Diskuse

Spravedlivá privatizace je podvod

Vložit nový příspěvek

Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

16.9.2010 10:54 vložil Jarda

Dobrý den, to je poměrně zajímavé. Neříkám, že to je něco nového (s tím samým přišly už například VV nebo ŽNS), ale pokud toto dodržíte, pak nemám problém Vás volit. Otázkou je, abyste dokázala se svojí skvadrou odolat neuvěřitelnému tlaku Hurdy a dalších expertů z ODS. Už mnoho lidí před Vámi povolilo a za nabídku bytu za hubičku, nebo prostě postaru tučného výpalného, obrátili a stali se s nich maňáskové pana Hurdy. Občané Prahy 3 to vědí a budou Vás pečlivě sledovat!

Pořád mi ale uniká jedno - proč jste nepodpořili to společné prohlášení stran na Praze 3? Je to tak obecné prohlášení, že je to skoro jako byste odmítla podepsat ústavu ČR. Takže v tomto ohledu ve mně stále hlodá červíček podezření, že to je jen dobře rozehraná partie, na jejímž konci je opět Hurdova modrá radnice na další 4 roky...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

16.9.2010 12:15 vložil pavel

není co podpořit. Privatizace za nejasných cenových podmínek, nájemné tržní. Vždy, když se někdo chce na někom přiživovat, argumentuje trhem. Co to ale je tržní cena nájmu bytu? Nájem, který je ochotno zaplatit 6 ukrajinců v 3+1? Sorry, ale od obce očekávám, že zveřejní nákladové ceny na údržbu nemovitostí ostatně takové studie existují, reprodukční náklady byly vyčísleny cca na 60 kč/m2 a zajistí pro občany, kteří se nechtějí či zatím nedostali možnost privatizace obecního bytu přiměřený nájem, nikoliv spekulativní na maximální výnos. To není poslání obce a je to hrubě v rozporu s bytovou koncepcí a tím, jak hospodaří zodpovědné obce na západě, např. ve Vídni. Nájemné na úrovni ekonomických nákladů, peníze zpět do domů. Tahle hra na tržní ceny není ničím jiným, než voda na mlýn developerum a spekulantům na maximální zisk v nájemním bydlení. Dehonestuje nájemní bydlení, vyhání lidí do vlastnického i proti jejich vůli a tím způsobuje růst nájmu a cen nemovitosti k velké radosti finančně zaintersovaných skupin. Obec nemůže skrytě vědomě či nevědomě uzavírat kartel s majiteli dorovnáváním a šponováním nájmu. Ona má jit naopak přikladem v dostupném bydlení. Článek o Spravedlivé privatizaci jako podvodu je úsměvný. A to jak pasáž o nájemnících u majitelů, které do složité situace dostává politika ODS a také TOP09 bránící stanovení stropů nájmů, bránícím excesivnímu zvyšování nájmů, tak pasáž o družstevních bytech. Nájemnící obecních bytů by velmi radi doplatili těch pár korun jako rozdíl, mezi nájmama před listopadem a náklady družstevníků, aby mohli bydlet ve svém, v čemž jim stát bránil. V kontextu stavu, že na kandidátce TOP09 jsou štastlivci, kteří za více než dostupné ceny zprivatizovali obecní byty a léta mají nízké náklady na bydlení na rozdíl od sprostě oškubávaných nájemníků obecních bytů diskriminovaných zdržováním privatizace, mi to cele přijde jako vrcholně pokrytecké. Vážená paní, nájemníkům 50 let platícím nájem v obecním bytě, kterým ho několikrát zaplatil a ještě do bytu investovali ze svého těžko přesvědčíte, že nájemné ve výši přes 100 kč/m2, nebo privatizace za miliony je pro něj to pravé, obzváště, když obce v ČR již odprodali přes milion bytu nájemníkům za zlomkové ceny a oni byly ušetřeny nestoudných nájmů, které na ně chytá mimo jiné i TOP09, jak se zdá.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

16.9.2010 14:31 vložil pavel

http://finweb.ihned.cz/c1-46465630-rekordni-pocet-obyvatel-usa-ztratil-strechu-nad-hlavou-nesplaceli-hypoteky

tak takto to dopadá, když zasáhne volna ruka trhu, chamtivost mocných a nulová politika bydleni ze strany státu. Kapitalismus v praxi, žebráci po celogenerační dřině bez střechy nad hlavu. Vítejte v eře globálního kapitalismu, neoliberalismu, víry ve všeléčící zlodějskou ruku volného trhu. Ve světě spekulativních cenových bublin nájmů a cen nemovitostí. Vítejte ve světě žebráků lopotících se celý život po pár cihlách a vlastní střeše nad hlavou. Hůře snad nebylo ani za středověku. To si pozemek vykolíkovali a chajdu postavili za pár dní. My ovšem žijeme ve vyspělejší době. I proto ne náhodou zakopáváme na každém rohu o bezdomovce, které budeme stěhovat do koncentráku....


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

17.9.2010 08:17 vložil Vladislava Hujová

Dobrý den,
TOP 09 Prahy 3 není v názorovém nesouladu s popsanými problémy, které máme také zahrnuty v našem volebním programu. Vadí nám forma tohoto dokumentu, který je koncipován jako závazek, protože v některých případech máme rozdílný názor na jejich řešení.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

18.9.2010 09:55 vložil Iont

Vážená paní Hujová,
píšete, že TOP 09 není v názorovém nesouladu, ale zároveň uvádíte, že v některých případech máte rozdílný názor. V kterých detailech to vidíte jinak? Co Vám zabránilo podepsat text, který je dle mého soudu úmyslně sepsán tak, aby s ním nikdo nemohl mít problém... V textu prohlášení je výslovně uvedeno, že to není závazek ke koaliční spolupráci atp. Řekněte prosím konkrétně co Vám zabránilo podepsat dokument?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

20.9.2010 11:45 vložil Vladislava Hujová

Dobrý den,
v předmluvě tohoto dokumentu je uvedeno: "Svou podporu (resp. závazek) tomuto dokumentu strvdilo podpisem .....
Z dnešního pohledu nám tato občanská iniciativa rozhodně nepřipadá apolitická, jak bylo deklarováno v červenci. Tři signatáři tohoto dokumentu /Strana zelených, KDU-ČSL a o.s. Žižkov nejen sobě/ následně vytvořili volební koalici a do budoucna si tak tímto dokumentem zavazují ČSSD a VV.
TOP 09 Prahy 3 má vlastní program, nabízí vlastní řešení a nebude podporovat program jiných politických subjeků.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

20.9.2010 13:31 vložil Jirka Ptáček, KAUZA3

Dobrý den všem!
Tuto informaci bych rád uvedl na pravou míru. Kauza3.cz se obrátila na všechny relevantní subjekty s hrubým návrhem textu a konečná formulace vzešla teprve ze společného jednání. TOP 09 se účastnila jednání a měla možnost znění upravit – v tomto ohledu byli všichni účastníci velmi vstřícní a vznešené připomínky TOP 09 byly do textu zapracovány. Deklarovali jsme, že naším zájmem je vytvořit dokument, který nebude zavazovat k jakékoliv spolupráci či dokonce koalici (ostatně je to tam jasně uvedeno), ale jedná se o závazek voličům. Hlavním tématem je otevřenost radnice a to je téma, které se netluče se zájmy pravice, ani levice.

Podotýkám, že jednání se zpravidla účastnilo kolem 7 osob, tedy veškerá tvrzení jsou doložitelná.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

18.9.2010 16:43 vložil M. Sedlacek

Pani Hujova, na jednu stranu musim ocenit Vasi odvahu vstoupit do takto demokratickeho fora. Nemuzete ocekavat, ze Vam bude kazdy tleskat, ale je to z Vasi strany dobry signal pro volice. V zasade smekam nad vsemi, co jsou toho schopni a nechaji si zde od anonymnich obcanu nadavat.
Na druhou stranu byste si mela uvedomit, ze Kauza3 a podobne projekty zde byly drive, nez kdokoliv mohl slyset o existenci TOP09. Mela byste byt takovymto webum, obcanskym sdruzenim a vsemoznym aktivistum vdecna za uspech sve strany, jelikoz nebyt nich, tak pravicovi prazaci dodnes budou volit jen ODS. Vy se pouze vezete na vlne nespokojenych obyvatel, kteri chteji zmenu, okouzlila je postava pana Schwarzenberga ale sama jste se o to nijak nezaslouzila. Vase odmitnuti zmineneho prohlaseni je v tomto ohledu projev nepochopitelny a ja v tom vidim jisty nadech politicke nabubrelosti.

Na jare jsem volil TOP 09 a ani dnes sve volby nelituji. Tentokrat vam hlas nedam. TOP 09 v Praze 3 je pro me necitelna a az prilis se spoleha na dobrou znacku TOP 09.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

22.9.2010 10:15 vložil ach jo

Tak toto je velký problém: objeví se kníže a za něho se může schovat leckdo a děje se to, viz TOP09 v Liberci (podobný příklad - kolik jinak nevolitelných lidí do komunálu svého času vytáhl Bursík za SZ). A teď tu máme průser jménaem TOP09 na Praze 3. Velmi obecnou deklaraci v podstatě slušného chování a distance od mafiánství, které Prahu 3 sžírá nepodepíší, zřejmě zase demokracie na P3 zaspala a nechala mazaného Hurdu, aby si TOP09 zajistil hlasovací většinu. Vypadá to tak, že paní Hujová se stane novou s odpuštěním loutkou typu Kozumplíková a čeká nás v podstatě kontinuita: jen snad o něco málo lepší, protože si TOP09 nebude moct (snad) dovolit takové výstřelky jako třeba Lochman, Šmíd, Císař a další - vše pod kuratelou arcihajzla Hurdy. Jediný apel: nevolte na Praze 3 TOP09.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

22.9.2010 11:47 vložil KAREL

V čem to jedeš? Už to nehul! Píšeš nesmysly. Fandím pí. Hujové.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

22.9.2010 17:48 vložil Iont

To je právě ten problém, že nepodepsáním dokumentu se TOP09 stala nevěrohodnou stranou, která je možná koupena Hurdou. Ať prosím paní Hujová vysvětlí důvody, které TOP09 zabránily podepsat společné prohlášení. Pokud je Hurda takový eso, jak se o něm říká, určitě si zkusil někoho z TOPky koupit. Alespoň z tohoto mého pohledu je jistější TOP09 nevolit.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

23.9.2010 00:40 vložil ch jo

Máš opravdu silný argumety :-) idiote


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

23.9.2010 08:08 vložil Jirka Ptáček

Pro ch jo: Zdravím! Mě sice nad touto argumentací také prolétlo něco podobného hlavou, ale i tak říkám, že příspěvky s nadávkami je to jediné, co se tu bude mazat. Tak prosím o zachování klidu a věcné diskuse. Díky. Jirka


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

23.9.2010 11:31 vložil Vlad.Holzknecht

Pane Ptáčku,něco jiného píšete a něco jiného prakti(kujete).Naše odmítavé stanovisko ke Společnému prohlášení pol.stran,jsme Vám opakovaně poslali a Vy?NIC!Prostě se Vám to NEhodí do krámu!Oháníte se slovy T.G.M.a přitom se účelově vyhýbáte konfrontaci.Díky Vám a vašim kolegům(Konvička,Trejtnar),jste KAUZU3 degradovali na dnes již politiky ovládaný plátek,který zcela zjevně propaguje pouze a jedině to "svoje"!!!Chápu,že máte obavy z konkurence,ale o tom ta naše demokracie prostě JE,že?Tak,to je pánové vše.Teď můžete začít Vy!Vlad.Holzknecht,Volba pro město-Nezávislí kandidáti,Praha 3.www.vpmpraha3.cz


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

23.9.2010 11:34 vložil Iont

Máte pravdu, že argumenty podložený názor to zrovna není, ale snad není zakázáno (narozdíl od nadávek) pronášet domněnky a myšlenky, které člověka napadnou. Budu moc rád, když tyto mé domněnky rozptýlíte nějakými neotřesitelnými argumenty. Těším se!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

23.9.2010 17:32 vložil ch jo

Tak ta nadávka nebyla mířena na Vás. Proč také? Ale na borečka jménem Karel, který nás (mě) obštastnil postřehem: "V čem to jedeš? Už to nehul! Píšeš nesmysly". Tak si myslím, že to použité slovo nebylo nadsazené. Používat ho už ale dále nebudu a nahradím něčím typu "pán je bezesporu velmi vysoké inteligence a dobře se orientuje v poměrech na radnici Prahy 3".


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

23.9.2010 19:01 vložil Jirka

To je zase nedorozumění... já to pochopil už prve :-)
Ten můj příspěvek byl myšlen obecně, tedy jsem pro to "nahrazování" :-)) Díky.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama