Diskuse

Rozšířená verze ankety: Co nám strany chystají? Odpovídá KSČM

Vložit nový příspěvek

Vlastnicke bydleni?

15.10.2010 11:20 vložil EWCZ

Nic proti nemu, ale u nas je touha vlastnicky bydlet vyssi nez v jinych zemich EU. Patrne jinde maji vztahy mezi majiteli a najemniky ponekud priznivejsi.
A ani za prvni republiky nebylo vlastnictvi bytu az tak obvykle - kdo touzil po vlastnim, tak stavel domek nebo vilku, byty se najimaly.
Moji predkove a pribuzni se v one dobe pocitali ke stredni tride (postovni reditel, reditel skoly, pravnik) a bydleli v najemnych bytech na Vinohradech.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Vlastnicke bydleni?

18.10.2010 12:57 vložil chk

To bych netvrdil. Pokud vím, tak na západ od našich hranic je nastaven poměr nájemního a vlastnického bydlení tak, že splácení hypotéky přijde zhruba o třetinu více nežli placení nájmu. Čili nájem volí spíše lidé, kteří chtějí být mobilní, jsou neusazení, nechtějí se vázat nebo se nechtějí starat o nemovitost. Samozřejmě ochrana nájemníků tam opravdu bývá na vyšší úrovni, ale to platí skoro o všem.


Reagovat  Reagovat s citací


vlastnické bydlení je to nejsociálnější

9.10.2010 11:38 vložil tom

Pane Ambroži,

vaše snaha o nižší nájemné, které by více reflektovalo skutečné náklady je chvályhodná. Tragický je však váš omyl, že by nikdo nechtěl privatizovat. Jedině vlastní střecha nad hlavou je jistota. Nájemnící by měli o privatizaci stejně zájem, neboť oni chtějí do vlastnictví svůj domov, který letá spláceli a kde třeba budou moci žit i jejich potomci. Nebýt totiž komunistické politiky bydlení, dávno by měli své byty ve vlastnictví. Takhle mají akorát tuny zaplacených složenek, kterými byt několikrát splatili a vyhlídky lichvářských nájmů diktovaných některými politiky ze svých zištných cílů. Problém zadlužování je dán částkami, za které se privatituje nikoliv samotným principem privatizace. Komunisté udělali z lidí nemajetné bezzemky, když si skrze stát přivlastňovali vytvářené hodnoty občanů. Porevoluční privatizátoři často z řad komunistických pohlavárů či jejich potomků tento majetek rozkradli pro sebe. Pokud běžný občan si chce odkoupit vlastní střechu nad hlavou, pak je s tím neskutečný problém.

Takže si Vám dovolím dát doporučení. Bojujte za dostupné nájmy odvozené od ekonomických nákladů a podporujte právo nájemníků na získaní svých domovů do vlastnictví.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: vlastnické bydlení je to nejsociálnější

9.10.2010 12:42 vložil chk

Vidím, že komunisté ukazují barvu. Není to tak dlouho, co jeden zastupitel za KSČM (teď si nevzpomenu na jméno, ale moc jich tam nebylo) podpořil petici za privatizaci bytů nájemníkům. A když dojde na lámání chleba, je všechno jinak.
Asi by bylo dobré mít neustále na paměti, že současnou neveselou situaci kolem privatizace z velké části zapříčinila místní ČSSD a její předseda p. Kucián, která byla kdysi ve velké koalici s ODS. Bylo by divné, kdyby velmi příbuzná strana KSČM měla výrazně jiné názory.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: vlastnické bydlení je to nejsociálnější

9.10.2010 13:14 vložil tom

ten komunista, který podporoval privatizaci byl Ing. Ráb. U ČSSD je velmi pikantní, že branili privatizaci, když jejich čelní představitelé si privatizaci pro sebe a své příbuzné prosadili....... Chci věřit, že současná politika ČSSD bude upřímně podporovat privatizaci všem nájemníkům a zároveň přijatelné nájemné pro ty, kteří se nebudou chtít účastnit. Každopádně jedinou hlavní zárukou citlivé politiky bydlení a privatizace je ŽIŽKOV NEJEN SOBĚ.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: vlastnické bydlení je to nejsociálnější

9.10.2010 13:17 vložil chk

Ano, už si vzpomínám.
Mimochodem, když jsem viděl pana Kuciána v tom pořadu Politické spektrum, tak se mi hodně kroutil žaludek. Místní ČSSD je stejná jak místní ODS, jenom možná na ní teď není tolik vidět.
Chce to vést v patrnosti a pokusit se obě tato profláknutá místní uskupení smést z povrchu zemského :-/


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama