny obcan nestaci divit.
Tato problematika jde ruku v ruce se skutecnosti, ze Praha 3 zasadne o nicem neinformuje. Zdejsi radnice je treba oproti Praze 6 nesrovnatelne uzavrenejsi. Veskera usneseni rady a zastupitelstva zverejnena na Internetu jsou oklestena a odkazovana na neverejne prilohy. Kdyby hrali na otevrenou politiku, bylo by takove tajnustkareni zbytecne a mozna by ubylo dohadu.

A nakonec - pan Konvicka jasne nabizi moznost k vyjadreni. I protistrana ma prostor pro nazor. Ale ona o komunikaci s obcanem nestoji, ze?


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama