Diskuse

Spravedlivá privatizace je podvod

Vložit nový příspěvek

4. pohled na privatizaci

3.10.2010 10:22 vložil Alena Chybová

Chybí uvedení 4. pohledu na privatizaci. V obecním bytě jsem bydlela od 80. let. Na rozdíl od nájemců, kterým je výhodná i méně výhodná privatizace umožněna, mně umožněna není, protože dům byl i s námi nájemci jakožto věcným břemenem předán restituentům. Místo abych si byt mohla koupit do osobního vlastnictví, platit ve srovnání s výší nájemného nízké poplatky do fondu oprav a v klidu bydlela a žila, jsem majiteli domu popotahována po soudech, soudy nucena k podání protinávrhu a ze života mám peklo. Seskupení majitelů domu, jejich advokátů, Stavebního úřadu MČ P3 a soudů je dokladem toho, že zde stále pracují určité skupiny na objednávku - v tomto případě dle mého názoru je možné skupinu nazvat psychickou mordpartou, která ač si žije na vysoké noze, nikdy nebude mít dost peněz a nedokáže žít bez vyvolávání problémů. Vrcholem je potvrzení advokátem majitelů domu jejich výhrůžek o likvidaci mé osoby, nevystěhuju-li se z bytu bez náhrady - nechal zaprotokolovat při soudním jednání. PČR zatím je nečinná - této mordpartě se nesmí nic prokázat.
Alena


Reagovat  Reagovat s citací


Paní Hujová, jste to Vy?

1.10.2010 22:11 vložil Josef

http://rejstrik-firem.kurzy.cz/rejstrik-firem/DO-26964473-alfa-gate/

ALFA GATE, s.r.o.
Obchodní rejstřík, Údaje platné ke dni: 02.09.2010, 6:00
Datum zápisu: 7.dubna 2005
Obchodní firma: ALFA GATE, s.r.o.
Sídlo: Brno, střed, Pekařská 398/4, PSČ 602 00
Identifikační číslo: 269 64 473
Právní forma: Společnost s ručením omezeným
Předmět podnikání:
- Realitní činnost
- Správa a údržba nemovitostí
- Ubytovací služby
- Činnost podnikatelských, finančních, organizačních a ekonomických poradců
- Služby v oblasti administrativní správy a služby organizačně hospodářské povahy
- Velkoobchod
- Zprostředkování obchodu a služeb
- Inženýrská činnost v investiční výstavbě
Statutární orgán:
Jednatel: Ing. Radoslav Mareš,
Třebíč, Václavské nám. 912/5, PSČ 674 01
den vzniku funkce: 7.dubna 2005
Způsob jednání jménem společnosti: Za společnost jedná jednatel samostatně.
Společníci:
Ing. Petr Štěpán,
Praha 4, Plovdivská 3264/6, PSČ 143 00
Vklad: 70 000,- Kč
Splaceno: 100 %
Obchodní podíl: 1/3
Ing. Vladislava Hujová,
Praha 3, U Kněžské louky 30/2146, PSČ 1300
Vklad: 70 000,- Kč
Splaceno: 100 %
Obchodní podíl: 1/3
Uvolněný obchodní podíl:
Vklad: 70 000,- Kč
Splaceno: 100 %
obchodní podíl: 1/3
Volný obchodní podíl po společníku Ing. Radoslavu Marešovi, nar. 23.5.1958, jehož účast ve společnosti byla zrušena na základě pravomocného nařízení výkonu rozhodnutí postižením jeho obchodního podílu.
Základní kapitál: 210 000,- Kč
Spisová značka: C 48651 vedená u rejstříkového soudu v Brně
Název subjektu: ALFA GATE, s.r.o.
IČO: 26964473
Sídlo: Brno, střed, Pekařská 398/4, PSČ 60200
Den zápisu: 07.04.2005
Tato stránka je kopie internetového výpisu obchodního rejstříku na adrese www.justice.cz


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Paní Hujová, jste to Vy?

1.10.2010 23:39 vložil Jirka

Jestli to je pani Hujová, to vážně nevim, ale kdyby byla - je na tom něco špatného?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Paní Hujová, jste to Vy?

2.10.2010 00:23 vložil chk

Asi jako udělat kozla zahradníkem.....


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Paní Hujová, jste to Vy?

2.10.2010 04:41 vložil Jirka

Kdo podniká/podnikal, nesmí na radnici?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Hypotéky aneb zločinecký způsob

2.10.2010 14:33 vložil tom

důmyslně vymyšlený k ožebračování a zadlužování lidí, často na principu letadla, I díky němu se najdou lidé jako paní Hujová, zpívající falešnou omletou píseň o obci řádném hospodáři (ve skutečnosti tuneláři a parazitovy na občanech), která pokud se nechová jako realitka spekupující na maximální zisk, pak neplní svoji funkci. Odmítněme zvrhlý program TOP 09 prezentovaný paní Hujovou založený na ždímání nájemníku tržními nájmy a nemravných cenách za odkup bytů do vlastnictví v privatizaci.

Zajímavý článek:

Britský konzervativní deník Daily Telegraph v pátek informuje, že britské banky a stavební společnosti očekávají výrazný vzrůst nezaměstnanosti, a proto podstatnou měrou ztížily podmínky pro získávání hypoték. Obávají se totiž, že lidé vyhození ze zaměstnání ztratí schopnost svou hypotéku platit. Paradoxně tak právě těmto sociálně slabým lidem plánují zvýšit úrokové míry a splátky, poukazuje list.Avšak v článku se skrývá ještě jiná, značně šokující statistika. List uvádí, že v Británii existuje 3,57 milionu hypoték na dům či byt, v celkové hodnotě 470 miliard liber (!) jejichž držitelé splácejí pouze úroky. Tři čtvrtiny (!) držitelů těchto hypoték nemají plán, jak hypotéku po jejím ukončení splatit.Hypotéky, v jejich rámci se během 25 let nesplácí vypůjčený dluh, ale platí se jen úroky, jsou tedy vysvětlením, proč si mnozí lidé v Británii mohou dovolit astronomicky drahé domy a byty, respektive, proč v důsledku tohoto kocourkovského finančnictví stouply ceny domů a bytů zejména v jihovýchodní Anglii na astronomickou úroveň. Pokud totiž máte na trhu k dispozici volně peníze, tržní cenová hladina se tomu přirozeně přizpůsobí.

Je naprosto symptomatické, že už nikdo neřeší, že řádový skok ve zvyšování cen domů a bytů v důsledku poskytování hypoték, kdy majitel platí jen úroky, neumořuje jistinu, není pojištěn po pětadvaceti letech žádným řešením.

Je mi jasné, že v nemovitostní finančnické bublině přesvědčovali bankéři žadatele o hypotéku, že po pětadvaceti letech bude mít jejich byt daleko větší hodnotu než na začátku hypotéky, takže ho prodají se ziskem a jistinu lehce splatí.

Jenže nastala krize a s ní deflace cen nemovitostí. Co budou lidé po ukončení hypoték s nesplacenými dluhy ve výši 470 miliard liber dělat, je na pováženou.Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Paní Hujová, jste to Vy?

2.10.2010 16:51 vložil luca

Na tom je zajímavé jen to, že prakticky všichni současní ODS zastupitelé mají ve svém podnikání realitní a jakoukoli další činnost týkající se nemovitostí (ve spojitosti se spoustou firem, kde figurují, nebo jsou zpřátelené). Jsme zřejmě světově proslulá obec s nejlepšími realitními makléři. Asi je na této vlně i TOP 09.


Reagovat  Reagovat s citací


¨Pokud je to ona ...

31.10.2013 23:37 vložil Jan E.

Pokud paní Hujová nepřestřihává jen pásky a svým odpůrcům křídla, pak nevím nevím, kde na to bere čas, je-li plným úvazkem státním úředníkem


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Paní Hujová, můžete odpovědět?

4.10.2010 15:21 vložil Pavel

ALFA GATE, s.r.o.
Obchodní rejstřík, Údaje platné ke dni: 02.09.2010, 6:00
Datum zápisu: 7.dubna 2005
Obchodní firma: ALFA GATE, s.r.o.
Sídlo: Brno, střed, Pekařská 398/4, PSČ 602 00
Obchodní podíl: 1/3 Ing. Vladislava Hujová, Praha 3, U Kněžské louky 30/2146
Identifikační číslo: 269 64 473
Právní forma: Společnost s ručením omezeným
Předmět podnikání:
- Realitní činnost
- Správa a údržba nemovitostí

Můžete nám blíže specifikovat jakým podnikáním se zabývá společnost jíž jste podílníkem. U kandidáta na starostu městské části, která disponuje rozsáhlým bytovým fondem je to obzvláště důležité vědět i s ohledem na možný střet zájmů.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Paní Hujová, jste to Vy?

15.10.2010 03:14 vložil Taky Josef

Vážená paní Hujová, uteklo 14 dnů od položené otázky a Vy neodpovídáte. Na nového politika v Praze a z TOP 09 to není špatný výkon :-)) Hodně úspěchů v podnikání i v politice a ať se Vám i v budoucnosti dobře spí. A nenechte se otravovat lidmi, kteří brouzdají po internetu. Třeba ho v koalici s ODS necháte v parlamentu zakázat, myslím, že Benda má zkušenost už s náhubkovým zákonem, tak by mohl poradit. Netušíte, jestli pan Bakala nakonec dostane jako svatební dar od knížete Schwarzenbergra ten státní zámek Štiřín? Že je to jen fáma. Nebo ho má dostat Babiš? Co si ti lidi v hospodě nepovídaj, vůbec si těch ubohých politiků neváží.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Paní Hujová, jste to Vy?

2.6.2011 13:00 vložil karell ze žižkova

Myslíte si, že Vám paní Hujová odpoví, tak leda ...
V posledních Žižkovských listech je s ní rozhovor. To jsem se nasmál. Píše, že je profesí ekonom. Já bych jí nazval expertkou na tunelování a likvidaci firem. V článku se pochlubila, že byla ředitelkou hospodářsko-správního odboru v Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Jaksi zapomněla, že jen půl roku, než jí vyhodili. Byla v nějaké firmě, která dopadla dobře? Ptáte se na ALFA GATE s.r.o., kde je likvidátorkou a společník s Ing. Radoslavem Marešem na jehož majetek je exekuce ve výši 11 mil. Kč, několik insolvenčních řízení na firmy a Uni Credit Bank dluží 21 mil. Kč.
To je partička!!!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Paní Hujová, jste to Vy?

7.6.2011 16:19 vložil severočech

Milý Karle,
to ještě nevíš všechno o Ing. Radoslavu Marešovi.
Firma Zeus, dnes v likvidaci !!!, nabízela nové byty v Pardubicích. Výstavbu zahájila firma Kvalt s.r.o. Zákazníci dodnes nebydlí!!! Jednatelem je pan Mareš a společníkem HIPPOinvest GROUP, a.s. v likvidaci !!! Celý obchodní podíl je zastaven u věřitele ( Živnostenská banka ) a to ve výši 90 mil. Kč. Společnost je insolventní a je nařízena exekuce. Členem dozorčí rady u HIPPOinvest GROUP a.s. je pan Mareš a byl i jediným akcionářem. Dnes je jím CACHET INVEST, a.s., kde byl Mareš předsedou představenstva atd. atd.
Na webu Dražby.info dne 23.9.2008 pan Ing. Miroslav Bažík píše, že pan Mareš je jeho spolužák a tvrdí o něm, že se jedná o podvodníka. Pan Mareš si letos koupil jachtu za 15 mil. Kč. Kam myslíš, že paní starostka Hujová pojede na dovolenou....


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Paní Hujová, jste to Vy?

15.6.2011 10:19 vložil Jarda z Prahy

Pánové,
myslím, že Hujová na jachtu pojede. Za ty prachy, co spolu s Marešem vyvařili se o ni nemusíš bát. Možná s nimi pojede i Mgr. Simeon Popov. Stačí, když se podíváš na internet, pro koho dělal. Developerská firma, kontakty na stavební firmy, prodej bytů a zase Brno ... Zeptejte se Hujový, proč chce zadávat posudky v Brně!!! Pražští znalci nejsou dobří? Je propojena s Popovem na stavební firmy?
Nečekám, že nám odpoví, ale je to jasný jak facka ( tu by teda potřebovali ).


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Paní Hujová, jste to Vy?

23.6.2011 11:24 vložil Karel ze Žižkova

Jak to tak čtu, bulharský loupežník a "svatá" Vladěna se z Brna přestěhovali na Prahu 3. Přivedli na buben několik firem. Teď to hrozí Praze 3. Likvidovat zřejmě uměj. Máme se na co těšit. Zlatokopové ( vzhledem k privatizaci ) na Žižkově. Popov je ve Výboru pro majetek a ve Výboru finančním ( kde jinde ). Bylo by dobrý, kdyby se Bulhar ozval, co má všechno za lubem a kam se chce všude nacpat, aby z toho mohl profitovat.


Reagovat  Reagovat s citací


A vůbec celá privatiace ...

31.10.2013 23:56 vložil Jan E.

Zprivatizovat barabizmny a neopravit je barbarství a pouhé populistické gesto.
Je celkem jasné, že lidi se nedohodnou na opravách a že kolem těch barabizen tedy budem chodit dál.Není pravdou, že se opravami ceny bytů výrazně zdraží, ani nemůžou , jsou obsazené a takové byty jsou prostě levné.Zase se šetří na nepravém místě.

Jen mě napadá, v r. 2010 plamenně hřímal \" Žižkov nejen sobě \" s panem Stropnickým i Ruthem, jak se minulé privatizace budou prošetřovat a VRACET lidem Z PŘEDCHOZÍCH PRIVATIZACÍ PENÍZE za údajně předražené ceny.
SAMOZŘEJMĚ, že je to blbost vracet 20 let něco zpět, ale kolik z vás na to na Olšance kejvalo a běželo s hlasem do urny ! Máme tady Hujou, Stropnického, máme radost, že? Nemáme ani internet zdarma , ale jsme \"pokrokovou čtvrtí\" , bohužel čím dál víc jaksi špinavější, zanedbanější a bez oprav baratd atdči


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Paní Hujová, jste to Vy?

26.6.2011 19:23 vložil jindra, xxxx

Ano, je to ona! Tento článek (v ŽL, šefrédaktor J.Hainzel, vydavatel SilverTree, Bořivojova 35) je napsán výtečně! Autorem by mohl být pan tiskový mluvčí radnice, protože podobného ražení byl v minulém roce před volbami článek, který popisoval milovníka Žižkova (nejdříve Stavocentrál, podnik ÚV SSM, později prý vekslák a v krimu, antikomunista, návrat mezi topiče- až si ho vybral starosta Bors jako ředitele nového OPBH a poděkování za tento skutek bylo PH vykopnutí pana Mgr. Borse z vedení radnice. Tímto odborníkem bez vzdělání pro veřejnou správu. PH je vyučeným topenářem! Ale nic mu nebránilo v kariéře modrého kmotra z ODS a předsedou oblastní rady, která řídí 160 "odborníků"ve veřejné správě a řídí 70 tis. občanů Prahy 3!
A nyní k pí.Ing. Hujové. Z článku si každý rozumně uvažující člověk spočítá, že paní H. pracovala po skončení studia (když nepropadla) tak od roku 1986 do roku 1990 na Bytovém podniku v Praze 3. Tam se mohla již setkat jak se s.Svitavským tak i budoucími vládci OPBH ss. hurdou, císařem, císařovským ve SKM,a.s. a s dalšími odborníky tehdy vznikající ODS z OF transformující se na ODS! Ale tehdy svazačka Hujová neměla zájem jít do politiky, ale to až později. Proč asi? S. Hujová byla půl roku ředitelkou hospodářsko-správního odboru v Úřadu pro zasttupování státu ve věcech majetkových. Pak asi byla vymetena! A jak se hrdě hlásí v článku, potom jako OSVČ pracoval 20 let jako "odbornice",kde vykonávala činnost podnikatelských , finančních, organizačních a ekonomických poradců. A nebyla členkou žádné politické strany. To zase až později, až začne milovat "pravicovou politiku", která jí a je vidět vynáší! A pak příjde rok 2005, kdy 7. dubna se stává společnicí obchodní firmy ALFA GATE, s.r.o, spolu s pány Marešem z Třebíče a panem Štěpánem z Prahy 4. A neuplyne tak dlouhý čas a usnesením Krajského soudu v Brně ze dne 5.1. 2010, č.j. 35(16) Cm 17/2009-52, které nabylo právní moci dne 6.2. 2010, byla společnost zrušena s likvidací a jmenován likvidátor. Protože p. Mareš kradl, a taková to byla společnost! Ale to už byla od července 2009 členkou TOP a ona po rozsudku jmenována likvidátorkou společnosti se sídlem v Brně! Ještě jednou- měla to výbornou spolupracující skupinu - viz lotra z Trebíče. A ona se nám v článku pofiderních Žižkovských listů představuje (je nám představována lemplovským pisálkem) jako ekonom. Ano, je ekonomem z minulého století a obsolventkou VŠE v Praze v období centrálně plánovaného hospodářství. To se pro OPBH hodilo, lamlové na každém kroku! HNUJ!, FUJ!
A perlička z tohoto článku na závěr. Světlemodří soudruzi - bez vzdělání kalousek (místostarosta, ne ten lotr vládní) připravují po roce pravidla privatizace bytů. Soudruzi "konzultovali problematiku "tvorby ceny a její metodiky na VUT v Brně, kde působí v rámci této technické univerzity Ústav soudního inženýrství a Asociace znalců a odhadců. Tak to bude nejlepší! Rok se naše radnice flákala a nyní ji předloží komisi pro privatizaci (vedenou neumětelem zdravotnictví MUDr. Zemanem, blbem z Fakultní nemocnice na Vinohradech- on bude jistě prosazovat privatizaci (alias zlodějnu) pro to, aby se z ní stala a.s.). Těšme se na to, že konečně pravidla privatizace si koalice TOP 09 a ss. z ODS ("machři Jungwirt, Pecha, Hurda, Vavrová, Zeman prosadíspolečně s světle modrou skupinou TOP (ss. kalousek, heller (víte vůbec čím byl?- lotr k pohledání, a bulhar- Nevíte proč mi říkají bulhare?
Tak se těšme, kdo zaplatí ty kotrmelce kolem odhadních cen a proto se občané musíme do nich dát! Představitelé zlodějen a korupce!
Vyzývám vás paní Hujová, abyste řádně vysvětlila účast ve firmě ALFA-GATE a na čas , kdy bude prováděno vyšetřování vaší činnosti r e z i g n o v a l a na funkci starostky! A také vysvětlila, proč máte uváděno dvojí bydliště jako likvidátorky a členky týmu ALFA brána!
Jak jednoduché je to lhát! Papír snese vše!
Demisi máte možnost podat na červnovém zastupitelstvu!
Zmrdům Zmar! autor De-Fens, vydalo nakladatelství PLOT. Čtěte přátelé modrých svinstev!


Reagovat  Reagovat s citací


nebude se zvyšovat nájemné nebo demonstrace?

29.9.2010 09:02 vložil pavel

nebude se po volbách zvyšovat nájemné nebo budou muset lidé vyjít do ulic proti bezdůvodnému zvyšování ziskového nájemného a s tím spojenou ekonomickou tyranii občanů ze strany obecních zastupitelů?

http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/regulovane-najemne-by-se-v-pra20100928.html


Reagovat  Reagovat s citací


Re: nebude se zvyšovat nájemné nebo demonstrace?

3.10.2010 10:31 vložil Jitka

Zveřejněte na webu - k demonstraci se přidáme.


Reagovat  Reagovat s citací


Jak TOP09 komunikuje

22.9.2010 10:46 vložil Jiří Hrubý

Paní Hujová, již v červenci jsem se mailem obrátil na vedení TOP09 na P-3 a také pražské vedení TOP09, proč máte problém souhlasit s protikorupčním prohlášením, přikládám moji korespondenci s předsedou TOP09 panem Dlouhým k nahlédnutí, myslím že je dostatečně výmluvný. Můj druhý e-mail již zůstal bez odpovědi. zdraví Vás bývalý volič TOP09 Jiří Hrubý.
-----------------------------------------------------------------------
Dobrý dne pane Dlouhý,

děkuji Vám za odpověď a zároveň mi dovolte abych Vám vyjádřil své rozčarování. Pokud máte problém se veřejně zavázat k tomu, že budete prosazovat otevřenou politiku, zprůhledníte hospodaření radnice, budete zveřejňovat informace na internetu a otevřete radniční tiskovinu všem zastupitelům, pak je to velmi silný signál pro voliče. Řekněte mi prosím důvod, proč bych vás měl v komunálních volbách Prahy 3 tedy volit? Takto si představujete provádění otevřené a pro občany prospěšné komunální politiky jak je popsáno v bodě 2. Hodnotového desatera TOP 09?

Hledal jsem na vašem webu http://www.top09.cz/regiony/praha/regionalni-organizace/praha-3/ relevantní informace, ze kterých by byly patrny vaše názory či návrhy řešení pro radnici Prahy 3, a že těch problémů se navršilo pod vládou ODS mnoho, ale na takové téma jsem zde nenalezl vůbec nic. Také jsem se zde dočetl, že jste lídrem za TOP 09 do zastupitelstva hl. m. Prahy. Tedy do instituce, která se v poslední době "proslavila" svými klientelistickými a korupčními praktikami. Jak Vám mám věřit, že budete mít vůli něco změnit a takovým praktikám se postavit, když na komunální úrovni máte problém proti těmto jevům se srozumitelně vyjádřit. Nezlobte se, ale takový postup jaký jste zvolil vyvolává dojem, že se pouze za značku TOP 09 jen schováváte, aniž byste nesl svoji kůži na trh. Výrazný úspěch TOP 09 v parlamentních volbách vyvoval v lidech po dlouhé době naději, že je možné českou politiku proměnit, přiblížit více občanům a vrátit jí její původní obsah. Pokud však nebudete jasně deklarovat vaše hodnoty, zklamání vašich voličů bude následovat což se může projevit již komunálních volbách. Osobně se cítím zklamám již nyní a velmi obezřetně budu vybírat, než v říjnu odevzdám svůj hlas. Přeji TOP 09, aby v personálních otázkách měla v budoucnu šťastnější ruku.

S přáním pěkného dne Vás zdraví

Jiří Hrubý - Praha 3


> ------------ Původní zpráva ------------
> Od: Martin Dlouhy <martin.dlouhy@gmail.com>
> Předmět: Re: Prohlášení politických stran a TOP09 Prahy 3
> Datum: 12.7.2010 12:40:26
> ----------------------------------------
> Dobrý den,
>
> to že se TOP09 nepřipojila neznamená ještě nesouhlas s prohlášením.
> Spíše jde o to, že jako zřejmě nejmladší politický subjekt ještě nemáme
> dokončený program pro Prahu 3, zatímco pro ostatní subjekty jde 4 roky
> politických bojů. A tak vznikly pochyby, zdali se v takové situaci veřejně
> zavazovat k čemukoliv, když to není možné vyhodnotit souhlas vzhledem ke
> schválenému programu.
>
> M. Dlouhý
>
> 2010/7/11 Jiří Hrubý <hrubjiri@seznam.cz>
>
> > Dobrý den,
> >
> > dovoluji si na vás obrátit jako váš volič a podporovatel. Volil jsem TOP09
> > v parlamentních volbách a rád bych ta učinil i ve volbách komunálních v
> > Praze 3, kde bydlím. Vkládal jsem a stále vkládám do vaší strany naději, že
> > vnese na naši politickou scénu na všech úrovních korektní a slušné
> > vystupování, službu občanům a tvrdě se postaví proti klientelismu a korupci
> > tak hluboce zakořeněné v naší společnosti.
> > Jelikož se o obecní politiku zajímám, přestože jsem nebyl nikdy členem
> > žádné politické strany, velmi mne zarazil postup zástupců Top09 zde na Praze
> > 3. Pravidelně totiž sleduji místní nezávislý zpravodaj www.kauza3.cz a na
> > těchto stránkách jsem se dočetl, že místní TOP09 se odmítla připojit k výzvě
> > proti korupci a snaze o otevřenou politiku a komunikaci směrem k občanům.
> > Hledal jsem informace na regionálním webu TOP09, proč se tak stalo.
> > Bohužel, zde jsem nenalezl žádnou relevantní zprávu. Proto využívám této
> > cesty a prosím o objasnění důvodů, které k tomuto kroku vaše zástupce vedly.
> > V naší MČ totiž již několikáté období vládne ODS, která uplatňuje
> > neprůhlednou a klientelistickou politiku. Jak jsem pochopil, právě proti
> > takovému způsobu provádění komunální politiky je tento manifest nasměrován.
> > Vaše strana vyhrála v Praze v parlamentních volbách právě proto, že
> > pravicově smýšlející voliči jako já už odmítli dát svůj hlas ODS. Osobně by
> > mě velmi mrzelo, kdyby Topka byla s ODS v současném personálním
> > zastoupení ( oblastní předseda Pavel Hurda) jakkoliv spojována. .
> >


Reagovat  Reagovat s citací


Žádost o upřesnění

19.9.2010 19:59 vložil Zdeněk Zábojník

Vážená paní Hujová,

potvrďte mi prosím, zda jsem dospěl ke správnému závěru, že TOP 09 bude privatizovat za tržní ceny a ti, kdo byt nekoupí budou platit tržní nájmy.
Zde se prodávají byty s regulovanými nájemníky:
http://www.sreality.cz/detail/prodej/byt/2+kk/praha-nove-mesto-na-poricnim-pravu/101734236

3 mil. Kč za 44 m2 vychází cena přes 68 tis. Kč za m2. Je to sice na Novém Městě, ale ceny na Praze 3 na Vinohradech asi nebudou o moc nižší. Z toho bych odhadl, že na Žižkově budou ceny i přes 40 tis. Kč za m2.

Takže znalec určí cenu např. 45 tis. Kč za m2; vy nabídnete slevu např. 20%; výsledek je 36 tis. Kč za m2. Při např. 70 m2 bytě nájemníkovi nabídnete cenu po slevě 2 520 000 Kč a dáte mu 18 měsíců, aby si sehnal financování.
Nájemník půjde do banky pro hypotéku a banka půjčí 2mil. Kč, ale musí mít 520 tis. Kč vlastních prostředků.
Ale hypotéku těžko dostane někdo s nedostatečným platem nebo ten komu je přes padesát let.
Když přidám pár měsíců na organizaci, odhady a prodej, tak plus mínus od roku 2013-4 bude vše prodáno nebo budou nájemníci platit tržní nájem.
Co uděláte s tak monumentálním množstvím prostředků? Během několika let radnice takto získá min. 6 mld. Kč.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Žádost o upřesnění

20.9.2010 11:37 vložil Vladislava Hujová

Dobrý den,
odhady budou tržní, ale obsazané nemovitosti, čímž bude tržní cena snížena, obvykle to bývá 10-20%.
Další sleva bude poskytnuta v souvislosti s předkupním právem obce. Náš návrh je 20% na 3 roky, 25% na 5 let a 30% na 7let, ale vše bude záležet na odborné analýze, kterou provedeme po vyhodnocení znaleckých posudků na všechny domy. Zvažujeme i systém splátkových kalendářů na několik let, ale nechceme předem dávat populistické sliby.
Kdo nebude chtít privatizovat zůstane v režimu součaného nájmu, který ovšem bude podléhat deregulaci, což v konečném důsledku může být nájemné nižší než je dnes. V rámci bytové politiky obce nabídneme systém sníženého nájmu pro seniory, handicapované a sociálně potřebné.
Z utržených prostředků z privatizace hodláme vybudovat nové malometrážní obecní byty pro potřeby obyvatel Prahy 3.
Reagovat  Reagovat s citací


Re: Žádost o upřesnění

20.9.2010 14:10 vložil Zdeněk Zábojník

Dobrý den,
děkuji za Vaši odpověď. Ve svém předchozím příkladu jsem již počítal s tržní cenou obsazeného bytu a to dokonce s regulovaným nájemníkem. I když nabídnete slevu 30%, pořád budou ceny, za které se bude privatizovat o dost vyšší, než za které nyní privatizuje současná radnice. To je myslím zajímavá informace.

Opakovaně jste psala, že kdo nespadá do kategorie senior, handicapovaný, sociálně potřebný, dostane tržní nájem. Nyní to rozvíjíte, že budoucí tržní nájemné může být nižší než dnešní regulované. Na to máme odlišný názor, tento efekt podle mě určitě nenastane.

Radnice zvyšovat nájemné může a nebo taky nemusí. Pokud se však domníváte, že tržní nájemné nebude vyšší než dnešní regulované, tak se pojďte přidat k ČSSD, která se zavázala, že nájemné zmrazí. Uklidníte tak spoustu současných nájemníků.

A kde budete stavět malometrážní byty? Na Praze 3 není mnoho volných míst. Zbývají vlastně jen parky a zahrádkářská kolonie Na Balkáně. Míříte tímto směrem?
Děkuji. Za odpovědi.

Zdeněk Zábojník
ČSSD


Reagovat  Reagovat s citací


Zjednodušování problémů

16.9.2010 20:29 vložil chk

Myslím si, paní Hujová, že problém vidíte poněkud zjednodušeně. Stejně jako většina ostatních politiků nevidíte fakt, že byty s tzv. regulovaným nájemným, jakožto dědictví socialismu, kdy osobní vlastnictví bytů nebylo možné, museli jejich uživatelé velmi často nákladně a složitě rekonstruovat za vlastní peníze. Proto rychlá a levná privatizace by byla opravdu jednoduché a fungující řešení.
A druhý fakt, který pomíjíte, je ten, že hodně bytů na Praze 3 bylo podnikových. Lidé je tenkrát "dostávali" za to, že po určitou dost dlouhou dobu pracovali pro určitý podnik a byla to také jakási náhražka osobního vlastnictví za socialismu. Tyto byty byly později bezplatně převedeny na městskou část a ta dnes v nich vybírá nájemné mnohem vyšší, než odpovídající nutným nákladům na údržbu (ve srovnání třeba s Vámi citovanými byty družstevními).

Jinak jsem rád, že se konečně někdo z TOP09 na Praze 3 k této problematice vyslovil a zejména, že jste zmínila ony nesmyslné rekonstrukce před privatizací. Tyto jsou totiž prováděny velmi nekvalitně, naprosto bezohledně vůči nájemníkům, a navíc za několikanásobně předražené ceny.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Zjednodušování problémů

17.9.2010 07:41 vložil Vladislava Hujová

Dobrý den,
systém konstrukce ceny, který navrhujeme je takový, že cena za m2 v domě stejná pro všchny byty /nižší bude stanovena pouze pro přízemní byty/. Příklad - stejná cena pro ty, kteří mají umakartové jádro i ty, kteří si vybudovali novou koupelnu a tím zhodnotili svůj budoucí majetek.
Privatizaci všech domů rozhodně nechceme zdržovat. V první řadě necháme zpracovat znalecké posudky na všechny zbývající obecní bytové domy, a to podle jednotné metodiky - tržní cena obsazeného domu. Dále stanovíme možnou slevu a její podmínky. Předložíme nabídku všem nájemníkům s předkupním právem na 18 měsíců. Smlouvy budeme realizovat v pořadí, které si určí nájemníci s tím, že budou deklarovat připravenost celého domu k privatizaci /kdo bude privatizovat, kdo chce být zařazen do nového systému bytové politiky - senioři, handicapovaní a soc. potřební a kdo chce zůstat v systému smlouvy na dobu neručitou se standardním nájmen, který bude podléhat deregulaci/.
Investice do revitalizace ponelových domů jsou naprosto nelogické vzhledem k tomu, že vlastníci mohli velkou část rekonstrukcí realizovat prostřednictvím dotací téměř "zadarmo" a nemuselo být využíváno prostředků z rozpočtu MČ. Navrhujeme, aby z výnosů z privatizace byl postaven nový obecní bytový fond, který by sloužil k potřebám všech obyvatel Prahy 3, kteří se ocitnou ve znevýhodněné sociální situaci.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Zjednodušování problémů

14.10.2010 12:20 vložil Ludvík

K Vašemu návrhu: Navrhujeme, aby z výnosů z privatizace byl postaven nový obecní bytový fond, který by sloužil k potřebám všech obyvatel Prahy 3, kteří se ocitnou ve znevýhodněné sociální situaci.
A neocitnou se tito lidé ve znevýhodněné sociální situaci díky tomu, že nedosáhnou na tržní cenu bytu, kterou navrhujete a nebudou mít na deregulovaný nájem?

A stále jsem nenašel odpověď na níže vznesený dotaz, jak to, že Zastupitelstvo Prahy 1 dokáže privatizovat byty za cenu 11 000 Kč/m2


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Zjednodušování problémů

14.10.2010 13:26 vložil Pavel

přesně tak. A nejen Praha 1, ale i další městské části prodávají a prodávaly za částky i menší než 11 000 kč/m2. Tady prostě TOP09 z toho chce bezohledně vytřístkat co nejvíce, neuvědomuje si, že odkup není komerční prodej. To, že nájemnící ty byty splácely platbou nájmů, podobně jako družstevníci své podíly je jim jedno, stejně tak, jako že do údržby bytů investovali i své peníze. Jen se ohánějí zdeformovanýma cenama nemovitostí (o kolik by asi klesla cena nemovitosti, kdyby veškeré obecní byty v Praze byly prodávány najednou a o kolik v budoucnu klesne vinou snižování koupěschopnosti lidí v důsledku škrtací politiky vlády a systému hraď si vše sám - školné, zdravotnickou péči, šetři si na důchod atd.). Prostě akorát chtějí zadlužovat lidi.Politici by se měli omluvit občanům, za to, že je diskriminovali v možnosti si byt odkoupit a né postupně a často skokově zhoršovat podmínky odprodeje. Pokud jde o nájmy, není vůbec důvod je zvyšovat. Jsou vysoce ziskové. A ten populismus se stavbou bytů. Kde a kolik, že jim nestačí těch několik miliard z výnosů z privatizace.


Reagovat  Reagovat s citací


Hujová? Kdo to je?

15.9.2010 08:53 vložil Jarda

Je hezké, když starostkou potenciáně zvolí někoho, kdo za celou předvolební kampaň napíše jeden článek k tématu, které už bylo mnohokrát zpracováno jinými stranami a hnutími a jinak není o jeho názorech vůbec nic známo. Kdo je paní Hujová? Jak vypadá TOP09 na Praze 3? Kolik má členů? Sešli se tito členové alespoň jednou za poslední měsíc? Jaká je záruka, že tato strana, která se nepřipojila k výzvě ostatních stran na Praze 3 (stejně jako ODS), nevytvoří právě s ODS koalici po volbách? Jaká je záruka, že obecný obsah tohoto článku bude chtít někdo naplnit?

Mimochodem – toto není článek ale volební proram. To na Kauzu 3 podle mého názoru nepatří. Pokud paní neumí napsat článek, ať sem neleze.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Hujová? Kdo to je?

15.9.2010 09:15 vložil Jirka alias Metanaqua

Zdravím!
V Kauze3 jsme se dohodli, že před volbami budeme zveřejňovat i texty kandidátů. Všechny články tohoto ražení označujeme jako text kandidáta a zařazujeme do rubriky „Komunální volby 2010“. Přemýšlím, zda by se podobně laděné texty neměly označovat nápadněji.
Podobné „články“ nemusí vyjadřovat názory redakce. Ostatně ani redakce není názorově jednotná, ale snaží se být otevřená všem.

Mimochodem, článek paní Hujové je dle statistik poměrně dost čtený.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Hujová? Kdo to je?

15.9.2010 15:19 vložil Vladislava Hujová

Dobrý den,

těší mě, že odpovědný občan se zajímá o veřejné dění a politiku. Názory mé i našich ostatních kandidátů se odrážejí ve volebním programu TOP 09 Prahy 3, který naleznete na www.top09.cz. Volební kampaň TOP 09 začala 9.9., takže určitě budou i další články.
Plně s Vámi souhlasím, že obdobné téma tu bylo již mnohokrát. Jsme novou stranou a usilujeme o to, abychom nabízeli logická řešení, která uvedeme do praxe. Věříme, že naše činy budou hovořit hlasitěji než slova.


Reagovat  Reagovat s citací


paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

14.9.2010 16:55 vložil tom

odpovědi na položené dotazy voličů. Zejména na ty týkající se problematiky bydleni,t.j. privatizace a nájmů. To je naprosto zásadní téma pro lidi, které má bezprostřední dopad na jejich život. Obecné fráze jsou nezajímavé, k nájmům se nevyjadřujete vůbec. Z vaší retoriky a článku o privatizaci se zdá, že se snažíte vymezovat proti Žižkov nejen sobě, kteří mají konkrétní, pro přitažlivý program a narozdíl od Vás již pro občany něco vykonali a doložili to skutky. Váš vztah k ODS a její politice je mlhavý. Je nějaký důvod proč vás volit?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

15.9.2010 15:43 vložil Vladislava Hujová

Dobrý den,
chápu Vaše obavy, ale námi navržený systém privatizace a bytové politiky MČ bude zárukou, každý občan bude mít možnost volby řešení své bytové situace, viz níže uvedený stručný nástin řešení.
1/ Do privatizace začleníme bez rozdílu všechny domy.
2/ Znalecké posudky, které určují cenu nemovitosti, budou zpracovány v jednotné metodice - tržní cena obsazeného domu.
3/ Cena za m2 obytné plochy bude stanovena podílem odhadní ceny domu a sumy obytné plochy domu.
4/ Slevu z ceny stanoví zastupitelstvo, a to z důvodu, že nájemci si mohou koupit pouze byt, ve kterém bydlí a nemohou si svobodně vybrat velikost bytu ani lokalitu.
5/ Privatizace proběhne formou prodeje jednotlivých bytů jejich oprávněným nájemcům. Nájemníci dostanou cenovou nabídku s 18 měsíčním předkupním právem, převody bytů budou realizovány v pořadí, které se určí dle míry zájmu nájemníků jednotlivých domů.
6/ Nebudou se již realizovat velké rekonstrukce domů, zařazených do privatizace.
7/ Z výnosů z privatizace vybudujeme nový obecní bytový fond, jedná se o malometrážní byty, které budou určeny pro občany Prahy 3
8/ Vytvoříme transparentní systém pro přidělování obecních bytů seniorům, handicapovaným spoluobčanům a sociálně potřebným. V takto přidělovaných bytech bude diferencovaně stanoveno nižší nájemné. Smlouvy v takto přidělovaných bytech budou na dobu určitou dle jednotlivých kategorií nájemníků /mimo seniorů a handicapovaných je počítáno se smlouvami na 3 roky s možností prodloužení o další 3 roky, přidělení bytu má mít motivační charakter, aby občan mohl svou osobní situaci konsolidovat a následně přijal zodpovědnost za své bydlení/. O přidělení obecního bytu bude moci požádat občan, který má trvalé bydliště na Praze 3 minimálně 3 roky, toto nemusí být splněno, pokud byt bude přidělen na základě profese /učitel, lékař apod./, která je potřebná pro Prahu 3 a její obyvatele.
9/ Na základě tohoto systému budou přidělovány nové byty. Stávající nájemní smlouvy mohou být na základě žádosti nájemníka, který se nebude chtít zúčastnit privatizace přehodnoceny /v souladu s bodem 8/ Nájemník, který nechce privatizovat a nechce využít systému přidělování obecních bytů zůstane nadále bydlet dle stávající nájemní smlouvy v obecním bytě a bude platit standardní tržní nájemné, přečemž může využít podpory v rámci sociálního systému.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

15.9.2010 18:21 vložil tom

děkuji, ale váš program mne nepřesvědčil. Pokud jde o privatizaci, nevidim garanci cen na úrovni cen v minulých privatizačních vlnách. Např. Praha 1 privatizuje cca za 11000 kč/m2. Jiné městské části za částky ještě nižší. Bohužel alespoň přibližný nástin cílových cen jsem se od Vás nedozvěděl. Pokud jde o nájmy, pak Váš přístup = tržní ceny v obecních bytech je pro mne neakceptovantelný. Obec není realitní makléř a nemá soutěžit s majitelema kdo více natáhne nájemníky. Současná výše regulovaných nájmů poskytuje dostatečný zisk. Družstvům stačí na správu třetina. Zárověň bych rád pododkl, že velké procento nájemníků žije ve svých bytech desítky let, po generace. Ve formě nájmu tyto byty dávno splatili. Je neakceptovatelné pro mne, aby obec se snažila na takovýchto nájemnících parazitovat bezdůvodně vysokým nájemným, popř. nehorázdnýma cenama za odkup do osobního vlastnictví.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

16.9.2010 15:27 vložil Vladislava Hujová

Dobrý den,
že se privatizuje téměř 20 let je chybou, protože všechny byty byly obsazeny se smlouvami na dobu neurčitou a bytový fond nemohl plnit potřeby bytové politiky obce. Proto privatizace všech domů měla proběhnout co nejrychleji a z utržených finančních prostředků měla být realizována nová obecní výstavba.
Zpětně tuto skutčnost nemůžeme ovlivnit, ale cheme ji realizovat do budoucna.
Všechny domy necháme nově ocenit - cena obsazené nemovitosti je nižší než volného domu. Budeme prosazovat slevu stenou pro všechny nájemníky a neomezenou časově.
Ceny v minulých privatizačních vlnách musí být posuzovány jako poměr ceny, za kterou nájemník byt koupil a ceny za kterou mohl prodat v době konkrétní privatizace.
Tržní nájem v žádném případě necheme stanovovat plošně, jak je to nastaveno dnes. Týká se to pouze malé části bytů, kde nájemník nebude chtít privatizovat a zároveň nebude spadat do nového systému pro přidělování obecních bytů seniorům, handicapovaným a sociálně potřebným, kde budeme budeme uplatňovat nižší nájemné než stanoví deregulace /viz. bod 8 předešlého příspěvku/


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

16.9.2010 17:30 vložil tom

Dobrý den,

souhlasím, že privatizace měla již dávno proběhnout. Nemohu souhlasit s vaším závěrem že "Ceny v minulých privatizačních vlnách musí být posuzovány jako poměr ceny, za kterou nájemník byt koupil a ceny za kterou mohl prodat v době konkrétní privatizace." Rozhodně se nedomnívám, že by současní nájemnící, kterým je 20 let pozdržovaná privatizace měli být cenově diskriminováni kvůli nějakému pofidernímu růstu cen nemovitostí způsobenému nemovitostní bublinou a neřízenému zadlužování. U těch, kteří privatizovali v dřívějších vlnách též nikdo neřeší, za kolik mohli, můžou či budou moci připadně byt prodat. Celkově dle mého jde o naprosto chybný pohled vycházející z názoru, že někdo chce byt prodat a tzv. vydělat. Drtivá většina nájemníků však chce bydlet a mít jistotu cenově dostupného bydlení jako základní podmínky k uspokojivému životu a né spekulovat na prodej. Krom toho tomu se dá předejít právě třeba slevou pokud se nájemník zaváže byt po určitou dobu neprodávat. Přijde mi neuvěřitelné, že by měli být nájemníci cenově diskriminováni kvůli tomuto falešnému a nepodloženému argumentu. Krom toho, pokud někdo byt prodává, pak si troufnu tvrdit , že nejspíše za účelem nákupu jiného bytu (tzn. de facto výměny). Domnívám se, že nájemnící jsou dostatečně "trestáni" pozdržováním privatizace formou rostoucích nájmů v posledních letech a letech do dokončení privatizace, které jsou ziskem obce a jimiž dřívější privatizující nájemníci nebyly zatíženi. Další cenová diskriminace v podobě vyšších prodejních cen mi přijde zcela nemístná. Bohužel z vašich slov mám pocit, že nájemníci by se mohli dočkat klidně i ještě vyšších cen, než jaké nabízela tolik kritizovaná současná garnitura ODS, která privatizuje za nejvyšší ceny v celé Praze. TOP 09 je proti zadlužování. Uplatńujte to tedy i v rovině občanské. Reálná kupní síla občanů není v milionech korun, jak by se snad někdo mohl domnívat z inflačních cen nemovitostí, jejichž motorem je právě zadlužování.

Za kolik se privatizuje v Praze si můžete přečíst v tomto článku.

http://www.kauza3.cz/Kauza-privatizace/za-kolik-se-privatizuje-jinde.html

Jistě víte, že v pol. 90 let se 3 plus 1 na P3 privatizovali za 250 000 kč. V jiných částech Prahy dokonce za desetitícíce Kč a to dokonce v odložených splátkách na deset let. O jiných lokalitách v ČR ani nemluvě. Vy žijete v Praze 3 od 80 let. Věřte, že velké množství nájemníků ještě podstatně déle. Za co je chcete trestat v podobě extrémně vysokých cen privatizovaných bytů, nekorespondujících s cenami při privatizacích jinde. Mohou snad oni za to, že 20 let jim byla tato možnost upírána. Mohou oni za to, že banky, hypoteky, systém a migranti vyhnali doufám jen dočasně ceny nemovitostí do nezaplatitelných výšek pro mnohé. Má je to vůbec zajímat, když si chtějí jen koupit svůj jediný domov, který desetiletí spláceli platbou nájmů, odkoupit, aby měli kde normálně žít.

Tady máte některé prodeje z roku 2006
prodej bytových domů s pozemky - III. etapa privatizace domovního fondu:

čp. 1673 s pozemkem parc. č. 4027, Viklefova 13, Praha 3, k. ú. Žižkov

Bytovému družstvu Viklefova 13, IČ 27460118, za kupní cenu 10 126 000 Kč

čp. 897 s pozemkem parc. č. 1574, Baranova 19, Praha 3, k. ú. Žižkov

Bytovému družstvu Baranova 19, družstvo, IČ 27569730, za kupní cenu 11 700 000 Kč

čp. 2441 s pozemkem parc. č. 2183/50, Koněvova 127, Praha 3, k. ú. Žižkov

Bytovému družstvu Koněvova 2441/127, IČ 27579972, za kupní cenu 9 300 000 Kč

čp. 537 s pozemkem parc. č. 4093, Biskupcova 22, Praha 3, k. ú. Žižkov

Bytovému družstvu Biskupcova 22, IČ 27569209, za kupní cenu 8 050 000 Kč

čp. 764 s pozemkem parc. č. 1190, Krásova 14, Praha 3, k. ú. Žižkov

Bytovému družstvu Krásova 14, Praha 3, IČ 27562972, za kupní cenu 3 915 000 Kč

čp. 2392 s pozemky parc. č. 3620/3, 3648, Biskupcova 95, Praha 3, k. ú. Žižkov

Bytovému družstvu Biskupcova 95, Praha 3, IČ 27574547, za kupní cenu 14 160 000 Kč

Bohužel z vašeho vyjádřejí opět postrádám nástin v jakých relacích po započtení slevy by se ceny privatizovaných bytů měly pohybovat.

Zatímco Sdružení Žižkov nejen sobě má moji plnou důvěru v tom, že bude brán zřetel na co možná nejspravedlivější průběh privatizace, v případě TOP 09 mé obavy trvájí.....

Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

17.9.2010 08:05 vložil Vladislava Hujová

Dobrý den,
sleva z ceny bude vázána na předkupní právo obce.
Diskriminováni jsou na Praze 3 všichni obyvatelé, kteří právě nebydlí v obecních domech a nemají možnost privatizace resp. získání části nemovitého majetku zdarma.
Obec musí vycházet z platného právního rámce a chovat se s péčí řádného hospodáře.
Nevím, zda je to neznalostí nebo záměrem, ale o.s. Žižkov nejen sobě hodlá prosazovat privatizaci formou právnických osob - družstev. V takovémto případě musí být při konstrukci ceny respektovány pravidla EU a ujišťuji Vás, že prodejní cena domu bude nevýhodnější než prodej bytů jednotlivými oprávněným nájemcům.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

26.9.2010 14:48 vložil tom

pani Hujová, v

volbě TOP 09 říkám DEFINITIVNÍ NE. Strana, která chce vykořistovat a zadlužovat nájemníky ješte vyššími cenami za privatizaci obecních bytů, než současné vedení radnice a to samé v oblasti nájmů. Je pro mne NEVOLITELNÁ. Vaše řeči o řádných hospodářích jako obhajobě nemravných cen jsme již slyšeli ze strany některých buněk ODS.

Zveřejněte, za kolik vaši kandidáti do voleb privatizovali obecní byty a přestante se chovat pokrytecky !!! S takovýmto programem plným asociální drzosti si nedovolila doposud vystoupit otevřeně žádná politická strana.Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

26.9.2010 18:32 vložil luca

Dobrý den pani Hujová,
mám jenom dotaz. TOP 09 nikdy na Praze 3 neexistovala (smíchanice ODS, KDU-ČSL a ostatní, P.S: pan kníže nám tady nepomůže) a ani se nikdy nijak neprezentovala, což se o ostatních kandidujících stranách (koalicích), jak v kladném či záporném smyslu nedá říci (prosím mohl jsem na někoho zapomenout, napadá mě Volba pro město - také o nich nic nevím). Kandidátku jste udělali konzultací s telefonním seznamem? Podíváme-li se na kanditátky na Praze 3 zde zveřejněné zjistíme, že zde kandiduje strana TOP 09. Ale celorepublikově je vedena jako "TOP 09 s podporou starostů". Tento dovětek mi zde chybí. Je to chyba, nebo z hlediska medializace svůj pravý název strany v komunálních volbách tajíte? Pokud ten dovětek v názvu Vaší strany úmyslně tajíte, je mi prapodivně.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

28.9.2010 17:26 vložil MUDr.René Brixí

Vážená paní Luco a všichni ostatní čtenáři,jsem kandidátem a jedním z lídrů Volby pro město.
Snažíme se již delší dobu dávat své připomínky a podněty Redakci \"Kauzy 3\".Přestože hlásají otevřenost názorům,naše příspěvky,podněty a prohlášení
naprosto ignorují a přehlížejí.Je to proto,že jsme malé a nezávislé sdružení,které se také účastní voleb?
Z těchto důvodů se snažíme naše občany informovat o naší činnosti a prezentovat naše myšlenky na stránkách www.vpmpraha3.cz a také prostřednictvím tištěných materiálů do schránek našich spoluobčanů.
Dosud jsme nebyli ani přizváni na veřejnou panelovou diskuzi lídrů všech
kandidujících stran,která se bude konat 11.10.2010 v hotelu Olšanka.Povede ji známý moderátor Martin Veselovský.
MUDr.René Brixí


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

26.9.2010 19:53 vložil tom

vážená nesnažte se tu falešně poštvávat nájemníky proti sobě. Vám o ně vůbec nejde. Víte Vy vůbec kolik bylo již zprivatizováno v ČR obecních bytů a v jakých cenových úrovních? Dle Vašich odpovědí asi ne. To, že vaše strana nechavá nájemníky u majitelů napospas nájmům bez jakýchkoliv regulí ještě neznamená, že si Vy budete dovolovat hrát si na realitní makléře a ožebračovat nájemníky obecních bytů. Už si zapište za Vaše uši. že privatizace obecních bytů není komerční prodej a nájemnící nezískavájí nic zdarma, nýbrž kupují za administrativní ceny byty, které desítky let spláceli a investovali do nich. Raději přemýšlejte, čím jim budete kompenzovat 20 let čekání na privatizaci. Vaše narychlo upečené odpovědi Vás usvědčují, že se v problematice vůbec neorientujete, ceny a slevy střílite od boku za pochodu, zjevně vůbec nemáte ani představu k jak nesmyslným částkám, nekorespondujícím s žádnou z privatizaci obecních bytů v Praze, natož ČR by se dostaly, kdyby byl aplikován Váš model pravidel prodeje.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

5.10.2010 12:08 vložil občan Prahy 3

Vážený tome, pravděpodobně jste jeden z těch, kteří fiktivní výměnou (vlastně podvodem) koupili byt s regulovaným nájemným a teď chcete své peníze zpět a ještě vydělat. Asi nepochopíte, že privatizace je prodej obecního majetku a ten musí být v souladu se zákonem. Pokud někdo rozdá byty zadarmo, tj. rozdá majetek všech, tak by také mohl brzy skončit za mřížemi.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

7.10.2010 17:23 vložil TRP

Koukám, že už tu není čas na diskuzi. Asi všichni přispěvovatelé stojí na stánku Kauza3. Když jenom odečteme asi šest nicků pana Ptáčka, tak nám to sakra řídne....


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

23.9.2010 13:23 vložil Russel

Naprosto souhlasim, pregnantne formulovano. Prestoze na parlamentni urovni dostala TOP 09 muj hlas, na komunalni urovni u mne tato strana vzbuzuje obavy.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

7.10.2010 17:33 vložil TRP

Já bych se jí nebál. U mě uskupení řízené Kauzou3 vzbuzuje větší obavy. Členové Kauza3, a přispěvovatelé, se rozlezli do všech stran, které mají šanci na úspěch ve volbách. Chtějí ovládnout radnici stůj co stůj? Proč nekandidujíí jako jeden celek, když si tak notují?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

16.9.2010 10:54 vložil Jarda

Dobrý den, to je poměrně zajímavé. Neříkám, že to je něco nového (s tím samým přišly už například VV nebo ŽNS), ale pokud toto dodržíte, pak nemám problém Vás volit. Otázkou je, abyste dokázala se svojí skvadrou odolat neuvěřitelnému tlaku Hurdy a dalších expertů z ODS. Už mnoho lidí před Vámi povolilo a za nabídku bytu za hubičku, nebo prostě postaru tučného výpalného, obrátili a stali se s nich maňáskové pana Hurdy. Občané Prahy 3 to vědí a budou Vás pečlivě sledovat!

Pořád mi ale uniká jedno - proč jste nepodpořili to společné prohlášení stran na Praze 3? Je to tak obecné prohlášení, že je to skoro jako byste odmítla podepsat ústavu ČR. Takže v tomto ohledu ve mně stále hlodá červíček podezření, že to je jen dobře rozehraná partie, na jejímž konci je opět Hurdova modrá radnice na další 4 roky...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

16.9.2010 12:15 vložil pavel

není co podpořit. Privatizace za nejasných cenových podmínek, nájemné tržní. Vždy, když se někdo chce na někom přiživovat, argumentuje trhem. Co to ale je tržní cena nájmu bytu? Nájem, který je ochotno zaplatit 6 ukrajinců v 3+1? Sorry, ale od obce očekávám, že zveřejní nákladové ceny na údržbu nemovitostí ostatně takové studie existují, reprodukční náklady byly vyčísleny cca na 60 kč/m2 a zajistí pro občany, kteří se nechtějí či zatím nedostali možnost privatizace obecního bytu přiměřený nájem, nikoliv spekulativní na maximální výnos. To není poslání obce a je to hrubě v rozporu s bytovou koncepcí a tím, jak hospodaří zodpovědné obce na západě, např. ve Vídni. Nájemné na úrovni ekonomických nákladů, peníze zpět do domů. Tahle hra na tržní ceny není ničím jiným, než voda na mlýn developerum a spekulantům na maximální zisk v nájemním bydlení. Dehonestuje nájemní bydlení, vyhání lidí do vlastnického i proti jejich vůli a tím způsobuje růst nájmu a cen nemovitosti k velké radosti finančně zaintersovaných skupin. Obec nemůže skrytě vědomě či nevědomě uzavírat kartel s majiteli dorovnáváním a šponováním nájmu. Ona má jit naopak přikladem v dostupném bydlení. Článek o Spravedlivé privatizaci jako podvodu je úsměvný. A to jak pasáž o nájemnících u majitelů, které do složité situace dostává politika ODS a také TOP09 bránící stanovení stropů nájmů, bránícím excesivnímu zvyšování nájmů, tak pasáž o družstevních bytech. Nájemnící obecních bytů by velmi radi doplatili těch pár korun jako rozdíl, mezi nájmama před listopadem a náklady družstevníků, aby mohli bydlet ve svém, v čemž jim stát bránil. V kontextu stavu, že na kandidátce TOP09 jsou štastlivci, kteří za více než dostupné ceny zprivatizovali obecní byty a léta mají nízké náklady na bydlení na rozdíl od sprostě oškubávaných nájemníků obecních bytů diskriminovaných zdržováním privatizace, mi to cele přijde jako vrcholně pokrytecké. Vážená paní, nájemníkům 50 let platícím nájem v obecním bytě, kterým ho několikrát zaplatil a ještě do bytu investovali ze svého těžko přesvědčíte, že nájemné ve výši přes 100 kč/m2, nebo privatizace za miliony je pro něj to pravé, obzváště, když obce v ČR již odprodali přes milion bytu nájemníkům za zlomkové ceny a oni byly ušetřeny nestoudných nájmů, které na ně chytá mimo jiné i TOP09, jak se zdá.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

16.9.2010 14:31 vložil pavel

http://finweb.ihned.cz/c1-46465630-rekordni-pocet-obyvatel-usa-ztratil-strechu-nad-hlavou-nesplaceli-hypoteky

tak takto to dopadá, když zasáhne volna ruka trhu, chamtivost mocných a nulová politika bydleni ze strany státu. Kapitalismus v praxi, žebráci po celogenerační dřině bez střechy nad hlavu. Vítejte v eře globálního kapitalismu, neoliberalismu, víry ve všeléčící zlodějskou ruku volného trhu. Ve světě spekulativních cenových bublin nájmů a cen nemovitostí. Vítejte ve světě žebráků lopotících se celý život po pár cihlách a vlastní střeše nad hlavou. Hůře snad nebylo ani za středověku. To si pozemek vykolíkovali a chajdu postavili za pár dní. My ovšem žijeme ve vyspělejší době. I proto ne náhodou zakopáváme na každém rohu o bezdomovce, které budeme stěhovat do koncentráku....


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

17.9.2010 08:17 vložil Vladislava Hujová

Dobrý den,
TOP 09 Prahy 3 není v názorovém nesouladu s popsanými problémy, které máme také zahrnuty v našem volebním programu. Vadí nám forma tohoto dokumentu, který je koncipován jako závazek, protože v některých případech máme rozdílný názor na jejich řešení.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

18.9.2010 09:55 vložil Iont

Vážená paní Hujová,
píšete, že TOP 09 není v názorovém nesouladu, ale zároveň uvádíte, že v některých případech máte rozdílný názor. V kterých detailech to vidíte jinak? Co Vám zabránilo podepsat text, který je dle mého soudu úmyslně sepsán tak, aby s ním nikdo nemohl mít problém... V textu prohlášení je výslovně uvedeno, že to není závazek ke koaliční spolupráci atp. Řekněte prosím konkrétně co Vám zabránilo podepsat dokument?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

20.9.2010 11:45 vložil Vladislava Hujová

Dobrý den,
v předmluvě tohoto dokumentu je uvedeno: "Svou podporu (resp. závazek) tomuto dokumentu strvdilo podpisem .....
Z dnešního pohledu nám tato občanská iniciativa rozhodně nepřipadá apolitická, jak bylo deklarováno v červenci. Tři signatáři tohoto dokumentu /Strana zelených, KDU-ČSL a o.s. Žižkov nejen sobě/ následně vytvořili volební koalici a do budoucna si tak tímto dokumentem zavazují ČSSD a VV.
TOP 09 Prahy 3 má vlastní program, nabízí vlastní řešení a nebude podporovat program jiných politických subjeků.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

20.9.2010 13:31 vložil Jirka Ptáček, KAUZA3

Dobrý den všem!
Tuto informaci bych rád uvedl na pravou míru. Kauza3.cz se obrátila na všechny relevantní subjekty s hrubým návrhem textu a konečná formulace vzešla teprve ze společného jednání. TOP 09 se účastnila jednání a měla možnost znění upravit – v tomto ohledu byli všichni účastníci velmi vstřícní a vznešené připomínky TOP 09 byly do textu zapracovány. Deklarovali jsme, že naším zájmem je vytvořit dokument, který nebude zavazovat k jakékoliv spolupráci či dokonce koalici (ostatně je to tam jasně uvedeno), ale jedná se o závazek voličům. Hlavním tématem je otevřenost radnice a to je téma, které se netluče se zájmy pravice, ani levice.

Podotýkám, že jednání se zpravidla účastnilo kolem 7 osob, tedy veškerá tvrzení jsou doložitelná.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

18.9.2010 16:43 vložil M. Sedlacek

Pani Hujova, na jednu stranu musim ocenit Vasi odvahu vstoupit do takto demokratickeho fora. Nemuzete ocekavat, ze Vam bude kazdy tleskat, ale je to z Vasi strany dobry signal pro volice. V zasade smekam nad vsemi, co jsou toho schopni a nechaji si zde od anonymnich obcanu nadavat.
Na druhou stranu byste si mela uvedomit, ze Kauza3 a podobne projekty zde byly drive, nez kdokoliv mohl slyset o existenci TOP09. Mela byste byt takovymto webum, obcanskym sdruzenim a vsemoznym aktivistum vdecna za uspech sve strany, jelikoz nebyt nich, tak pravicovi prazaci dodnes budou volit jen ODS. Vy se pouze vezete na vlne nespokojenych obyvatel, kteri chteji zmenu, okouzlila je postava pana Schwarzenberga ale sama jste se o to nijak nezaslouzila. Vase odmitnuti zmineneho prohlaseni je v tomto ohledu projev nepochopitelny a ja v tom vidim jisty nadech politicke nabubrelosti.

Na jare jsem volil TOP 09 a ani dnes sve volby nelituji. Tentokrat vam hlas nedam. TOP 09 v Praze 3 je pro me necitelna a az prilis se spoleha na dobrou znacku TOP 09.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

22.9.2010 10:15 vložil ach jo

Tak toto je velký problém: objeví se kníže a za něho se může schovat leckdo a děje se to, viz TOP09 v Liberci (podobný příklad - kolik jinak nevolitelných lidí do komunálu svého času vytáhl Bursík za SZ). A teď tu máme průser jménaem TOP09 na Praze 3. Velmi obecnou deklaraci v podstatě slušného chování a distance od mafiánství, které Prahu 3 sžírá nepodepíší, zřejmě zase demokracie na P3 zaspala a nechala mazaného Hurdu, aby si TOP09 zajistil hlasovací většinu. Vypadá to tak, že paní Hujová se stane novou s odpuštěním loutkou typu Kozumplíková a čeká nás v podstatě kontinuita: jen snad o něco málo lepší, protože si TOP09 nebude moct (snad) dovolit takové výstřelky jako třeba Lochman, Šmíd, Císař a další - vše pod kuratelou arcihajzla Hurdy. Jediný apel: nevolte na Praze 3 TOP09.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

22.9.2010 11:47 vložil KAREL

V čem to jedeš? Už to nehul! Píšeš nesmysly. Fandím pí. Hujové.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

22.9.2010 17:48 vložil Iont

To je právě ten problém, že nepodepsáním dokumentu se TOP09 stala nevěrohodnou stranou, která je možná koupena Hurdou. Ať prosím paní Hujová vysvětlí důvody, které TOP09 zabránily podepsat společné prohlášení. Pokud je Hurda takový eso, jak se o něm říká, určitě si zkusil někoho z TOPky koupit. Alespoň z tohoto mého pohledu je jistější TOP09 nevolit.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

23.9.2010 00:40 vložil ch jo

Máš opravdu silný argumety :-) idiote


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

23.9.2010 08:08 vložil Jirka Ptáček

Pro ch jo: Zdravím! Mě sice nad touto argumentací také prolétlo něco podobného hlavou, ale i tak říkám, že příspěvky s nadávkami je to jediné, co se tu bude mazat. Tak prosím o zachování klidu a věcné diskuse. Díky. Jirka


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

23.9.2010 11:31 vložil Vlad.Holzknecht

Pane Ptáčku,něco jiného píšete a něco jiného prakti(kujete).Naše odmítavé stanovisko ke Společnému prohlášení pol.stran,jsme Vám opakovaně poslali a Vy?NIC!Prostě se Vám to NEhodí do krámu!Oháníte se slovy T.G.M.a přitom se účelově vyhýbáte konfrontaci.Díky Vám a vašim kolegům(Konvička,Trejtnar),jste KAUZU3 degradovali na dnes již politiky ovládaný plátek,který zcela zjevně propaguje pouze a jedině to "svoje"!!!Chápu,že máte obavy z konkurence,ale o tom ta naše demokracie prostě JE,že?Tak,to je pánové vše.Teď můžete začít Vy!Vlad.Holzknecht,Volba pro město-Nezávislí kandidáti,Praha 3.www.vpmpraha3.cz


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

23.9.2010 11:34 vložil Iont

Máte pravdu, že argumenty podložený názor to zrovna není, ale snad není zakázáno (narozdíl od nadávek) pronášet domněnky a myšlenky, které člověka napadnou. Budu moc rád, když tyto mé domněnky rozptýlíte nějakými neotřesitelnými argumenty. Těším se!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

23.9.2010 17:32 vložil ch jo

Tak ta nadávka nebyla mířena na Vás. Proč také? Ale na borečka jménem Karel, který nás (mě) obštastnil postřehem: "V čem to jedeš? Už to nehul! Píšeš nesmysly". Tak si myslím, že to použité slovo nebylo nadsazené. Používat ho už ale dále nebudu a nahradím něčím typu "pán je bezesporu velmi vysoké inteligence a dobře se orientuje v poměrech na radnici Prahy 3".


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

23.9.2010 19:01 vložil Jirka

To je zase nedorozumění... já to pochopil už prve :-)
Ten můj příspěvek byl myšlen obecně, tedy jsem pro to "nahrazování" :-)) Díky.


Reagovat  Reagovat s citací


paní Hujová

14.9.2010 16:12 vložil Čenda

Můžete mi prosím sdělit, proč se TOP09 Prahy 3 nepřipojila ke společnému prohlášení pol. stran pro komunální volby 2010 a postavila se tak po bok ODS? Máte k tomu nějaké konkrétní důvody? Děkuji předem za odpověď.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: paní Hujová

14.9.2010 16:58 vložil občan Prahy 3

Dobrý den, plně TOP 09 chápu a podporuji. Myslím si, že je to suverení politická strana, která nemá zapotřebí se připojovat k něčemu, co už dopředu zavání politickou koalicí. Tendenční dotazy formou anket nejsou určutě důstojná forma, navíc ankety jsou politicky motivované. Kauza3 není seriozní médium, nedává prostor všem, jen vybraným a zveřejňuje pouze to co se jí hodí. Zeptejte se tady "novinářů", proč se dali na politiku a jak tedy můžou být ve své práci zde objektivní? Držím TOP 09¨palce a doufám, že se nenechá odradit křiklouny, kteří jen hází špínu, protože nic jiného neumí.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: paní Hujová

14.9.2010 17:11 vložil metanaqua

Poslyšte občane, Vám je známo, že by Kauza3 odmítla něčí názor? Máte pocit, že tu někdo nedostává prostor? Nacházím tu příspěvky kdekoho. Kdysi tu publikoval i šílený komunista. Jsou tu Zelení, TOPka, Věci veřejné i Socani. Nerozumím Vám.

Taky si říkám, kdo tu hází na pani Hujovou špínu? Vždyť je super, že si zde můžeme přečíst její názory. Ostatně kde jinde, že?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: paní Hujová

14.9.2010 18:59 vložil občan Prahy 3

Vážený Metanaquo,
nebo Vám mám říkat Bobe1 nebo Jirko nebo Jirko Ptáčku? Je zvláštní, že když zadáte Vašé IP adresu do googlu, tak se nestčéte divit. Buď se za své názory stydíte nebo se tu uměle snažíte vytvořit diskuzi, aby to vypadalo, že to zajímá hodně lidí. Už to je přinejmenším nekorektní, stejně jako celá Kauza 3. Jsem zvědav, za jak dlouho mé příspěvky smažete.

Výsledky hledání
1. Praha 3 si žije nad poměry!
9.4.2010 11:34 vložil Bob1 IP: 15.134.broadband3.iol.cz. Přiznám se, že té výtce příliš nerozumím. Na privatizaci bytového fondu se schoduje ODS i opozice. ...
www.kauza3.cz/Kauza.../praha-3-si-zije-nad-pomery.html?fACT... - Archiv

2. Dokument: Interpelace zastupitele Městské č3. ásti Praha 3 za SZ PhDr ...
2.6.2010 07:28 vložil Bob1 IP: 15.134.broadband3.iol.cz (neregistrován). Hele, zachovejte klid. Hurda je bezpochyby gauner, ale vyzvy k "oddelani" uz do ...
www.kauza3.cz/kauza-radnice/dobre-placeny-kmotr.html?fACT... - Archiv

4. Volby v Praze 3: ODS - vládkyně místní radnice zaznamenala jeden z ...
31. květen 2010 ... 31.5.2010 11:18 vložil Bob1 IP: 15.134.broadband3.iol.cz. Otázkou je, kdo je vlastně představitelem TOP 09. Ty lidi nikdo nezná, ...
www.kauza3.cz/.../volby-v-praze-3-ods-vladkyne-mistni-radnice-zaznamenala-jeden-z-nejhorsich-vysledku-v-cele-praze.html?... - Archiv

5. Vzkazy & fórum
11. červenec 2010 ... 11.7.2010 23:47 vložil Jirka IP: 15.134.broadband3.iol.cz (neregistrován). My jsme spali buď v hotelu (což opravdu není drahé), ...
www.ptacek.name/.../Prostor-pro-vzkazy-dotazy-pochvaly.html?fACT... - Archiv

6. Březnové Radnič7. ní noviny, aneb. vzkazy politiků za obecní peníze
29.3.2010 20:42 vložil Bob1 IP: 15.134.broadband3.iol.cz. Minulý týden jsem Vám poslal email. Dostal jste jej? Jméno: Nadpis příspěvku: E-mail: ...
w.kauza3.cz/.../breznove-radnicni-noviny-aneb-vzkazy-politiku-za-obecni-penize.html?... - Archiv

8. Březnové Radnič9. ní noviny, aneb. vzkazy politiků za obecní peníze
22.3.2010 08:46 vložil Bob1 IP: 15.134.broadband3.iol.cz. Nebudu tu s Vámi slovíčkařit. Každopádně na dotaz jste neodpověděl. ...
w.kauza3.cz/.../breznove-radnicni-noviny-aneb-vzkazy-politiku-za-obecni-penize.html?... - Archiv

10. Březnové Radniční noviny, aneb. vzkazy politiků za obecní peníze
28. srpen 2010 ... 21.3.2010 19:20 vložil Bob1 IP: 15.134.broadband3.iol.cz. Tak především - pod pojmem "radnice" mám na mysli její politické vedení. ...
w.kauza3.cz/.../breznove-radnicni-noviny-aneb-vzkazy-politiku-za-obecni-penize.html?... - Archiv
12. diskuse

12.3.2010 10:56 vložil Jirka Ptáček IP: 15.134.broadband3.iol.cz ...
www.139.lumturo.cz/.../novy-web-pripominky-dotazy-navrhy.html - Archiv
13. diskuse

26. červenec 2010 ... 27.7.2010 10:04 vložil Jirka Ptáček IP: 15.134.broadband3.iol.cz. Byl jsem tam den a půl. Odjížděl jsem nadšen. Kdo tam byl celých 21 dní, ...
www.lumturo.cz/diskuse/diskuse-detail/tabor-smolov-2010.html - Archiv
Méně nástrojůVíce nástrojů
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další
Začátek formuláře
IP: 15.134.broadband3.iol.cz

Konec formuláře
Hledat ve výsledcích Tipy pro vyhledávání Sdělte nám svůj názor


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: paní Hujová

14.9.2010 19:06 vložil Jirka alias Metanaqua

Jste šikula :-)

A odpověď na otázky by nebyla?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: paní Hujová

15.9.2010 06:54 vložil také občan

hlavně, že vy se, občane Prahy 3, za svůj názor nestydíte :)))). Křestní jméno Občan mi přijde velmi nepravděpodobné...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: paní Hujová

5.10.2010 12:13 vložil občan Prahy 3

Vážený také občane, jen se tu snažím dodržet kulturu webu Kauza3.cz. Pan Ptáček tu píše pod mnoha přezdívkami, tak jsem myslel, že to patří ke koloritu. Navíc Vaše narážka bez podpisu nepůsobí zrovna věrohodně.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: paní Hujová

15.9.2010 14:50 vložil Vladislava Hujová

Dobrý den,
já i moji kolegové děkujeme za podporu.
V demokratické společnosti máme každý právo na svůj názor, je to jen otázkou osobního svědomí svědomí, zda se naše názory nerozchází s činy.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: paní Hujová

16.9.2010 08:24 vložil Čenda

Vážená paní, ve vašem případě, tedy TOP09, zafunguje jistě tzv. efekt "Tenisová raketa Klaus", čímž je míněno, že kdyby na vašem místě kandidoval třeba Brouk Pytlík nebo zde přetřásaný pan Lochman, dopadnou volby stejně. Vy to jistě víte.Je to zapříčiněno nezájmem a lhostejností většiny našich spoluobčanů, zajímat se blíže o komunální záležitosti ve svém okolí a chovají se více méně " stádojně" tedy volí strany bez rozlišení komunální a republikové úrovně, nezajímají se o skutečnost, kdo je kdo. V zaběhlé a stabilizované společnosti, by si obzvláště na komunální úrovni kandidát jehož názory a postoje jsou neznámé, nemá žádnou historii, ani neškrtl Tak nás prosím ušetřete těch patetických výlevů o svědomí a právu na názor. To tady na Kauze nikdo nikomu neupíral. Právě tragický stav naší radnice a jejího stávajícího vedení vedl ke vniku tohoto fóra, kde se můžete i Vy bez cenzury presentovat. Odvahu spustit diskusní fórum na na regionálním webu TOP09 jste totiž nenašli.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: paní Hujová

15.9.2010 14:43 vložil Vladislava Hujová

TOP 09 Praha 3 se nepřipojila ke společnému prohlášení a ani k ODS. Chceme prosazovat svůj vlastní program a proto nemáme potřebu se připojovat k programu někoho jiného. To však neznamená nesouhlas s popsanými prohlémy. Volební program TOP 09 Praha 3 naleznete na www.top09.cz, regionální organizace Praha 3.


Reagovat  Reagovat s citací


Ing. Vladislava Hujová

14.9.2010 09:23 vložil metanaqua

Dobrý den,
dovolím si ještě jeden dotaz Ing. Vladislava Hujová ze sdružení Čistá města jste Vy, nebo je to Vaše jmenovkyně?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Ing. Vladislava Hujová

15.9.2010 14:35 vložil Vladislava Hujová

Od roku 2003 jsem předsedkyní občanského sdružení Čistá města, jehož program je především zaměřen na ekologickou výchovu dětí a mládeže. Sdružení v ulicích Prahy 3 organizuje projekt, který nabádá k udržování čistoty a pořádku, jedná se o polepy všech odpadkových košů obrázky od dětí a studentů základních a středních škol z Prahy 3.
Čistá města, o.s. od roku 2007 zastupuje účastníky (fyzické osoby) územního a stavebního řízení v rámci kontroverzního projektu Galerie Liberec. Podařilo se nám poukázat na zásadní nedodržování platného územního rozhodnutí ze strany investora a zabránit tak neoprávněnému odtěžování zeminy v centru města.Reagovat  Reagovat s citací


prosím o upřesnění obecných hesel

14.9.2010 08:39 vložil pavel

Pani Hujová,
ještě nám prosím sdělte za kolik hodláte privatizovat a jak rychle. A prosím nemlžte, že je to na posudích, neboť každá městka část zná ceny, za které se privatituje a pravidla privatizace nastavuje právě s ohledem na cílovou cenu.

Dále co se nájmů týče, postrádám jasné sdělení zda, budete pokračovat v nesmyslném zvyšování vysoce ziskových nájmů či jejich růst zmrazíte či budete upravovat decentně o inflaci.

PS: je skandální, aby nájemnící obecních bytu byly ožebračování obcí za to, že je jim léta pozdržovaná privatizace, zatímco v družstevním se vesele za náklady 30 kč /m2 funguje.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: prosím o upřesnění obecných hesel

15.9.2010 16:08 vložil Vladislava Hujová

Dobrý den,
nástin podmínek privatizace jsem zodpověděla v reakci na předchozí příspěvek.
Nájemné je dnes stanoveno plošně ve stejné výši pro všechny nájemníky, protože MČ nemá přehled o sociální struktuře obyvatel jednotlivých domů.
TOP09 hodlá zavést v obecních bytech diferencované nájemné /senioři, handicapovaní spoluobčané, sociálně potřební/.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama