Diskuse

TOP 09 v Praze 3 předložila ODS návrh koaliční smlouvy

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 15:35 vložil maník

Nepíšu bláboly a roznodně vím co píši naproti o Vašem příspěvku si nejsem jistý, jelikož je to přesně ta demagogie, když tvrdíte, že si vlastně nájemníci ty byty už dávno zaplatitli na nájemném. Co to je prosím Vás za argument? Pokud Vím, tak nájemné je regulerní prostředek k dosažení zisku a to, že se obec, soukromník, družstvo nebo třeba samotný pánbůh rozhodne něco zprivatizovat nebo prodat, je jen a jen na něm a nezakládá to nárok dostat byt zadara nebo za pár šlupek jen proto, že platil nájem 20let. Já byt dostal za cca 17.000 za metr a jsem spokojený. Byt má totiž minimálně dvojnásobnou hodnotu. Už nežijem v socialismu pane. Pokud vím, tak TOP09 nemluví o cenách za 30 000,-, to by mě zajímalo, kde jste na to přišel.
A ano, problém je s netransparentností, ale problém je, že členové ŽNS o tom mluví poněkud méně než o cenách bytů a z rozhovorů s těmito členy mám dojem, že jim jde jen o tu cenu a pokud možno zpětné vrácení peněz.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 15:51 vložil Pavel

pokud vím, mluvilo se o cenách obsazených bytů, t.j. dle vyjádření Hujové cca 10 až 20% z tržní ceny cca 40 - 50000 kč/m2. Dále byl uveden návrh systému slev 10-30%. To je úplně održené od cen, za které se privatizuje jinde v Praze dokonce i od poslední vlny na P3. Jistě,to vyjádření bylo jen pro přiblížení, ale i tak to dost o něčem vypovídalo. Za socialismu nežijeme. I proto jsou zarážející demagogické až bolševické řeči o tom, že vlastně každý kdo se přihlásí k trvalému pobytu v obci je spoluvlastníkem obecního bytu nájemníka s nájemní smlouvou na dobu neurčitou, který ten byt splacel né třeba 20, ale klidně i 50 let a ještě v něm investoval své peníze do údržby. Skandální je se tvářit, že vlastně obec něco nájemníků obecních bytů rozdává, když naopak jako na jediných na nich vydělává. Nerozdává, jen odprodává to, co spláceli.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 16:06 vložil maník

Pokud vím, tak zákon jasně říká povinnosti nájemníka a pronajímatele a to vč. údržby bytu, takže pokud do bytu, který není váš, ale jste v nájmu, něco investujete, tak je to zcela váš problém a pokud vím, tak zákon mluví i o tom, že tato investice se má vypořádat (např. snížením ceny bytu o tuto investici). Nevidím jedinný rozdíl mezí obcí a soukromníkem v otázkách nájemného. Pokládám za demagogické tvrdit, že nájemníci obecních bytů něco spláceli. Jako každý nájemník platil nájemné nikoli žádnou splátku, jak tvrdíte Vy. Avšak nájemník obecního bytu má to štěstí, že s největší pravděpodobností přijde doba, kdy mu byt bude nabídnut k odprodeji a to za velmi slušnou cenu, kterou já osobně považuji až do výše 25000 za metr. Zkuste si to u soukromníka. Pokud už svolí k odprodeji, tak Vám to dá za regulérní tržní cenu. Takže prosím Vás, přestaňte s demagogíí typu, že byty, už jsou dávno splacené na nájemném.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 16:59 vložil tom

vaše tvrzení pokulhávají z důvodu, že se snažíte naroubovat jistý způsob novodobého myšlení na smluvní vztahy uzavřené v jiné době za úplně jiných poměrů. Z toho plyne vaše částečné nepochopení. Neustále zvyšující se ceny odprodejů obecních bytů postavené na dogmatických tvrzeních o tržních cenách, ve skutečnosti inflačních nemovitostních bublinách způsobených nezřízeným zadlužováním, jsou odtržené od reality růstu platů, penzí a hlavně zhodnocování úspor, což velmi diskriminuje zejména dřívější narozené ročníky, které vydělávali převážně v dobách, kdy plat pár tísíc Kč byl sotva běžný. Tržními cenami se opíjeli v Deitroitu též, než se tento skvost proměnil v město důchů s domy na prodej za dolar. Nediskriminační přístup je všechno jiné než toto hanebné neustálé zvyšování cen odprodávaných bytů.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Defenestrace

3.11.2010 16:12 vložil Maník

Je tu však jiný a podstatnější problém a to je umělé zvyšování ceny baráků jejich opravami, které bohužel nejsou zrovna kvalitní, jak se tu po dvou letech začínáme dozvídat. Osobně si myslím, že férová cena je kolem 15 - 19 000 Kč (podle lokality), ale domy ať si každý opraví sám. Myslím si, že by to bylo i levnější a kvalitnější.

Co se týče těch "bolševických" řečí, já je od nikoho zatím neslyšel, takže nevím, kdo to měl říci či říká.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama