Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Re: Re: pane Zábojníku,

3.10.2010 10:13 vložil Zdeněk Zábojník

Dobrý den pane Dobeši,
nebylo mým cílem se vymezovat ani vůči Vám, ani nikoho urazit. ČSSD hlasovala proti tomuto rozpočtu. Je pozitivní, že se shodneme, že rozpočet je z hlediska investic megalomanský a na výdajové stránce se plýtvá.
Dál ale hodlám trvat na tom, že rozpočet je deficitní. Pokud jsou příjmy rozpočtu nižší než výdaje, je výsledkem deficit. Pokud je rozpočet deficitní, je třeba deficit pokrýt. A způsob krytí deficitu se dá najít v kolonce financování.
Deficit se dá krýt např. půjčkou v bance, vydáním dluhopisů, což naštěstí městské části nesmí, i když teoreticky by mohly vydávat dluhopisy dceřiné společnosti zřízené MČ.
Další možností financování deficitu je, pokud nám z minulosti zbylo na účtech dostatek peněz, financovat to z nich, což je přesně případ Prahy 3.
Rozpočet MČ Prahy 3 používá místo pojmu deficit, pojem PŘÍJMY-VÝDAJE, což je šalamounské řešení, jak se slovu deficit vyhnout. Ani Odbor ekonomický Úřadu MČ P3 si netroufl dát zapojení zůstatků z minulých let do příjmů rozpočtu. Naopak v první větě textu píše: "Rozpočet městské části Praha 3 je sestaven jako schodkový, neboť počítá se zapojením zůstatků
vytvořených v minulých letech."
Zdravím Vás.
Zdeněk Zábojníkantispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama