Diskuse

Spravedlivá privatizace je podvod

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

16.9.2010 15:27 vložil Vladislava Hujová

Dobrý den,
že se privatizuje téměř 20 let je chybou, protože všechny byty byly obsazeny se smlouvami na dobu neurčitou a bytový fond nemohl plnit potřeby bytové politiky obce. Proto privatizace všech domů měla proběhnout co nejrychleji a z utržených finančních prostředků měla být realizována nová obecní výstavba.
Zpětně tuto skutčnost nemůžeme ovlivnit, ale cheme ji realizovat do budoucna.
Všechny domy necháme nově ocenit - cena obsazené nemovitosti je nižší než volného domu. Budeme prosazovat slevu stenou pro všechny nájemníky a neomezenou časově.
Ceny v minulých privatizačních vlnách musí být posuzovány jako poměr ceny, za kterou nájemník byt koupil a ceny za kterou mohl prodat v době konkrétní privatizace.
Tržní nájem v žádném případě necheme stanovovat plošně, jak je to nastaveno dnes. Týká se to pouze malé části bytů, kde nájemník nebude chtít privatizovat a zároveň nebude spadat do nového systému pro přidělování obecních bytů seniorům, handicapovaným a sociálně potřebným, kde budeme budeme uplatňovat nižší nájemné než stanoví deregulace /viz. bod 8 předešlého příspěvku/


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

16.9.2010 17:30 vložil tom

Dobrý den,

souhlasím, že privatizace měla již dávno proběhnout. Nemohu souhlasit s vaším závěrem že "Ceny v minulých privatizačních vlnách musí být posuzovány jako poměr ceny, za kterou nájemník byt koupil a ceny za kterou mohl prodat v době konkrétní privatizace." Rozhodně se nedomnívám, že by současní nájemnící, kterým je 20 let pozdržovaná privatizace měli být cenově diskriminováni kvůli nějakému pofidernímu růstu cen nemovitostí způsobenému nemovitostní bublinou a neřízenému zadlužování. U těch, kteří privatizovali v dřívějších vlnách též nikdo neřeší, za kolik mohli, můžou či budou moci připadně byt prodat. Celkově dle mého jde o naprosto chybný pohled vycházející z názoru, že někdo chce byt prodat a tzv. vydělat. Drtivá většina nájemníků však chce bydlet a mít jistotu cenově dostupného bydlení jako základní podmínky k uspokojivému životu a né spekulovat na prodej. Krom toho tomu se dá předejít právě třeba slevou pokud se nájemník zaváže byt po určitou dobu neprodávat. Přijde mi neuvěřitelné, že by měli být nájemníci cenově diskriminováni kvůli tomuto falešnému a nepodloženému argumentu. Krom toho, pokud někdo byt prodává, pak si troufnu tvrdit , že nejspíše za účelem nákupu jiného bytu (tzn. de facto výměny). Domnívám se, že nájemnící jsou dostatečně "trestáni" pozdržováním privatizace formou rostoucích nájmů v posledních letech a letech do dokončení privatizace, které jsou ziskem obce a jimiž dřívější privatizující nájemníci nebyly zatíženi. Další cenová diskriminace v podobě vyšších prodejních cen mi přijde zcela nemístná. Bohužel z vašich slov mám pocit, že nájemníci by se mohli dočkat klidně i ještě vyšších cen, než jaké nabízela tolik kritizovaná současná garnitura ODS, která privatizuje za nejvyšší ceny v celé Praze. TOP 09 je proti zadlužování. Uplatńujte to tedy i v rovině občanské. Reálná kupní síla občanů není v milionech korun, jak by se snad někdo mohl domnívat z inflačních cen nemovitostí, jejichž motorem je právě zadlužování.

Za kolik se privatizuje v Praze si můžete přečíst v tomto článku.

http://www.kauza3.cz/Kauza-privatizace/za-kolik-se-privatizuje-jinde.html

Jistě víte, že v pol. 90 let se 3 plus 1 na P3 privatizovali za 250 000 kč. V jiných částech Prahy dokonce za desetitícíce Kč a to dokonce v odložených splátkách na deset let. O jiných lokalitách v ČR ani nemluvě. Vy žijete v Praze 3 od 80 let. Věřte, že velké množství nájemníků ještě podstatně déle. Za co je chcete trestat v podobě extrémně vysokých cen privatizovaných bytů, nekorespondujících s cenami při privatizacích jinde. Mohou snad oni za to, že 20 let jim byla tato možnost upírána. Mohou oni za to, že banky, hypoteky, systém a migranti vyhnali doufám jen dočasně ceny nemovitostí do nezaplatitelných výšek pro mnohé. Má je to vůbec zajímat, když si chtějí jen koupit svůj jediný domov, který desetiletí spláceli platbou nájmů, odkoupit, aby měli kde normálně žít.

Tady máte některé prodeje z roku 2006
prodej bytových domů s pozemky - III. etapa privatizace domovního fondu:

čp. 1673 s pozemkem parc. č. 4027, Viklefova 13, Praha 3, k. ú. Žižkov

Bytovému družstvu Viklefova 13, IČ 27460118, za kupní cenu 10 126 000 Kč

čp. 897 s pozemkem parc. č. 1574, Baranova 19, Praha 3, k. ú. Žižkov

Bytovému družstvu Baranova 19, družstvo, IČ 27569730, za kupní cenu 11 700 000 Kč

čp. 2441 s pozemkem parc. č. 2183/50, Koněvova 127, Praha 3, k. ú. Žižkov

Bytovému družstvu Koněvova 2441/127, IČ 27579972, za kupní cenu 9 300 000 Kč

čp. 537 s pozemkem parc. č. 4093, Biskupcova 22, Praha 3, k. ú. Žižkov

Bytovému družstvu Biskupcova 22, IČ 27569209, za kupní cenu 8 050 000 Kč

čp. 764 s pozemkem parc. č. 1190, Krásova 14, Praha 3, k. ú. Žižkov

Bytovému družstvu Krásova 14, Praha 3, IČ 27562972, za kupní cenu 3 915 000 Kč

čp. 2392 s pozemky parc. č. 3620/3, 3648, Biskupcova 95, Praha 3, k. ú. Žižkov

Bytovému družstvu Biskupcova 95, Praha 3, IČ 27574547, za kupní cenu 14 160 000 Kč

Bohužel z vašeho vyjádřejí opět postrádám nástin v jakých relacích po započtení slevy by se ceny privatizovaných bytů měly pohybovat.

Zatímco Sdružení Žižkov nejen sobě má moji plnou důvěru v tom, že bude brán zřetel na co možná nejspravedlivější průběh privatizace, v případě TOP 09 mé obavy trvájí.....

Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

17.9.2010 08:05 vložil Vladislava Hujová

Dobrý den,
sleva z ceny bude vázána na předkupní právo obce.
Diskriminováni jsou na Praze 3 všichni obyvatelé, kteří právě nebydlí v obecních domech a nemají možnost privatizace resp. získání části nemovitého majetku zdarma.
Obec musí vycházet z platného právního rámce a chovat se s péčí řádného hospodáře.
Nevím, zda je to neznalostí nebo záměrem, ale o.s. Žižkov nejen sobě hodlá prosazovat privatizaci formou právnických osob - družstev. V takovémto případě musí být při konstrukci ceny respektovány pravidla EU a ujišťuji Vás, že prodejní cena domu bude nevýhodnější než prodej bytů jednotlivými oprávněným nájemcům.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

26.9.2010 14:48 vložil tom

pani Hujová, v

volbě TOP 09 říkám DEFINITIVNÍ NE. Strana, která chce vykořistovat a zadlužovat nájemníky ješte vyššími cenami za privatizaci obecních bytů, než současné vedení radnice a to samé v oblasti nájmů. Je pro mne NEVOLITELNÁ. Vaše řeči o řádných hospodářích jako obhajobě nemravných cen jsme již slyšeli ze strany některých buněk ODS.

Zveřejněte, za kolik vaši kandidáti do voleb privatizovali obecní byty a přestante se chovat pokrytecky !!! S takovýmto programem plným asociální drzosti si nedovolila doposud vystoupit otevřeně žádná politická strana.Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

26.9.2010 18:32 vložil luca

Dobrý den pani Hujová,
mám jenom dotaz. TOP 09 nikdy na Praze 3 neexistovala (smíchanice ODS, KDU-ČSL a ostatní, P.S: pan kníže nám tady nepomůže) a ani se nikdy nijak neprezentovala, což se o ostatních kandidujících stranách (koalicích), jak v kladném či záporném smyslu nedá říci (prosím mohl jsem na někoho zapomenout, napadá mě Volba pro město - také o nich nic nevím). Kandidátku jste udělali konzultací s telefonním seznamem? Podíváme-li se na kanditátky na Praze 3 zde zveřejněné zjistíme, že zde kandiduje strana TOP 09. Ale celorepublikově je vedena jako "TOP 09 s podporou starostů". Tento dovětek mi zde chybí. Je to chyba, nebo z hlediska medializace svůj pravý název strany v komunálních volbách tajíte? Pokud ten dovětek v názvu Vaší strany úmyslně tajíte, je mi prapodivně.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

28.9.2010 17:26 vložil MUDr.René Brixí

Vážená paní Luco a všichni ostatní čtenáři,jsem kandidátem a jedním z lídrů Volby pro město.
Snažíme se již delší dobu dávat své připomínky a podněty Redakci \"Kauzy 3\".Přestože hlásají otevřenost názorům,naše příspěvky,podněty a prohlášení
naprosto ignorují a přehlížejí.Je to proto,že jsme malé a nezávislé sdružení,které se také účastní voleb?
Z těchto důvodů se snažíme naše občany informovat o naší činnosti a prezentovat naše myšlenky na stránkách www.vpmpraha3.cz a také prostřednictvím tištěných materiálů do schránek našich spoluobčanů.
Dosud jsme nebyli ani přizváni na veřejnou panelovou diskuzi lídrů všech
kandidujících stran,která se bude konat 11.10.2010 v hotelu Olšanka.Povede ji známý moderátor Martin Veselovský.
MUDr.René Brixí


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

26.9.2010 19:53 vložil tom

vážená nesnažte se tu falešně poštvávat nájemníky proti sobě. Vám o ně vůbec nejde. Víte Vy vůbec kolik bylo již zprivatizováno v ČR obecních bytů a v jakých cenových úrovních? Dle Vašich odpovědí asi ne. To, že vaše strana nechavá nájemníky u majitelů napospas nájmům bez jakýchkoliv regulí ještě neznamená, že si Vy budete dovolovat hrát si na realitní makléře a ožebračovat nájemníky obecních bytů. Už si zapište za Vaše uši. že privatizace obecních bytů není komerční prodej a nájemnící nezískavájí nic zdarma, nýbrž kupují za administrativní ceny byty, které desítky let spláceli a investovali do nich. Raději přemýšlejte, čím jim budete kompenzovat 20 let čekání na privatizaci. Vaše narychlo upečené odpovědi Vás usvědčují, že se v problematice vůbec neorientujete, ceny a slevy střílite od boku za pochodu, zjevně vůbec nemáte ani představu k jak nesmyslným částkám, nekorespondujícím s žádnou z privatizaci obecních bytů v Praze, natož ČR by se dostaly, kdyby byl aplikován Váš model pravidel prodeje.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

5.10.2010 12:08 vložil občan Prahy 3

Vážený tome, pravděpodobně jste jeden z těch, kteří fiktivní výměnou (vlastně podvodem) koupili byt s regulovaným nájemným a teď chcete své peníze zpět a ještě vydělat. Asi nepochopíte, že privatizace je prodej obecního majetku a ten musí být v souladu se zákonem. Pokud někdo rozdá byty zadarmo, tj. rozdá majetek všech, tak by také mohl brzy skončit za mřížemi.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

7.10.2010 17:23 vložil TRP

Koukám, že už tu není čas na diskuzi. Asi všichni přispěvovatelé stojí na stánku Kauza3. Když jenom odečteme asi šest nicků pana Ptáčka, tak nám to sakra řídne....


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

23.9.2010 13:23 vložil Russel

Naprosto souhlasim, pregnantne formulovano. Prestoze na parlamentni urovni dostala TOP 09 muj hlas, na komunalni urovni u mne tato strana vzbuzuje obavy.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: paní Hujová, byly bychom rádi za konkrétní

7.10.2010 17:33 vložil TRP

Já bych se jí nebál. U mě uskupení řízené Kauzou3 vzbuzuje větší obavy. Členové Kauza3, a přispěvovatelé, se rozlezli do všech stran, které mají šanci na úspěch ve volbách. Chtějí ovládnout radnici stůj co stůj? Proč nekandidujíí jako jeden celek, když si tak notují?


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama