Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Zjednodušování problémů

17.9.2010 07:41 vložil Vladislava Hujová

Dobrý den,
systém konstrukce ceny, který navrhujeme je takový, že cena za m2 v domě stejná pro všchny byty /nižší bude stanovena pouze pro přízemní byty/. Příklad - stejná cena pro ty, kteří mají umakartové jádro i ty, kteří si vybudovali novou koupelnu a tím zhodnotili svůj budoucí majetek.
Privatizaci všech domů rozhodně nechceme zdržovat. V první řadě necháme zpracovat znalecké posudky na všechny zbývající obecní bytové domy, a to podle jednotné metodiky - tržní cena obsazeného domu. Dále stanovíme možnou slevu a její podmínky. Předložíme nabídku všem nájemníkům s předkupním právem na 18 měsíců. Smlouvy budeme realizovat v pořadí, které si určí nájemníci s tím, že budou deklarovat připravenost celého domu k privatizaci /kdo bude privatizovat, kdo chce být zařazen do nového systému bytové politiky - senioři, handicapovaní a soc. potřební a kdo chce zůstat v systému smlouvy na dobu neručitou se standardním nájmen, který bude podléhat deregulaci/.
Investice do revitalizace ponelových domů jsou naprosto nelogické vzhledem k tomu, že vlastníci mohli velkou část rekonstrukcí realizovat prostřednictvím dotací téměř "zadarmo" a nemuselo být využíváno prostředků z rozpočtu MČ. Navrhujeme, aby z výnosů z privatizace byl postaven nový obecní bytový fond, který by sloužil k potřebám všech obyvatel Prahy 3, kteří se ocitnou ve znevýhodněné sociální situaci.antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama