Diskuse

TOP 09 v Praze 3 předložila ODS návrh koaliční smlouvy

Vložit nový příspěvek

ODS odsouhlasila koalici

9.11.2010 07:27 vložil Michal

Koukám, že už porcujou medvěda...

http://praha3.regiony24.cz/12-102443-ods-v-praze-3-odsouhlasila-koalici-s-top-09--ceka-na-jeji-odpoved

Myslím si, že tímhle si TOP09 celkem spolehlivě podřezává pod sebou větev pro příští komunální volby. Podle ztrát křesel ODS v těchto komunálkách, je tohle přesně to, co asi většina lidí na P3 nechtěla - ODS opět ve vedení.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: ODS odsouhlasila koalici

9.11.2010 07:45 vložil j.svrcek

a je to v háji!!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: ODS odsouhlasila koalici.Omyl či přípravený podvodyl či

15.12.2010 15:49 vložil žižkovák přes 40 let!

Za největší chybu TOP09 na MČ Praha 3 po volbách považuji znovuoživení šance pro ODS, vedenou předsedou oblastní rady ODS Praha 3 panem Pavlem Hurdou. Při vytvoření koalice s ŽNS a ČSSD by došlo k tomu, aby ODS na Praze 3 představovaná dnes zastupiteli ss. Pechou, Hurdou, profláknutými lékaři Zemanem, Jungwirtem, znovu šplhajícím Matuškem, Sladkovským, neumětelkou aranžérkou Vranovou konečně dostala přesdržku (obrazně) a vypořádala se s kmotry, kteří dále budou působit i jako zastupitelé na velké radnici! Což těch průserů bylo tak málo?
Proto si myslím, že PH pracoval tak, aby si vytvořil na základě známostí vhodné členy TOP09 na Žižkově (Hujovou, Hellera ) a tak jim předali moc, přičemž koza zůstala celá (ODS) a vlk (občané) se nažrali!
Pak že není PH politik- bohužel ho nemá kdo nakopat jako pana Drobila- ostravského právnického magistra! Holt k politikaření stačí vyučení se topenářem, potom dálkově maturita pod křídly ÚV SSM, pak likvidace Borse, starosta za OF a později za ODS. A pak nahoru! Chlast a mladé holky! Později Akropolis! Podívejte se na tuto kauzu jak se vydělávají peníze! Dnes ve městské firmě Pražská plynárenská s majetke, přes 1 mld.Kč v představenstvu firmy! A to nese víc než 2 melouny! Tak takhle pánové se dělá politika! Blb, ale s kontakty! Pecha jak bysmet. Ten je navíc blb celkový Bc.


Reagovat  Reagovat s citací


Kdybych byl Tůma

8.11.2010 00:48 vložil Pražan odjinud

Kdybych byl Tůma, měl bych dnes už dost argumentů na to, dát ODS vale a obrátit se na ČSSD. Jsem přesvědčený, že v ČSSD nevládnou jenom Hulínští, kteří se už vidí ve vládě s ODS, ale i příznivci Dienstbiera - tam bych bezpochyby měl podporu. A jemu by v krajním případě stačila podpora poloviny zastupitelů a já nemám pochybnosti o tom, že ti zbývající by se v touze po spoluúčasti na "dělení medvěda" bezpochyby přidali bez ohledu na vyjednávání s ODS. TOP09 by na tom prodělat nemohla víc než s ODS! A ODS by dala pořádnou lekci za současné trapné zametání s TOP09. Škoda, že nejsem na místě Tůmy, já bych to udělal !!!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Kdybych byl Tůma

8.11.2010 09:41 vložil Tomův deník

Často víme, co bychom udělali na místě druhého, horší bývá udělat správné věci na místě svém vlastním a ani se nemusejí týkat mediálně sledovaných činů.


Reagovat  Reagovat s citací


TOP 09 na Magistrátu v řiti?

7.11.2010 23:01 vložil Kardinál

Vážně nechápu co se tu děje. Zatímco na megaztrátu si ODS vytírá s TOP 09 řiť, tak místní TOPka, která má otěže v rukou, se s nima snad spojí. Přitom se nám tu sešel pravděpodobně nejostřejší výběr ODSácké smetánky v Praze. Hurda, Pecha, Zeman...

Zoufalý Tůma:
http://www.top09.cz/co-delame/tiskove-zpravy/otevreny-dopis-lidrovi-prazske-ods-uvedeni-vyroku-bohuslava-svobody-na-pravou-miru-4644.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=wall&utm_campaign=otevreny-dopis-lidrovi-prazske-odsReagovat  Reagovat s citací


Re: TOP 09 na Magistrátu v řiti?

7.11.2010 23:46 vložil Pražan odjinud

Položte si triviální otázku: Potřebuje se ODS spojovat se silnějším partnerem? Proč by to dělala? ODS chce přece vládnout za každou cenu, pokud možno s minimem "obětí" v korýtkách. Proto volí pro spolupráci radši slabší, aby jí náhodou nepřerostli přes hlavu. A tak to funguje i uvnitř ODS! Podívejte se, proč nebyli schopni od dob V. Klause vyprodukovat další aspoň stejně silnou osobnost? Protože ti vládnoucí se obklopovali těmi méně schopnými a moc si udržovali přes prachy. Schválně si všímejte, jak vznikají koalice i jnde. A oni mají na to i "logické" vysvětlení - ČSSD je pro ně čitelná (zřejmě ve vazbě na dělbu - nikoliv práce). Takže žádná překvápka.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: TOP 09 na Magistrátu v řiti?

8.11.2010 00:06 vložil Pražan odjinud

Ještě bych doplnil ke svému předchozímu komentráři toto: Z počátku se mi zdálo, že B. Svoboda by mohl být správný muž na správném místě. Teď už vidím, že jsem se mýlil, a funguje přesně v duchu toho, co jsem popsal výše: Ano, chce nové tváře ne radnici, ale nikoliv z důvodu očisty ODS, ale aby ho oni svými chapadly co nejméně ohrožovali. Stačí si nyní všímat jeho kroky, vyjádření a pod., a musí to takto vyplynout každému... Bohužel, obroda ODS na pražském magistrátu se i přes záměnu některých jmen nekoná.


Reagovat  Reagovat s citací


Zklamání

7.11.2010 11:47 vložil Peet

Tak jsem doufal, že se mi podařilo objektivní server o politice na Pze 3, ale cítím zklamání. Jak jsou RN zaměřeny na propagaci ODS, tak je tento plátek proŽNSový. Strana, která nás chce přinutit k "ekologii" za peníze nás všech pro své kamarádíčky získává podstatné procento hlasů. Proč? Nabídneme byty za pusinku. Je to málo? Ne pro naše voliče!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Zklamání

7.11.2010 14:41 vložil Tomův deník

"Nabídneme byty za pusinku."
My. Kdo je to "my"? Je "Peet" obyvatelem Prahy 3 ?
Tomáš Němec, Praha 3 - Vinohrady


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Zklamání

7.11.2010 22:48 vložil Kardinál

Tak já nevím... nedávno tu někdo do diskuse psal, že je ten web propagací VV. Teď zase ŽNS. Poslyšte Peete, usuzujete dle článků, nebo podle diskusních příspěvků?

Ať je to jakkoliv, je to jediný otevřený prostor k diskusi v Praze 3. I ten Váš příspěvek by se jinde neuchytil, než právě tady.


Reagovat  Reagovat s citací


Však im to ODS na magistráte spočíta

6.11.2010 11:27 vložil Jan

Je mi z toho všetkého strašne smutno, ale chápem, že Hurda ma toľko nakradnutné, že sa mu ľahko platí..... Hanba TOP09, že umožní naďalej vládnuť aktuálne najväčšiemu kmotrovi v Prahe!!!


Reagovat  Reagovat s citací


Realita výsledků voleb

4.11.2010 17:14 vložil Pražan odjinud

Jestli si někdo dělal iluze, že se něco významněji po letošnícj komunálkách změní, musí být dost zklamaný. Ale taková je realita touhy po vládnutí. Vítězové se chovají vesměs tak nějak podobně: http://www.klubpraha7.cz/?p=907


Reagovat  Reagovat s citací


Pánové....

3.11.2010 16:56 vložil Henry

Pánové, myslím, že ta diskuse se zvrhla zbytečně do detailů... Myslím, že všichni vidíme stejné problémy akorát z jiných stran. co se týče privatizace, je problém mluvit o tom, co je spravedlivé, protože pokud prodáváte levně, poškozujete potenciálně občany, pokud draze, poškozujete toho, kdo privatizuje. Myslím si, že platí jediný moment: městská část v roli majitele, resp spíše manažera, by měla postupovat s ohledem na pravidlo "správného hospodáře", ale spravedlivě k lidem, kteří se mají právo zúčastnit privatizace, tedy ke všem nájemníkům s regulovanými smlouvami na dobu neurčitou. Nikoliv ty, kteří mají komerční pronájem stanovený obálkou nebo jinak. Stravedlivý přístup znamená podle mě to, že:
1.není možné, aby se ceny v jednotlivývh vlnách měnily jak na houpačce, případně neustále rostly až se skoro rovnaly tržním cenám
2. právo privatizovat by měl mít každý oprávněný, viz výše
3. mělo by to proběhnout rychle. Je totiž zjevná pravda, že zatím je to tak, že lidé, kteří zatím nedostali možnost privatizovat, platí dále nájem, zatímco ti, kteří možnost dostali, si již dávno splácí do svého. Když k tomu ještě přidáte růst cen v každé další vlně privatizace, pak se už skoro vyplácí se na byt vykašlat a koupit si něco za tržní ceny a splácet si, než čekat jak na smilování boží, že mi to někdo někdy třeba prodá. Jakým právem dostali někteří právo si byt kouit před 1é lety a už ho mají splacený s měsíčními náklady nižšími než je dnešní nájem těch, co ne vlastní vinou tuto možnost nedostali????

Maník zmiňoval: koupil jsem za 17.000,- a jsem spokojen. Bodejť ne. např. 100 metrový byt za 1,7 mil., zejména v cihlovém domě, je super. ALE, pane Maníku, Vy už jste privatizoval. Představte si, že by tomu tak nebylo. Platil byste už poměrně vysoký nájem, jistotu privatizace byste neměl a případnou cenu byste nevěděl. To je super, že???? Kromě toho byste viděl plno sousedů kolem, kteří privatizovali a jsou v pohodě, jako Vy teď, nebo už by měli splaceno. Chápete?????


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Pánové....

3.11.2010 17:28 vložil maník

Ano, máš zcela pravdu a mohu s tebou v tomto budě souhlasit, že privatizace by měla být ryhlá, řádově by měla trvat třeba jen pár let a né 10 - 15let a ceny by neměli být skokové, ale měly by reflektovat ekonomickou situaci atd. Takže pokud se v roce 2006 byty prodávali např. za 10 tis. tak byty v roce 2009 by se neměli prodávat za víc jak 15 tis a v další privatizaci by cena neměla být o nic větší. Měl by existovat jednotný metodický pokyn, který zahrně inflaci, ekonomickou situaci atd. Já jen psal, že i 20 až 25 tis je ještě přijatelná cena, ale samozřejmě nereflektuje metody a ceny minulých privatizací.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Pánové....

3.11.2010 17:47 vložil tom

ano, jen narůst 2006 - 2009 je 50% což je hrůza. A v další vlně by ceny neměly být rozhodně vyšší. Ostatně i ty slavné tržní ceny spadly o desítky procent a to jen ceny nabídkové. Ty skutečně realizované jsou ještě nižší. Rozhodně se nedomnívám, že 20 až 25 tisíc je ještě přijatelná cena. To jsou úplně ulétlé ceny, které neodpovídají kupní síle.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Pánové....

3.11.2010 17:59 vložil Henry

.. hlavně ne u panelu a/nebo nezrekonstuovaných domů. Ve zrekonstrovaném paneláku, upřímně, dneska koupím na trhu průměrný byt do cca 2 mil. Tedy privatizační ceny nezrekonstruovaných panelových bytů by měly být takové, aby se pořád vyplatilo čekat na nejistou privatizaci (platit si nájem), privatizovat (pokud to nakonec vůbec půjde), zajistit a zafinancovat rekonstrukci domu a bytu, přežít rekonstrukci domu a bytu (ta je sama o sobě nářez) a výsledná cena by měla být citelně nižší, než aktuální skutečná cena na trhu, protože se nejedná o volný byt! Takže cena 15 tis je tak maximum, spíše je to ještě příliš.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Pánové....

7.11.2010 11:14 vložil Ach jo

Jen se mi potvrzuje, že tento web, stejně jako ŽNS je jen o privatizaci obecních bytů. Nedivím se, mnoha lidem jde o nabytí milionových majetků za "hubičku", ale opravdu se vám tahle politika nezdá prázdná? Vážně nemáte rádi Hurdu jen kvůli tomu?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Pánové....

7.11.2010 14:37 vložil Tomův deník

Mně se tedy bytová politika nezdá "jenom". Myslím, že bydlení je pro každého, zvláště toho staršího člověka to hlavní. Pan Hurda jako takový mi může být ukradený, ale vidím jak se obyvatelstvo na Žižkově a Vinohradech mění vzhledem k poměrně nepřátelské bytové politice vůči starousedlíkům.
Tomáš Němec, Praha 3 - Vinohrady


Reagovat  Reagovat s citací


Defenestrace

3.11.2010 10:10 vložil Jirka

Všichni nespokojení občané, pojdtě, domluvme se a ukážeme všichni TOPce na radnici, že nejsme jen jejich loutky, že už s námi nebou manipulovat jako ODS!!! Jejich podvrhy na nás nesmíme a nebudme tolerovat!!! Ukažme jim na radnici, že chceme změnu, jak slibovali před volbami!!!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Defenestrace

3.11.2010 12:41 vložil maník

teda, ještě TOPka ani nezačala "vládnout" a už chcete defenestraci? Musím obdivovat zdejší pisatele, jelikož by se dobře uplatnily při psaní detektivek nebo konspiračních teorií. Nejvíce mě udivuje, jak tu všichni "kopou" za ŽNS, což je partička lidí, kteří jsou nespokojení nikoli s tím, jak probíhala privatizace, ale s tím, za jakou cenu se byty prodávají (a to byla cena pořád o min. 50% levnější než je reálná cena bytů), ke kterým se ještě přidali zelení a křesťani, kteří by jinak ve volbám vyhořeli. ŽNS je postaveno jen a pouze na tom, že chtějí byty za 3.000 za metr čtvereční, což je opravdu nereálné. Ostatní body jsou body politických stran zelených a křesťanů, o osobě p. Stropnického se raději vyjadřovat nebudu, vše o něm hovoří jeho blogy a také radikální "zelená" minulost.
Je jasné, že TOP je pravicovou stranou a tak je přirozeným partnerem ODS. Pokud vím, tak občané dali ze 45% hlas pravicovým stranám TOP a ODS, což mluví za vše. Věřím, že radnice pod vedením TOP09 buda kvalitní a otevřená. Pokud ne, budu první, který se milerád připojí k nějakému protestu, ale prosím vás, už dejte pokoj těm vaším konspiračním teoriím a dejte jim alespoň rok na to,aby ukázali, jak hodlají vládnout. Avšak hodnotit někoho před tím, než vůbec začne pracovat a realizovat svůj program.... Sorry to je pro mě dost ubohé.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 13:05 vložil Henry

Hezký příspěvek. Napadá mne pár otázek:

Z čeho usuzujete, že tu všichni kopou za ŽNS? Dost o tom pochybuji, i když je tu logicky hodně těch, kteří takové sympatie neskrývají po tolika letech vlády modré strany

ŽNS, pokud vím, není jen o cenách bytů, ale i o mnoho dalších věcech, které nechce TOP řešit. Zejména, pokud půjde do koalice s ODS. Například mafiánské způsoby ODS na radnici a plno dalších, Nebo Vám se líbí, jak se k občanům chovali v minulých letech? Pokud vím, tak ŽNS se staví proti Hurdystánu. to je mnohem širší pojem, než privatizace (a ta je mnohem širší pojem než vysoké ceny). :)

TOP je pravicovou stranou, přirozeným partnerem je pro ni ODS. Skutečně si to myslíte? Je to možné. Mohu Vás ale podle posledního vývoje s klidem ujistit, že pro ODS není přirozeným partnerem TOP09. Stačí se podívat na magistrát hl. města. Skutečně si myslíte, že jsou si tyto dvě strany souzeny? Že se hraje na pravici a levici? Nebo je to spíše o účelových koalicích s tou stranou, která nebude dělat problémy a nechá ODS všechny důležité ovladače na veřejné penězovody?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 13:20 vložil maník

Máte pravdu, že ODS se stále chová arogantně i vůči momentálně "silnější" TOP09 (tedy pokud jde o Prahu) přesto je to stále přirozený partner poněvadž SZ a KDU opravdu tím partnerem nesjou, zejména pak SZ, jejímž představitelem na Praze 3 je pan Stropnický, což jak víme, je radikálně levicovoekologickým člověkem, který staví mnoho svých tvrzení na lžích a podvodech (viz globální oteplování). Nepochybuji o tom, že je potřeba dbát na ekologii a podporovat ekologické projekty, ale to co předvádí někteří členové SZ v čele s p. Stropnickým je na mě moc.
Já sám jsem obyvatel Prahy 3 a mnoho věcí mi vadí, ale také znám pár lidí z ŽNS a těm jde zejména o cenu bytu, nikoli o nějaký "hurdystán." Pokud Vím z programu, tak TOP09 chce řešit spoustu problémů, ale pokud víte o některém, který nechce řešit, tak ho napiště, ale co jsem měl možnost si promluvit + volební akce, tak chce: otevřenou, transparentní politiku na Praze 3 vč. kontroly a přehodnocení vůči dosazování do různých rad podniků v majetku Prahy 3?
Jak jsem psal, nechme je tak rok a pak se uvidí. když se nic nezmění, pak bude rozčilení na místě. Ale já jako volič bohužel nevidím moc velký rozdíl mezi Stropnickým a Hurdou. Oba zastávjí radikálnost a zkašenost akorát na opačných koncích. Nechci Hurdovu podnikatelskou frakci ani Stropnického socialistickoekologickou frakci.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 14:05 vložil Kardinál

Dobrý den,
pan Stropnický je možná radikál, ale povězte mi, v čem spočívá jeho zkaženost? Navíc on je pouze 1/8 ŽNS.

Naopak ODS v Praze 3 vyslala do zastupitelstva samé známé tváře. Až na jedinou vyjímku to jsou lidé, kteří se systematicky podíleli na budování Hurdova impéria. Většina z nich byla za odměnu placena v dozorčích orgánech a představenstvech pěti nechvalně známých obecních akciovek. Slíbená očista se na trojce nekonala. A jak to vypadá, tak to zase projde.

Nezlobte se na mě, ale TOP09 se v Praze 3 chová naprosto nepochopitelně. Lidé tu ODSce dali nejhorší výsledek z celé Prahy.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 14:20 vložil Henry

Ano, to není bez zajímavosti. ODS skutečně na Praze 3 získala jeden z nejhorších výsledků v Praze. Co je tristní, že i s tímto výsledkem má zase možnost vládnout! Jsou jiné části Prahy, kde ODS dosáhla lepšího výsledku a vládnout tam nebude. Není to dostatečně vypovídající a varující?
Jak jsem zmínil už dříve - zapomeňme už jednou provždy na pravici a levici. Jsou jen politici, kteří chtějí pracovat pro občany a politici, kteří pracují jen pro sebe a svoje kamarády. Zde cítím podstatný rozdíl mezi Stropnickým a Hurdou.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 13:55 vložil chk

Tři tisíce za metr? Kde jste to slyšel, Maníku? Určitě by stačilo těch devět tisíc jako u soudruha Lochmana, a to klidně jen u prvního bytu :-)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 14:31 vložil lída

Také by mě zajímalo, jak jste přišel k té ceně 3000 :-). Pokud vím, tak ŽNS o konkrétních cenách nikdy nemluvilo, navíc program se věnuje mnoha tématům a je určitě propracovanější, než program TOPky. Doporučuji k prostudování zde: http://www.zizkovnejensobe.cz/volby/index.php/volebni-program.html.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 15:05 vložil maník

já si prostudoval všechny programy (tedy vyjma ČSSD a KSČM) a stojím si za tím, že program ŽNS je z 90% program SZ a KDU a ten zbytek (což bylo také hlavním tahákem) je cena bytů. Vždyť veškeré debaty se točily o ceně bytů nikoli o tom, jak ta privatizace probíhala (nebo jen minimálně). 3000,- za metr jsem slyšel od jednoho člena ŽNS, ale veřejně to nebylo. Navíc, co si mám myslet pod tím, že Stropnický a ŽNS mají ve svém programu, že chtějí napravit křivdy minulé privatizace? to jako že chtějí vrátit peníze lidem nebo co jako?
No, je pravda, že taktéž nejsem nadšen z Hurdy a některých dalších za ODS,ale pravda zase je, že dostala i tak ODS více hlasů, než ŽNS (byť jen o cca procento), takže voliči dali najevo svou vůli. Zajímalo by mě, jak by volby dopadly, kdyby tu nebyl ten průser s byty. Osobně si myslím a stojím si za tím, že právě problematika bytů, tedy spíše problematika výše cen bytů, byla hlavním důvodem silné pozice SZ a KDU, které dobře věděli, že je nutné se přidružit a spojit s ŽNS, jelikož jim z toho něco politicky kápne. No, řekl bych, že kdyby TOPka nebyla, tak by ODS dostala podstatnou část jejích hlasů, takže......
Myslíte, že Stropnický chce něco dobrého pro lidi? Přečtěte si jeho názory a prostudujte jeho minulost. Je stejný jako Hurda. Rozdíl je jen v tom, že Hurda kope za sebe a svůj podnik případně jiné podnikatele, zatímco Stropnický chce "zničit" civilizaci, soukromý vlastnictví a podporuje ekoteroristy jako je Greenpeace apod. Nevím co je horší, ale raději žít ve světě ovládáne podnikateli než ve světe ovládáné ekoteroristy.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 15:21 vložil Pavel

myslím, že píšete o věcech o kterých toho moc nevíte. Problém nebyl jen s cenama, ale i s netrasparentností a téměř dotálním informačním embargem, či snůškou slibů a lží. Nikdo krom úzkého okruhu kolem Lochmanna a kamaradů nevěděl a doposud často ani neví, zda jeho byt půjde do privatizace, kdy a za kolik. Až pod tlakem začala radnice teprve zveřejňovat nějaké kusé informace. To té doby to byl nedobytný hrad. I tak byl způsob zařazování domů do privatizace vrcholně netransparentní opředený různými podivnostmi. Nepřijde vám komické a vrcholně nestoudné, že první dům zařazený do privatizace byl právě ten Lochmanův Slezská 70? Slušná nenažranost od předsedy privatizační komise ............


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 15:30 vložil Henry

Výsledky voleb bych sem netahal. Abyste totiž zjistil, jak si strany skutečně stojí, musel byste jejich volební výsledky vydělit náklady na kampaň. Pak byste zjistil, že zatímco ŽNS investovala do kampaně minimum peněz a má prakticky stejný volební výsledek jako ODS, která v těchto volbách investovala nesrovnatelně (a to v řádech sto a více násobků) více, je spontánní zájem voličů na Praze 3 o ODS prakticku mizivý. Proto je pochybné, že by tu měla vládnout. Howgh..


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 15:41 vložil maník

nemohu s Váma souhlasit, jelikož výsledek je výsledek a to, že někdo investoval méně nebo více, je irelevantní. Navíc, když se podíváte pořádně na jednotlivé volební okrsky, zjistíte, že ve dvou ze čtyř měla ŽNS velký počet hlasů zatímco v těch druhých měla cca 15 - 17%. Je zajímavé, že ty lepší okrsky jsou ty, co byly postiženy privatizací, zatímco okrsky, kde privatizace nebyla na pořadu dne ŽNS nezaznamenala bůhví jaký výsledek. Takže, volební vítěz je TOP a ta si rozhoduje s kým půjde. Neznám a nevím, jaký návrh ODSce předložila, ale pokud se rozhodla s ODS tak je to zcela regulérní a obě strany dohromady mají důvěru většiny obyvatel Prahy 3 takže mluvit o nějaké zradě atd. nelze mluvit.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 16:43 vložil tom

Na tyto nepravdy se sluší reagovat. Pokud byste četl program ŽNS, pak tam byla, kromě současné slevy 20% při platbě do 6 měsíců i další sleva 20% pokud se nájemník zaváže byt po určitou dobu neprodat. Tedy ceny stále nejvyšší v Praze, ale již se blížící cenám obvyklým, za které je privatizováno. Nechápu vaši motivaci psát tu takové nepravdy.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 15:08 vložil Pavel

co to tu píšete za bláboly. Jakých 3000 kč/m2 ? To nekdy někdo požadoval? Sice se za tyto částky privatizovalo v 90 letech i nižší a ještě s odkladem splátek na 10 let. Pokud vím, tak obvyklý a zcela pochopitelný požadavek nájemníků jsou ceny bežné, za které se privatizuje v jiných částech Prahy, t.j. obvykle do 10 000kč/m2 za které se privatizovalo na P3 i v roce 2006. Pokud TOP09 nastiňuje cosi vedoucí k troj a vícenásobné ceně, pak je skandální. Řeči o tržních cenách jsou falešnou demagogii. Nevím proč by diskriminované nájemníky, kterým je odpíraný odkup, měli zajímat nějaké nemovitostní bubliny. Jim také realné přijmy či důchody nevzrostly takovým tempem. Ostatně dokáže někdo určit tržní ceny pokud by městské části nabídly k prodeji všech více jak 70 000 obecních a magistrátních bytů? Přitom ty byty měli již dávno být nediskriminačně nabídnuté nájemníkům k odkupu.A hlavně ty byty jsou obsazené, se smlouvama na dobu neurčitou, mnoho desítkek let staré a splacené nájemníkama. Pokud někdo mluví o přijmech pro obec pro všechny občany, pak je to další faleš. Nájemnící obecních bytů ty byty v nájmech splatili, obec dotují ziskem z nájmů a ještě zaplatí za odkup bytů, které obec získala zdarma bezplatným převodem. Ostatní vlastníci platí obci pouze zlomkovou daň z nemovitosti.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 15:35 vložil maník

Nepíšu bláboly a roznodně vím co píši naproti o Vašem příspěvku si nejsem jistý, jelikož je to přesně ta demagogie, když tvrdíte, že si vlastně nájemníci ty byty už dávno zaplatitli na nájemném. Co to je prosím Vás za argument? Pokud Vím, tak nájemné je regulerní prostředek k dosažení zisku a to, že se obec, soukromník, družstvo nebo třeba samotný pánbůh rozhodne něco zprivatizovat nebo prodat, je jen a jen na něm a nezakládá to nárok dostat byt zadara nebo za pár šlupek jen proto, že platil nájem 20let. Já byt dostal za cca 17.000 za metr a jsem spokojený. Byt má totiž minimálně dvojnásobnou hodnotu. Už nežijem v socialismu pane. Pokud vím, tak TOP09 nemluví o cenách za 30 000,-, to by mě zajímalo, kde jste na to přišel.
A ano, problém je s netransparentností, ale problém je, že členové ŽNS o tom mluví poněkud méně než o cenách bytů a z rozhovorů s těmito členy mám dojem, že jim jde jen o tu cenu a pokud možno zpětné vrácení peněz.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 15:51 vložil Pavel

pokud vím, mluvilo se o cenách obsazených bytů, t.j. dle vyjádření Hujové cca 10 až 20% z tržní ceny cca 40 - 50000 kč/m2. Dále byl uveden návrh systému slev 10-30%. To je úplně održené od cen, za které se privatizuje jinde v Praze dokonce i od poslední vlny na P3. Jistě,to vyjádření bylo jen pro přiblížení, ale i tak to dost o něčem vypovídalo. Za socialismu nežijeme. I proto jsou zarážející demagogické až bolševické řeči o tom, že vlastně každý kdo se přihlásí k trvalému pobytu v obci je spoluvlastníkem obecního bytu nájemníka s nájemní smlouvou na dobu neurčitou, který ten byt splacel né třeba 20, ale klidně i 50 let a ještě v něm investoval své peníze do údržby. Skandální je se tvářit, že vlastně obec něco nájemníků obecních bytů rozdává, když naopak jako na jediných na nich vydělává. Nerozdává, jen odprodává to, co spláceli.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 16:06 vložil maník

Pokud vím, tak zákon jasně říká povinnosti nájemníka a pronajímatele a to vč. údržby bytu, takže pokud do bytu, který není váš, ale jste v nájmu, něco investujete, tak je to zcela váš problém a pokud vím, tak zákon mluví i o tom, že tato investice se má vypořádat (např. snížením ceny bytu o tuto investici). Nevidím jedinný rozdíl mezí obcí a soukromníkem v otázkách nájemného. Pokládám za demagogické tvrdit, že nájemníci obecních bytů něco spláceli. Jako každý nájemník platil nájemné nikoli žádnou splátku, jak tvrdíte Vy. Avšak nájemník obecního bytu má to štěstí, že s největší pravděpodobností přijde doba, kdy mu byt bude nabídnut k odprodeji a to za velmi slušnou cenu, kterou já osobně považuji až do výše 25000 za metr. Zkuste si to u soukromníka. Pokud už svolí k odprodeji, tak Vám to dá za regulérní tržní cenu. Takže prosím Vás, přestaňte s demagogíí typu, že byty, už jsou dávno splacené na nájemném.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 16:59 vložil tom

vaše tvrzení pokulhávají z důvodu, že se snažíte naroubovat jistý způsob novodobého myšlení na smluvní vztahy uzavřené v jiné době za úplně jiných poměrů. Z toho plyne vaše částečné nepochopení. Neustále zvyšující se ceny odprodejů obecních bytů postavené na dogmatických tvrzeních o tržních cenách, ve skutečnosti inflačních nemovitostních bublinách způsobených nezřízeným zadlužováním, jsou odtržené od reality růstu platů, penzí a hlavně zhodnocování úspor, což velmi diskriminuje zejména dřívější narozené ročníky, které vydělávali převážně v dobách, kdy plat pár tísíc Kč byl sotva běžný. Tržními cenami se opíjeli v Deitroitu též, než se tento skvost proměnil v město důchů s domy na prodej za dolar. Nediskriminační přístup je všechno jiné než toto hanebné neustálé zvyšování cen odprodávaných bytů.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 16:12 vložil Maník

Je tu však jiný a podstatnější problém a to je umělé zvyšování ceny baráků jejich opravami, které bohužel nejsou zrovna kvalitní, jak se tu po dvou letech začínáme dozvídat. Osobně si myslím, že férová cena je kolem 15 - 19 000 Kč (podle lokality), ale domy ať si každý opraví sám. Myslím si, že by to bylo i levnější a kvalitnější.

Co se týče těch "bolševických" řečí, já je od nikoho zatím neslyšel, takže nevím, kdo to měl říci či říká.


Reagovat  Reagovat s citací


Tohle nechápu...

3.11.2010 08:56 vložil Henry

Neříkala snad Hujová, že po volbách budou jednat se všemi relevantními demokratickými stranami? Nakonec jednají jen s jednou stranou, a ta není demokratická (zejména na Praze 3 je to strana přímo mafiánská). Tohle považuji za dost velký problém.
A ještě jedna poznámka: není pravda, že voliči mají šanci něco změnit pouze jednou za 4 roky. Převrat lze udělat kdykoliv, pokud vedoucí strana nebo koalice ztratí důvěru. Bohužel jsme ale v Čechách. Tady se defenestrovalo naposledy v 17. století. Od té doby nejsou lidé ani schopni vylézt do ulic.


Reagovat  Reagovat s citací


KONTAKT NA PANÍ HUJOVOU

3.11.2010 08:26 vložil Jirka

Nevíte třeba někdo kontakt (email) na paní Hujovou?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: KONTAKT NA PANÍ HUJOVOU

3.11.2010 10:08 vložil Tomův deník

kontakt na paní Hujovou viz - http://www.top09.cz/regiony/praha/regionalni-organizace/praha-3/kandidati-praha-3/lidri-obvodu-prahy-3/ing-vladislava-hujova-3359.html


Reagovat  Reagovat s citací


stížnost

2.11.2010 23:24 vložil mart

Ještě je jedna možnost: třeba soud zruší magistrální volby (viz stížnost stran co získaly nad 5% a nemají zastupitele), pak by měla být podána stížnost i na zrušení voleb na P3, protože se tady praktikuje stejný podvod (rozdělení na 4 volební obvody) už pěkných pár let. A nyní na to doplatily VV, které získaly přes 5% a nemají žádné křeslo. Tyto hlasy propadly a nebýt toho, měla opozice proti radnici větší sílu a Bůh ví, zda by TOP a ODD dali dohromady většinu. A navíc, v opakovaných volbách by TOP-podraz hodně ztratil a ŽNS posílil. Co na to VV na Praze3. Podaly stížnost?


Reagovat  Reagovat s citací


Nebylo by to řešení?

2.11.2010 17:31 vložil Pražan odjinud

V článku je věta: "Jak uvedla Hujová personální rozložení rady žižkovské radnice by mělo odpovídat volebnímu výsledku." Tak kdybych ji vzal doslovně, mělo by to být asi tak, že by se rada rozšířila o jednoho člena,a pak by ložení mohlo odpovídat výslëdkům voleb asi takto: 3 pro TOP09, 2 pro ODS, 2 pro ŽNS, 2 pro ČSSD a kontrolní výbor dát KSČM. Co vy na to?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Nebylo by to řešení?

2.11.2010 19:59 vložil volič

to by bylo bezva, to by se toho vyřešilo


Reagovat  Reagovat s citací


co k tomu dodat?

2.11.2010 13:05 vložil žižkovák

Vážení TOPkaři, pokud je pravda, co se píše v tomto článku, NASRALI JSTE NÁS, VÍC NEŽ SI MYSLÍTE !!!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: co k tomu dodat?

2.11.2010 13:13 vložil Iont

Ano, pokud to tak skutečně dopadne, pak je ten vulgarismus skutečně vhodně zvolený. To mohla TOPka říci před volbami, že jako hlavního koaličního partnera preferuje ODS. To by bylo férové. Takhle je to podraz.

Zajímalo by mě, kolik lidí z místní TOP bylo pro ODS a kolik pro koalici třeba s ŽNS. Tajně tedy doufám, že to nebylo jednomyslné rozhodnutí...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: co k tomu dodat?

2.11.2010 14:34 vložil Pavel

stačí trošku intuice a číst mezi řádky. Přeci po tom, co předvedla paní Hujová zde a v diskuzi na Olšance před volbama muselo být každému jasné, že je to Béčko ODS s asociálním programem.

Polovina gaučáků nejde k volbám a z té druhé poloviny má velká většina prachmizerné znalosti byť jen programů stran. Pak společně nadávají po Kauflandech při rozvaze, zda koupit 2 nebo tři rohlíky. Dokud chudí pražáci považující se dokonce za vyšší střední vrstvu neskončí pod mostem, bude to pořád dokola stejné.

Měla by se zavést volební povinnost, aby kolektivisticky jednající angažované mocenské elity nemohly tak snadno přehlasovat individualisticky rozdrobené široké vrstvy. Tedy opak toho, co chtějí někteří lotři, vzít určitým skupinám volební právo, ale naopak aby byla povinnost volit, tak jako je to v některých jiných zemích. A samozřejmě zručit diskriminační kvoty a dělení okrskůReagovat  Reagovat s citací


Re: co k tomu dodat?

2.11.2010 14:29 vložil Dan

jste stejně všichni husy co jste volili TOPku, to jste to nečelali že se spojí?


Reagovat  Reagovat s citací


Tak je to jasný...

2.11.2010 12:41 vložil Pedro

Před volbami se šířily jakési informace, že TOPka je na Praze 3 ovládána, nebo dokonce byla založena, Pavlem Hurdou. Nedával jsem tomu moc pozornosti, přišlo mi to jako blbost. A hle, je to tady. A budeme mít zase modrou radnici, jako posledních x let a nic se nezmění. Toto je podle mě koalice developerů. Cílem je zastavět nákladové nádraží a kšeftovat s byty. Není náhodou paní Hujová od realitního řemesla???

Nechápu, proč hlavním tématem je rozpočet? Znamená to snad, že TOPka uznala, že ODS hospodařila celou dobu se skrytým deficitem??? A co privatizace všech bytů? Na tento slib voličům se také zapomene?

Celkově souhlasím s tím, že tento návrh koaliční dohody je podraz na voličích. TOPku volila většina lidí kvůli radikální změně. Co bude tohle za změnu? Kosmetická úprava na pozici starostky a opět kmotr Hurda řídí radnici.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Tak je to jasný...

2.11.2010 13:21 vložil chk

Mě to nepřišlo jako blbost. I když jsem volil TOP09 v parlamentních volbách, v těch komunálních na Praze 3 mi mnoho příznaků říkalo, abych to nedělal. Mé tušení ase asi (bohužel) potvrdilo.
Co s tím? Defenestrace.......???
Jestli to takhle necháme, tak příště vyhrají komunisté nebo něco ještě horšího.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Tak je to jasný...

5.11.2010 16:26 vložil Carl

Co je horšího než komunisti ? Třeba slepenec žižkov sobě ? :o) to by teprve byla katastrofa, kdyby vyhráli volby :)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Tak je to jasný...

5.11.2010 16:45 vložil Kardinál

Bezpochyby. ŽNS, komunisti a fašisti vyjde to na stejno. Kdo nevolí ODS, či TOP 09 by měl být rovnou zbaven svéprávnosti.
Jen mi vrtá hlavou, co by konkrétně obnášela ta defenestrace, co tu dost lidí propaguje.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Tak je to jasný...

5.11.2010 18:02 vložil chk

Asi to co u Magistrátu v nedávné době. Prostě přinést transparenty s nápisem defenestrace. Dnes již bohužel více dělat nejde. Přičemž minulá "radnice" tak jak tam seděla by si kompletní defenestraci zasloužila naprosto jasně, o tom doufám nepochybujete.....?


Reagovat  Reagovat s citací


TOP 09 podraz na voliče

2.11.2010 10:09 vložil Jirka

Vážení zástupci TOP 09, nemyslíte si že rychle získanou podporu voličů na Žižkově, můžete ještě rychleji ztratit při koalici s ODSáckými kmotry? Pokud chcete změny, tak jako valná většina občanů Žižkova, s kmotry toho příliš nedosáhnete! Tedy ovšem pokud se sami nechcete začlenit do jejich rodu? V takovém případě ale ztratíte podpuru svých voličů! To je to co chcete?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: TOP 09 podraz na voliče

2.11.2010 14:02 vložil Tomův deník

Pokud ztratí podporu svých voličů, tak až za čtyři roky. Momentálně nemá podpora voličů žádný význam.


Reagovat  Reagovat s citací


"Nové tváře"

1.11.2010 23:30 vložil Čenda

a bude zde na Praze 3 Topka vyžadovat také nové tváře v radě, stejně jako na tom lpí Tůma na Magistrátě? Paní Hujová, prosím odpověď. Budete sedět s Pechou a Hurdou v radě, když byli jasně odmítnuti jako "provaření kmotři" do rady Magistrátu ?


Reagovat  Reagovat s citací


"Gratulace"

1.11.2010 17:53 vložil Michal V.

Domnívám se, že musím všem těm, kteří volili TOP 09 s tím, že pomohou vyhnat současné vedení z radnice, jenom "pogratulovat". Máte , co jste (ne)chteli.
Myslím si, že pokud to dopadne takto, skončí všechny hlasy kategorie"proti ODS" v odpadkovém koši.


Reagovat  Reagovat s citací


Nemáme důvod se bát, že zůstaneme v opozici

1.11.2010 17:03 vložil Jirka

Mě by zajímalo, co si mám představit pod formulací Matěje Stropnického "Nemáme důvod se bát, že zůstaneme v opozici."


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama