Diskuse

Pohled na rozpočet Prahy 3

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Názory

29.9.2010 12:57 vložil Pavel

Děkuji

"V oblasti privatizace:
Zveřejnímesystém, podle kterého budou jednotlivé domy zařazovány do privatizace, tak aby si každý nájemník dokázal podle jasných kritérií odvodit, zda bude jeho byt privatizován či nikoliv.
Stanovímepočet bytových jednotek, které zůstanou v majetku obce, přednostně malometrážních, aby tato mohla plnit i v budoucnu svou sociální roli. Tyto byty budou pronajímány jako sociální, tedy s netržním nájemným.
Budeme privatizovat bytové jednotky za ceny obdobné s ostatními srovnatelnými městskými částmi Prahy. Víme, že v této oblasti nikdy nelze dosáhnout absolutní spravedlnosti, jde nám však o to, aby občan, který řadu let platí vysoké nájemné, neměl výrazně horší podmínky než občané v předchozích vlnách privatizace.
Umožníme občanovi, který si prokazatelně nebude moci byt v privatizaci koupit a jeho byt bude k privatizaci určen, zůstat v tomto konkrétním bytě za „zastropované“ nájemné"

K vašemu programu ohledně privatizace : Domnívám se, že právo privatizovat by měli mít všichni nájemnící obecních bytů a to za ceny běžné v jiných lokalitách a minulých vlnách. V majetku obce by měly zůstat ty byty o které nájemníci neprojeví zájem, popř. ty, které obec ze zisků z privatizace pořídí, ať již formou výstavby či koupě. Ty pak mohou být využívány jako sociální.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Názory

29.9.2010 14:31 vložil chk

"...právo privatizovat by měli mít všichni nájemnící obecních bytů a to za ceny běžné v jiných lokalitách a minulých vlnách. V majetku obce by měly zůstat ty byty o které nájemníci neprojeví zájem, popř. ty, které obec ze zisků z privatizace pořídí, ať již formou výstavby či koupě. Ty pak mohou být využívány jako sociální..."
Tohle by se mělo vytesat nad vchod do radnice Prahy 3. Aby to každé ráno museli číst jak staří, tak i nově příchozí zastupitelé a to i z nově vzniklých stran :-)


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama