Diskuse

TOP 09 v Praze 3 předložila ODS návrh koaliční smlouvy

Vložit nový příspěvek

Defenestrace

3.11.2010 10:10 vložil Jirka

Všichni nespokojení občané, pojdtě, domluvme se a ukážeme všichni TOPce na radnici, že nejsme jen jejich loutky, že už s námi nebou manipulovat jako ODS!!! Jejich podvrhy na nás nesmíme a nebudme tolerovat!!! Ukažme jim na radnici, že chceme změnu, jak slibovali před volbami!!!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Defenestrace

3.11.2010 12:41 vložil maník

teda, ještě TOPka ani nezačala "vládnout" a už chcete defenestraci? Musím obdivovat zdejší pisatele, jelikož by se dobře uplatnily při psaní detektivek nebo konspiračních teorií. Nejvíce mě udivuje, jak tu všichni "kopou" za ŽNS, což je partička lidí, kteří jsou nespokojení nikoli s tím, jak probíhala privatizace, ale s tím, za jakou cenu se byty prodávají (a to byla cena pořád o min. 50% levnější než je reálná cena bytů), ke kterým se ještě přidali zelení a křesťani, kteří by jinak ve volbám vyhořeli. ŽNS je postaveno jen a pouze na tom, že chtějí byty za 3.000 za metr čtvereční, což je opravdu nereálné. Ostatní body jsou body politických stran zelených a křesťanů, o osobě p. Stropnického se raději vyjadřovat nebudu, vše o něm hovoří jeho blogy a také radikální "zelená" minulost.
Je jasné, že TOP je pravicovou stranou a tak je přirozeným partnerem ODS. Pokud vím, tak občané dali ze 45% hlas pravicovým stranám TOP a ODS, což mluví za vše. Věřím, že radnice pod vedením TOP09 buda kvalitní a otevřená. Pokud ne, budu první, který se milerád připojí k nějakému protestu, ale prosím vás, už dejte pokoj těm vaším konspiračním teoriím a dejte jim alespoň rok na to,aby ukázali, jak hodlají vládnout. Avšak hodnotit někoho před tím, než vůbec začne pracovat a realizovat svůj program.... Sorry to je pro mě dost ubohé.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 13:05 vložil Henry

Hezký příspěvek. Napadá mne pár otázek:

Z čeho usuzujete, že tu všichni kopou za ŽNS? Dost o tom pochybuji, i když je tu logicky hodně těch, kteří takové sympatie neskrývají po tolika letech vlády modré strany

ŽNS, pokud vím, není jen o cenách bytů, ale i o mnoho dalších věcech, které nechce TOP řešit. Zejména, pokud půjde do koalice s ODS. Například mafiánské způsoby ODS na radnici a plno dalších, Nebo Vám se líbí, jak se k občanům chovali v minulých letech? Pokud vím, tak ŽNS se staví proti Hurdystánu. to je mnohem širší pojem, než privatizace (a ta je mnohem širší pojem než vysoké ceny). :)

TOP je pravicovou stranou, přirozeným partnerem je pro ni ODS. Skutečně si to myslíte? Je to možné. Mohu Vás ale podle posledního vývoje s klidem ujistit, že pro ODS není přirozeným partnerem TOP09. Stačí se podívat na magistrát hl. města. Skutečně si myslíte, že jsou si tyto dvě strany souzeny? Že se hraje na pravici a levici? Nebo je to spíše o účelových koalicích s tou stranou, která nebude dělat problémy a nechá ODS všechny důležité ovladače na veřejné penězovody?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 13:20 vložil maník

Máte pravdu, že ODS se stále chová arogantně i vůči momentálně "silnější" TOP09 (tedy pokud jde o Prahu) přesto je to stále přirozený partner poněvadž SZ a KDU opravdu tím partnerem nesjou, zejména pak SZ, jejímž představitelem na Praze 3 je pan Stropnický, což jak víme, je radikálně levicovoekologickým člověkem, který staví mnoho svých tvrzení na lžích a podvodech (viz globální oteplování). Nepochybuji o tom, že je potřeba dbát na ekologii a podporovat ekologické projekty, ale to co předvádí někteří členové SZ v čele s p. Stropnickým je na mě moc.
Já sám jsem obyvatel Prahy 3 a mnoho věcí mi vadí, ale také znám pár lidí z ŽNS a těm jde zejména o cenu bytu, nikoli o nějaký "hurdystán." Pokud Vím z programu, tak TOP09 chce řešit spoustu problémů, ale pokud víte o některém, který nechce řešit, tak ho napiště, ale co jsem měl možnost si promluvit + volební akce, tak chce: otevřenou, transparentní politiku na Praze 3 vč. kontroly a přehodnocení vůči dosazování do různých rad podniků v majetku Prahy 3?
Jak jsem psal, nechme je tak rok a pak se uvidí. když se nic nezmění, pak bude rozčilení na místě. Ale já jako volič bohužel nevidím moc velký rozdíl mezi Stropnickým a Hurdou. Oba zastávjí radikálnost a zkašenost akorát na opačných koncích. Nechci Hurdovu podnikatelskou frakci ani Stropnického socialistickoekologickou frakci.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 14:05 vložil Kardinál

Dobrý den,
pan Stropnický je možná radikál, ale povězte mi, v čem spočívá jeho zkaženost? Navíc on je pouze 1/8 ŽNS.

Naopak ODS v Praze 3 vyslala do zastupitelstva samé známé tváře. Až na jedinou vyjímku to jsou lidé, kteří se systematicky podíleli na budování Hurdova impéria. Většina z nich byla za odměnu placena v dozorčích orgánech a představenstvech pěti nechvalně známých obecních akciovek. Slíbená očista se na trojce nekonala. A jak to vypadá, tak to zase projde.

Nezlobte se na mě, ale TOP09 se v Praze 3 chová naprosto nepochopitelně. Lidé tu ODSce dali nejhorší výsledek z celé Prahy.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 14:20 vložil Henry

Ano, to není bez zajímavosti. ODS skutečně na Praze 3 získala jeden z nejhorších výsledků v Praze. Co je tristní, že i s tímto výsledkem má zase možnost vládnout! Jsou jiné části Prahy, kde ODS dosáhla lepšího výsledku a vládnout tam nebude. Není to dostatečně vypovídající a varující?
Jak jsem zmínil už dříve - zapomeňme už jednou provždy na pravici a levici. Jsou jen politici, kteří chtějí pracovat pro občany a politici, kteří pracují jen pro sebe a svoje kamarády. Zde cítím podstatný rozdíl mezi Stropnickým a Hurdou.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 13:55 vložil chk

Tři tisíce za metr? Kde jste to slyšel, Maníku? Určitě by stačilo těch devět tisíc jako u soudruha Lochmana, a to klidně jen u prvního bytu :-)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 14:31 vložil lída

Také by mě zajímalo, jak jste přišel k té ceně 3000 :-). Pokud vím, tak ŽNS o konkrétních cenách nikdy nemluvilo, navíc program se věnuje mnoha tématům a je určitě propracovanější, než program TOPky. Doporučuji k prostudování zde: http://www.zizkovnejensobe.cz/volby/index.php/volebni-program.html.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 15:05 vložil maník

já si prostudoval všechny programy (tedy vyjma ČSSD a KSČM) a stojím si za tím, že program ŽNS je z 90% program SZ a KDU a ten zbytek (což bylo také hlavním tahákem) je cena bytů. Vždyť veškeré debaty se točily o ceně bytů nikoli o tom, jak ta privatizace probíhala (nebo jen minimálně). 3000,- za metr jsem slyšel od jednoho člena ŽNS, ale veřejně to nebylo. Navíc, co si mám myslet pod tím, že Stropnický a ŽNS mají ve svém programu, že chtějí napravit křivdy minulé privatizace? to jako že chtějí vrátit peníze lidem nebo co jako?
No, je pravda, že taktéž nejsem nadšen z Hurdy a některých dalších za ODS,ale pravda zase je, že dostala i tak ODS více hlasů, než ŽNS (byť jen o cca procento), takže voliči dali najevo svou vůli. Zajímalo by mě, jak by volby dopadly, kdyby tu nebyl ten průser s byty. Osobně si myslím a stojím si za tím, že právě problematika bytů, tedy spíše problematika výše cen bytů, byla hlavním důvodem silné pozice SZ a KDU, které dobře věděli, že je nutné se přidružit a spojit s ŽNS, jelikož jim z toho něco politicky kápne. No, řekl bych, že kdyby TOPka nebyla, tak by ODS dostala podstatnou část jejích hlasů, takže......
Myslíte, že Stropnický chce něco dobrého pro lidi? Přečtěte si jeho názory a prostudujte jeho minulost. Je stejný jako Hurda. Rozdíl je jen v tom, že Hurda kope za sebe a svůj podnik případně jiné podnikatele, zatímco Stropnický chce "zničit" civilizaci, soukromý vlastnictví a podporuje ekoteroristy jako je Greenpeace apod. Nevím co je horší, ale raději žít ve světě ovládáne podnikateli než ve světe ovládáné ekoteroristy.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 15:21 vložil Pavel

myslím, že píšete o věcech o kterých toho moc nevíte. Problém nebyl jen s cenama, ale i s netrasparentností a téměř dotálním informačním embargem, či snůškou slibů a lží. Nikdo krom úzkého okruhu kolem Lochmanna a kamaradů nevěděl a doposud často ani neví, zda jeho byt půjde do privatizace, kdy a za kolik. Až pod tlakem začala radnice teprve zveřejňovat nějaké kusé informace. To té doby to byl nedobytný hrad. I tak byl způsob zařazování domů do privatizace vrcholně netransparentní opředený různými podivnostmi. Nepřijde vám komické a vrcholně nestoudné, že první dům zařazený do privatizace byl právě ten Lochmanův Slezská 70? Slušná nenažranost od předsedy privatizační komise ............


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 15:30 vložil Henry

Výsledky voleb bych sem netahal. Abyste totiž zjistil, jak si strany skutečně stojí, musel byste jejich volební výsledky vydělit náklady na kampaň. Pak byste zjistil, že zatímco ŽNS investovala do kampaně minimum peněz a má prakticky stejný volební výsledek jako ODS, která v těchto volbách investovala nesrovnatelně (a to v řádech sto a více násobků) více, je spontánní zájem voličů na Praze 3 o ODS prakticku mizivý. Proto je pochybné, že by tu měla vládnout. Howgh..


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 15:41 vložil maník

nemohu s Váma souhlasit, jelikož výsledek je výsledek a to, že někdo investoval méně nebo více, je irelevantní. Navíc, když se podíváte pořádně na jednotlivé volební okrsky, zjistíte, že ve dvou ze čtyř měla ŽNS velký počet hlasů zatímco v těch druhých měla cca 15 - 17%. Je zajímavé, že ty lepší okrsky jsou ty, co byly postiženy privatizací, zatímco okrsky, kde privatizace nebyla na pořadu dne ŽNS nezaznamenala bůhví jaký výsledek. Takže, volební vítěz je TOP a ta si rozhoduje s kým půjde. Neznám a nevím, jaký návrh ODSce předložila, ale pokud se rozhodla s ODS tak je to zcela regulérní a obě strany dohromady mají důvěru většiny obyvatel Prahy 3 takže mluvit o nějaké zradě atd. nelze mluvit.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 16:43 vložil tom

Na tyto nepravdy se sluší reagovat. Pokud byste četl program ŽNS, pak tam byla, kromě současné slevy 20% při platbě do 6 měsíců i další sleva 20% pokud se nájemník zaváže byt po určitou dobu neprodat. Tedy ceny stále nejvyšší v Praze, ale již se blížící cenám obvyklým, za které je privatizováno. Nechápu vaši motivaci psát tu takové nepravdy.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 15:08 vložil Pavel

co to tu píšete za bláboly. Jakých 3000 kč/m2 ? To nekdy někdo požadoval? Sice se za tyto částky privatizovalo v 90 letech i nižší a ještě s odkladem splátek na 10 let. Pokud vím, tak obvyklý a zcela pochopitelný požadavek nájemníků jsou ceny bežné, za které se privatizuje v jiných částech Prahy, t.j. obvykle do 10 000kč/m2 za které se privatizovalo na P3 i v roce 2006. Pokud TOP09 nastiňuje cosi vedoucí k troj a vícenásobné ceně, pak je skandální. Řeči o tržních cenách jsou falešnou demagogii. Nevím proč by diskriminované nájemníky, kterým je odpíraný odkup, měli zajímat nějaké nemovitostní bubliny. Jim také realné přijmy či důchody nevzrostly takovým tempem. Ostatně dokáže někdo určit tržní ceny pokud by městské části nabídly k prodeji všech více jak 70 000 obecních a magistrátních bytů? Přitom ty byty měli již dávno být nediskriminačně nabídnuté nájemníkům k odkupu.A hlavně ty byty jsou obsazené, se smlouvama na dobu neurčitou, mnoho desítkek let staré a splacené nájemníkama. Pokud někdo mluví o přijmech pro obec pro všechny občany, pak je to další faleš. Nájemnící obecních bytů ty byty v nájmech splatili, obec dotují ziskem z nájmů a ještě zaplatí za odkup bytů, které obec získala zdarma bezplatným převodem. Ostatní vlastníci platí obci pouze zlomkovou daň z nemovitosti.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 15:35 vložil maník

Nepíšu bláboly a roznodně vím co píši naproti o Vašem příspěvku si nejsem jistý, jelikož je to přesně ta demagogie, když tvrdíte, že si vlastně nájemníci ty byty už dávno zaplatitli na nájemném. Co to je prosím Vás za argument? Pokud Vím, tak nájemné je regulerní prostředek k dosažení zisku a to, že se obec, soukromník, družstvo nebo třeba samotný pánbůh rozhodne něco zprivatizovat nebo prodat, je jen a jen na něm a nezakládá to nárok dostat byt zadara nebo za pár šlupek jen proto, že platil nájem 20let. Já byt dostal za cca 17.000 za metr a jsem spokojený. Byt má totiž minimálně dvojnásobnou hodnotu. Už nežijem v socialismu pane. Pokud vím, tak TOP09 nemluví o cenách za 30 000,-, to by mě zajímalo, kde jste na to přišel.
A ano, problém je s netransparentností, ale problém je, že členové ŽNS o tom mluví poněkud méně než o cenách bytů a z rozhovorů s těmito členy mám dojem, že jim jde jen o tu cenu a pokud možno zpětné vrácení peněz.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 15:51 vložil Pavel

pokud vím, mluvilo se o cenách obsazených bytů, t.j. dle vyjádření Hujové cca 10 až 20% z tržní ceny cca 40 - 50000 kč/m2. Dále byl uveden návrh systému slev 10-30%. To je úplně održené od cen, za které se privatizuje jinde v Praze dokonce i od poslední vlny na P3. Jistě,to vyjádření bylo jen pro přiblížení, ale i tak to dost o něčem vypovídalo. Za socialismu nežijeme. I proto jsou zarážející demagogické až bolševické řeči o tom, že vlastně každý kdo se přihlásí k trvalému pobytu v obci je spoluvlastníkem obecního bytu nájemníka s nájemní smlouvou na dobu neurčitou, který ten byt splacel né třeba 20, ale klidně i 50 let a ještě v něm investoval své peníze do údržby. Skandální je se tvářit, že vlastně obec něco nájemníků obecních bytů rozdává, když naopak jako na jediných na nich vydělává. Nerozdává, jen odprodává to, co spláceli.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 16:06 vložil maník

Pokud vím, tak zákon jasně říká povinnosti nájemníka a pronajímatele a to vč. údržby bytu, takže pokud do bytu, který není váš, ale jste v nájmu, něco investujete, tak je to zcela váš problém a pokud vím, tak zákon mluví i o tom, že tato investice se má vypořádat (např. snížením ceny bytu o tuto investici). Nevidím jedinný rozdíl mezí obcí a soukromníkem v otázkách nájemného. Pokládám za demagogické tvrdit, že nájemníci obecních bytů něco spláceli. Jako každý nájemník platil nájemné nikoli žádnou splátku, jak tvrdíte Vy. Avšak nájemník obecního bytu má to štěstí, že s největší pravděpodobností přijde doba, kdy mu byt bude nabídnut k odprodeji a to za velmi slušnou cenu, kterou já osobně považuji až do výše 25000 za metr. Zkuste si to u soukromníka. Pokud už svolí k odprodeji, tak Vám to dá za regulérní tržní cenu. Takže prosím Vás, přestaňte s demagogíí typu, že byty, už jsou dávno splacené na nájemném.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 16:59 vložil tom

vaše tvrzení pokulhávají z důvodu, že se snažíte naroubovat jistý způsob novodobého myšlení na smluvní vztahy uzavřené v jiné době za úplně jiných poměrů. Z toho plyne vaše částečné nepochopení. Neustále zvyšující se ceny odprodejů obecních bytů postavené na dogmatických tvrzeních o tržních cenách, ve skutečnosti inflačních nemovitostních bublinách způsobených nezřízeným zadlužováním, jsou odtržené od reality růstu platů, penzí a hlavně zhodnocování úspor, což velmi diskriminuje zejména dřívější narozené ročníky, které vydělávali převážně v dobách, kdy plat pár tísíc Kč byl sotva běžný. Tržními cenami se opíjeli v Deitroitu též, než se tento skvost proměnil v město důchů s domy na prodej za dolar. Nediskriminační přístup je všechno jiné než toto hanebné neustálé zvyšování cen odprodávaných bytů.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 16:12 vložil Maník

Je tu však jiný a podstatnější problém a to je umělé zvyšování ceny baráků jejich opravami, které bohužel nejsou zrovna kvalitní, jak se tu po dvou letech začínáme dozvídat. Osobně si myslím, že férová cena je kolem 15 - 19 000 Kč (podle lokality), ale domy ať si každý opraví sám. Myslím si, že by to bylo i levnější a kvalitnější.

Co se týče těch "bolševických" řečí, já je od nikoho zatím neslyšel, takže nevím, kdo to měl říci či říká.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama