Diskuse

Reakce na příspěvek

Zjednodušování problémů

16.9.2010 20:29 vložil chk

Myslím si, paní Hujová, že problém vidíte poněkud zjednodušeně. Stejně jako většina ostatních politiků nevidíte fakt, že byty s tzv. regulovaným nájemným, jakožto dědictví socialismu, kdy osobní vlastnictví bytů nebylo možné, museli jejich uživatelé velmi často nákladně a složitě rekonstruovat za vlastní peníze. Proto rychlá a levná privatizace by byla opravdu jednoduché a fungující řešení.
A druhý fakt, který pomíjíte, je ten, že hodně bytů na Praze 3 bylo podnikových. Lidé je tenkrát "dostávali" za to, že po určitou dost dlouhou dobu pracovali pro určitý podnik a byla to také jakási náhražka osobního vlastnictví za socialismu. Tyto byty byly později bezplatně převedeny na městskou část a ta dnes v nich vybírá nájemné mnohem vyšší, než odpovídající nutným nákladům na údržbu (ve srovnání třeba s Vámi citovanými byty družstevními).

Jinak jsem rád, že se konečně někdo z TOP09 na Praze 3 k této problematice vyslovil a zejména, že jste zmínila ony nesmyslné rekonstrukce před privatizací. Tyto jsou totiž prováděny velmi nekvalitně, naprosto bezohledně vůči nájemníkům, a navíc za několikanásobně předražené ceny.antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama