Diskuse

Spravedlivá privatizace je podvod

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Zjednodušování problémů

14.10.2010 12:20 vložil Ludvík

K Vašemu návrhu: Navrhujeme, aby z výnosů z privatizace byl postaven nový obecní bytový fond, který by sloužil k potřebám všech obyvatel Prahy 3, kteří se ocitnou ve znevýhodněné sociální situaci.
A neocitnou se tito lidé ve znevýhodněné sociální situaci díky tomu, že nedosáhnou na tržní cenu bytu, kterou navrhujete a nebudou mít na deregulovaný nájem?

A stále jsem nenašel odpověď na níže vznesený dotaz, jak to, že Zastupitelstvo Prahy 1 dokáže privatizovat byty za cenu 11 000 Kč/m2


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Zjednodušování problémů

14.10.2010 13:26 vložil Pavel

přesně tak. A nejen Praha 1, ale i další městské části prodávají a prodávaly za částky i menší než 11 000 kč/m2. Tady prostě TOP09 z toho chce bezohledně vytřístkat co nejvíce, neuvědomuje si, že odkup není komerční prodej. To, že nájemnící ty byty splácely platbou nájmů, podobně jako družstevníci své podíly je jim jedno, stejně tak, jako že do údržby bytů investovali i své peníze. Jen se ohánějí zdeformovanýma cenama nemovitostí (o kolik by asi klesla cena nemovitosti, kdyby veškeré obecní byty v Praze byly prodávány najednou a o kolik v budoucnu klesne vinou snižování koupěschopnosti lidí v důsledku škrtací politiky vlády a systému hraď si vše sám - školné, zdravotnickou péči, šetři si na důchod atd.). Prostě akorát chtějí zadlužovat lidi.Politici by se měli omluvit občanům, za to, že je diskriminovali v možnosti si byt odkoupit a né postupně a často skokově zhoršovat podmínky odprodeje. Pokud jde o nájmy, není vůbec důvod je zvyšovat. Jsou vysoce ziskové. A ten populismus se stavbou bytů. Kde a kolik, že jim nestačí těch několik miliard z výnosů z privatizace.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama