Diskuse

Pohled na rozpočet Prahy 3

Vložit nový příspěvek

pane Zábojníku,

29.9.2010 08:34 vložil Čenda

při pohledu na kandidátku ČSSD jsem vás nalezl na 5.místě kandidátky, tedy pravděpodobně nebudete zvolen do zastupitelstva. Očekával bych tedy, že se zde objeví příspěvky lídrů ČSSD, tedy pánů Kuciána, Pocheho, Nigrína či paní Oubrechtové (současná předsedkyně kontrolního výboru radnice Prahy 3 !!). Bohužel, nic...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: pane Zábojníku,

29.9.2010 10:22 vložil Pedro

Zdravím, ano, rovněž bych toto očekával. Současně je třeba říci, že článek na toto téma už dříve napsal lídr VV na Praze 3 pan Dobeš. Příjde mi to tedy tak trochu přivlastňování cizího tématu. A pak ještě jedna naprosto zásadní věc - co udělala ČSSD, která byla neformálně v koalici s ODS po celé předchozí období (minimálně) pro to, aby se toto nědělo, aby rozpočet nebyl deficitní? A není náhodou toto ten důvod, proč toto téma nakomunikují lídři, kteří budou zvolení? Ti potom totiž jen řeknou - to nebyly naše názory, toho člověka neznáme a už není členem ČSSD. A vesele půjdou opět do koalice s ODS :))) a nic se nezmění. Známe tyhle ptáčky - politická vypočítavot, nic jiného..


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: pane Zábojníku,

29.9.2010 16:48 vložil Jan Vlček

... ,o)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: pane Zábojníku,

29.9.2010 22:58 vložil Zdeněk Zábojník

Dobrý den,
ano oba články pana Dobeše tj. Jak hospodaří městské části, aneb jak se projídá obecní majetek a Praha 3 si žije nad poměry!, znám a na to, že můj článek je podobný, jsem i před zveřejněním upozornil pana Ptáčka. Pan Ptáček můj článek zveřejnil, je v něm i mnoho nového a na něco navazuji. Zdroj, tj. rozpočet Prahy 3 2010 je stejný, ale neopisoval jsem.

Právě v diskusi pod články pana Dobeše se objevily otázky, na které já odpovídám. Např. z čeho se skládá 542 mil. Kč výdajů do bytového a nebytového fondu. Vyčísluji částku z nájemného z obecních domů a kolik z ní městská část posílá do rozpočtu.
A říkám, rozpočet je deficitní, tedy žádné "vyrovnaný" v uvozovkách.

K předchozím dotazům. ČSSD přece není v koalici s ODS. Vládou městské části je rada a tam je pouze ODS. Při známém poměru 21 zastupitelů ODS a 15 zastupitelů všichni ostatní, nemohla ČSSD ani jakákoliv jiná strana proti ODS udělat vůbec nic. A to se týká nejen rozpočtu.

Ujišťuji Vás, že není žádná dohoda, že já budu teď něco komunikovat a pak nastoupí jiní. Z ČSSD nehodlám odcházet. Každý volič Prahy 3 má 9 hlasů, jak s nimi naloží je jeho zodpovědnost.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: pane Zábojníku,

1.10.2010 00:21 vložil Pedro

Dobrý den, děkuji za reakci. Dobrá, dejme tomu, že ani nejste řízen tradičními socdemáky z Prahy 3. Jen jedna poznámka - účastnil jsem se mnoha jednání zastupitelstva a nemohl jsem si nevšimnout, že někteří zastupitelé za ČSSD - Kucián, Nigrin, atd mají osobní zájmy hlasovat s ODS. Ať už jde o privatizace bytů do vlastnictví, nebo zájmy Viktorky Žižkov... Někdy to bylo až srandovní. Prostě bylo zřejmé, že se nechali koupit Hurdou a Pechou a spol..


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: pane Zábojníku,

2.10.2010 23:01 vložil Pavel Dobes

Vážený pane Zábojníku,

přiznám se, že téma které popisujete je opravdu stejné, které jsem již v minulosti popsal, nicméně jsem rád, že to tento nepříznivý trend radnice vnímají i další politické strany a bude možné situaci po volbách změnit. Jen poznámka v diskusi: rozpočet Prahy 3 je "vyrovnaný" a to také je: jedná se o termín, který je ekonomii jednoznačně definovaný, přestože dosažení vyrovnanosti je cestou prodeje majetku.
Nevymezujte se tedy prosím proti někomu, který s tématem přišel jako první a k tomu v otázce, na kterou je jednoznačná odpověď dle základních ekonomických termínů, takže ještě jednou: ano jedná se je jen a jen o "vyrovnaný rozpočet", který plýtvá zdroji městské části Praha 3 a to po celou dobu co jiné strany sedí v kontrolním výboru a nic s tím nedělají, možná by bylo dobré se zeptat na některé z Vašich schůzí, proč tomu tak bylo. Pěkný den a s pozdravem, Pavel Dobeš


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: pane Zábojníku,

3.10.2010 10:13 vložil Zdeněk Zábojník

Dobrý den pane Dobeši,
nebylo mým cílem se vymezovat ani vůči Vám, ani nikoho urazit. ČSSD hlasovala proti tomuto rozpočtu. Je pozitivní, že se shodneme, že rozpočet je z hlediska investic megalomanský a na výdajové stránce se plýtvá.
Dál ale hodlám trvat na tom, že rozpočet je deficitní. Pokud jsou příjmy rozpočtu nižší než výdaje, je výsledkem deficit. Pokud je rozpočet deficitní, je třeba deficit pokrýt. A způsob krytí deficitu se dá najít v kolonce financování.
Deficit se dá krýt např. půjčkou v bance, vydáním dluhopisů, což naštěstí městské části nesmí, i když teoreticky by mohly vydávat dluhopisy dceřiné společnosti zřízené MČ.
Další možností financování deficitu je, pokud nám z minulosti zbylo na účtech dostatek peněz, financovat to z nich, což je přesně případ Prahy 3.
Rozpočet MČ Prahy 3 používá místo pojmu deficit, pojem PŘÍJMY-VÝDAJE, což je šalamounské řešení, jak se slovu deficit vyhnout. Ani Odbor ekonomický Úřadu MČ P3 si netroufl dát zapojení zůstatků z minulých let do příjmů rozpočtu. Naopak v první větě textu píše: "Rozpočet městské části Praha 3 je sestaven jako schodkový, neboť počítá se zapojením zůstatků
vytvořených v minulých letech."
Zdravím Vás.
Zdeněk Zábojník


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: pane Zábojníku,

14.10.2010 21:35 vložil Tomáš Němec

Pan Zábojník i pan Dobeš jsou v těchto příspěvcích legrační...


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama