Diskuse

TOP 09 v Praze 3 předložila ODS návrh koaliční smlouvy

Vložit nový příspěvek

Re: Pánové....

3.11.2010 17:28 vložil maník

Ano, máš zcela pravdu a mohu s tebou v tomto budě souhlasit, že privatizace by měla být ryhlá, řádově by měla trvat třeba jen pár let a né 10 - 15let a ceny by neměli být skokové, ale měly by reflektovat ekonomickou situaci atd. Takže pokud se v roce 2006 byty prodávali např. za 10 tis. tak byty v roce 2009 by se neměli prodávat za víc jak 15 tis a v další privatizaci by cena neměla být o nic větší. Měl by existovat jednotný metodický pokyn, který zahrně inflaci, ekonomickou situaci atd. Já jen psal, že i 20 až 25 tis je ještě přijatelná cena, ale samozřejmě nereflektuje metody a ceny minulých privatizací.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Pánové....

3.11.2010 17:47 vložil tom

ano, jen narůst 2006 - 2009 je 50% což je hrůza. A v další vlně by ceny neměly být rozhodně vyšší. Ostatně i ty slavné tržní ceny spadly o desítky procent a to jen ceny nabídkové. Ty skutečně realizované jsou ještě nižší. Rozhodně se nedomnívám, že 20 až 25 tisíc je ještě přijatelná cena. To jsou úplně ulétlé ceny, které neodpovídají kupní síle.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Pánové....

3.11.2010 17:59 vložil Henry

.. hlavně ne u panelu a/nebo nezrekonstuovaných domů. Ve zrekonstrovaném paneláku, upřímně, dneska koupím na trhu průměrný byt do cca 2 mil. Tedy privatizační ceny nezrekonstruovaných panelových bytů by měly být takové, aby se pořád vyplatilo čekat na nejistou privatizaci (platit si nájem), privatizovat (pokud to nakonec vůbec půjde), zajistit a zafinancovat rekonstrukci domu a bytu, přežít rekonstrukci domu a bytu (ta je sama o sobě nářez) a výsledná cena by měla být citelně nižší, než aktuální skutečná cena na trhu, protože se nejedná o volný byt! Takže cena 15 tis je tak maximum, spíše je to ještě příliš.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama