Diskuse

TOP 09 v Praze 3 předložila ODS návrh koaliční smlouvy

Vložit nový příspěvek

Pánové....

3.11.2010 16:56 vložil Henry

Pánové, myslím, že ta diskuse se zvrhla zbytečně do detailů... Myslím, že všichni vidíme stejné problémy akorát z jiných stran. co se týče privatizace, je problém mluvit o tom, co je spravedlivé, protože pokud prodáváte levně, poškozujete potenciálně občany, pokud draze, poškozujete toho, kdo privatizuje. Myslím si, že platí jediný moment: městská část v roli majitele, resp spíše manažera, by měla postupovat s ohledem na pravidlo "správného hospodáře", ale spravedlivě k lidem, kteří se mají právo zúčastnit privatizace, tedy ke všem nájemníkům s regulovanými smlouvami na dobu neurčitou. Nikoliv ty, kteří mají komerční pronájem stanovený obálkou nebo jinak. Stravedlivý přístup znamená podle mě to, že:
1.není možné, aby se ceny v jednotlivývh vlnách měnily jak na houpačce, případně neustále rostly až se skoro rovnaly tržním cenám
2. právo privatizovat by měl mít každý oprávněný, viz výše
3. mělo by to proběhnout rychle. Je totiž zjevná pravda, že zatím je to tak, že lidé, kteří zatím nedostali možnost privatizovat, platí dále nájem, zatímco ti, kteří možnost dostali, si již dávno splácí do svého. Když k tomu ještě přidáte růst cen v každé další vlně privatizace, pak se už skoro vyplácí se na byt vykašlat a koupit si něco za tržní ceny a splácet si, než čekat jak na smilování boží, že mi to někdo někdy třeba prodá. Jakým právem dostali někteří právo si byt kouit před 1é lety a už ho mají splacený s měsíčními náklady nižšími než je dnešní nájem těch, co ne vlastní vinou tuto možnost nedostali????

Maník zmiňoval: koupil jsem za 17.000,- a jsem spokojen. Bodejť ne. např. 100 metrový byt za 1,7 mil., zejména v cihlovém domě, je super. ALE, pane Maníku, Vy už jste privatizoval. Představte si, že by tomu tak nebylo. Platil byste už poměrně vysoký nájem, jistotu privatizace byste neměl a případnou cenu byste nevěděl. To je super, že???? Kromě toho byste viděl plno sousedů kolem, kteří privatizovali a jsou v pohodě, jako Vy teď, nebo už by měli splaceno. Chápete?????


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Pánové....

3.11.2010 17:28 vložil maník

Ano, máš zcela pravdu a mohu s tebou v tomto budě souhlasit, že privatizace by měla být ryhlá, řádově by měla trvat třeba jen pár let a né 10 - 15let a ceny by neměli být skokové, ale měly by reflektovat ekonomickou situaci atd. Takže pokud se v roce 2006 byty prodávali např. za 10 tis. tak byty v roce 2009 by se neměli prodávat za víc jak 15 tis a v další privatizaci by cena neměla být o nic větší. Měl by existovat jednotný metodický pokyn, který zahrně inflaci, ekonomickou situaci atd. Já jen psal, že i 20 až 25 tis je ještě přijatelná cena, ale samozřejmě nereflektuje metody a ceny minulých privatizací.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Pánové....

3.11.2010 17:47 vložil tom

ano, jen narůst 2006 - 2009 je 50% což je hrůza. A v další vlně by ceny neměly být rozhodně vyšší. Ostatně i ty slavné tržní ceny spadly o desítky procent a to jen ceny nabídkové. Ty skutečně realizované jsou ještě nižší. Rozhodně se nedomnívám, že 20 až 25 tisíc je ještě přijatelná cena. To jsou úplně ulétlé ceny, které neodpovídají kupní síle.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Pánové....

3.11.2010 17:59 vložil Henry

.. hlavně ne u panelu a/nebo nezrekonstuovaných domů. Ve zrekonstrovaném paneláku, upřímně, dneska koupím na trhu průměrný byt do cca 2 mil. Tedy privatizační ceny nezrekonstruovaných panelových bytů by měly být takové, aby se pořád vyplatilo čekat na nejistou privatizaci (platit si nájem), privatizovat (pokud to nakonec vůbec půjde), zajistit a zafinancovat rekonstrukci domu a bytu, přežít rekonstrukci domu a bytu (ta je sama o sobě nářez) a výsledná cena by měla být citelně nižší, než aktuální skutečná cena na trhu, protože se nejedná o volný byt! Takže cena 15 tis je tak maximum, spíše je to ještě příliš.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Pánové....

7.11.2010 11:14 vložil Ach jo

Jen se mi potvrzuje, že tento web, stejně jako ŽNS je jen o privatizaci obecních bytů. Nedivím se, mnoha lidem jde o nabytí milionových majetků za "hubičku", ale opravdu se vám tahle politika nezdá prázdná? Vážně nemáte rádi Hurdu jen kvůli tomu?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Pánové....

7.11.2010 14:37 vložil Tomův deník

Mně se tedy bytová politika nezdá "jenom". Myslím, že bydlení je pro každého, zvláště toho staršího člověka to hlavní. Pan Hurda jako takový mi může být ukradený, ale vidím jak se obyvatelstvo na Žižkově a Vinohradech mění vzhledem k poměrně nepřátelské bytové politice vůči starousedlíkům.
Tomáš Němec, Praha 3 - Vinohrady


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama