Diskuse

PhDr. Martin Valenta: ODS Praha 3 radí - jak vyrabovat veřejný rozpočet

Vložit nový příspěvek

Běhá mi mráz po zádech

12.11.2013 00:10 vložil Andrea


Tak to je síla. Nejsem ze Žižkova, ale mám ho ráda stejně jako Kobylisy. Pánové a dámy z pravice by měli chodit kanálama.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Běhá mi mráz po zádech

12.11.2013 08:06 vložil Jirka Ptáček

Proč myslíte z "pravice"? Tohle přeci nesouvisí s názorovou orientací, ale s konkrétní stranou, jež za ta léta ztratila schopnost sebereflexe.


Reagovat  Reagovat s citací


způsob rozhodování

25.4.2008 12:00 vložil Michal Vronský

Dobrý den,
chci se zeptat, jaké podklady má zastupitel ke svému rozhodování k dispozici...? Co všechno ví o předkládaných projektech? Kolik času má na jejich prostudování? A jaká je vůbec praxe...? Stranický sekretariát řekne zastupiteli zvedni ruku pro tohle a tohle?

Můžete prosím jako zastupitel popsat ten proces.

Díky


Reagovat  Reagovat s citací


Re: způsob rozhodování

26.4.2008 12:22 vložil Martin Valenta

Dobrý den,

tak praxe je asi následující: vytvoří se výbor, který má danou věc - rozdělování grantů - na starosti. Tam si dosadí pan Hurda: a) svého spojence pana Pechu (ODS), který mu mimochodem z magistrátu, kde působí, dohazuje magistrátní granty, b) svoji přítelkyni, zastupitelku za ODS, c) nezkušenou loakální zastupitelku za ODS a d) jako stafáž "spolehlivé" opoziční zastupitele, ale tak, aby netvořili většinu ve výboru (poměr 3:2). Tento výbor si schváli, co chce, tedy to, co nadiktuje pan Hurda. Ostatní zastupitele ODS pak na jednání zastupitelstva jen tupě zdvihají ruku, nemluví, o projektech neví nic. ODS na P3 se chová úplně stejně jako dřív komunisti. Netvrdím, že je taková ODS jako celek, nejsem "ODSbijce", ale tato P3, to je skanzen. To je unikum. Možná pan Jenčík na P5 trochu konkuruje...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: způsob rozhodování

24.2.2009 20:50 vložil Zuzana

Vážený pane Valento,

trochu Vám nerozumím. Můžete mi říci, které znáte "SLUŠNÉ" ódéesáky, když tedy nejste ten ODSbijce? Třeba bývalého zloděje a dnešního senátora Jana Bürgermeistera, který byl v roce 1984 odsouzen na 8 měsíců podmíněně za krádež stříbrných svícnů? Nebo bývalého komunistu Vlastimila Tlustého či bývalého svazáka Petra Bendla? Nepřipomíná Vám toto tak trochu složení ODS, která vede radnici Prahy 3 (vekslák, komunista, svazák...)? Kde jsou ti slušní kluci a slušné holky z ODS? Že by to byli ti ve straně Zelených? Nechci se Vás dotknout, ale občas to tak na parlamentní úrovni vypadá. V každém případě Vám děkuji, že se nebojíte uvádět u jmenovaných osob či funkcí stranické příslušnosti. Hodně síli při boji s větrnými mlýny!


Reagovat  Reagovat s citací


Řešení

24.4.2008 16:38 vložil Hobo

Jediné řešení, jak zastavit čachry kolem dotací na cokoliv je přestat dotovat. Narovná se trh. A až se nám sníží daně (žádné dotace=nižší daně), koupíme si sami, co budeme chtít.


Reagovat  Reagovat s citací


Všechno souvisí se vším

23.4.2008 22:05 vložil Tinka

Umělci žádají odstoupení radního pro kulturuPraha - Na čtvrtek svolali demonstraci, zvažují i to, že se obrátí na soudy.
Viz http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/umelci-zadaji-odstoupeni-radniho-pro20080423.html


Reagovat  Reagovat s citací


Hurda se vleče hospodařením jak červená nit ...viz článek ke grantům v r. 2004 a furt se tam drží

23.4.2008 16:08 vložil Jiřina


Udělování kulturních grantů: Horký brambor, který pálí pražské zastupitele
16. 12. 2004
PRAHA [Econnect]

Neobvyklou snídani absolvovali dnes ráno pražští zastupitelé před budovou magistrátu na Mariánském náměstí. Členové Iniciativy „4 body pro kulturu“ zde před vchodem do budovy vařili na vařiči brambory a nabízeli je zastupitelům jako symbolické připomenutí toho, že radnice dosud nevyřešila kauzu netransparentního způsobu rozdělování grantů kulturním organizacím.
„Včera se uskutečnila schůzka mezi zástupci Iniciativy a primátorem Pavlem Bémem, takže situace už nevypadá tak beznadějně, jak dosud vypadala. Primátor na schůzce předložil plán na odbornou diskusi o grantovém systému a slíbil, že do té doby bude prosazovat zastavení jednání o čtyřletých grantech. Věříme, že se z jeho strany nejedná o pouhé politické gesto, a že tato jednání povedou k pozitivnímu řešení celé situace během několika měsíců,“ prohlásil jeden z mluvčích iniciativy Jan Bouchal z občanského sdružení Oživení.
Zástupci iniciativy upozorňují na netransparentnost způsobu rozdělování grantů. V současné době nejsou zveřejňovány rozpočty jednotlivých podpořených projektů nebo expertní posudky, ale ani zdůvodnění podpory jednotlivých projektů či kritéria posuzování. Veřejnost tedy nemá možnost toto rozdělování veřejných financí kontrolovat. Grantová komise je tvořena pouze politiky a úředníkem magistrátu a hrozí tedy bezprostřední zpolitizování výběru. Říjnové návrhy grantové komise tuto hrozbu potvrzují.
„Iniciativa "4 body pro kulturu" navrhuje oddálit rozhodnutí o dlouhodobých, tedy čtyřletých grantech a v získaném čase zkvalitnit a zprůhlednit grantový proces. Především považujeme za nutné, aby rozhodnutí vzniklo na základě předem jasných a smysluplných kritérií a ve spolupráci s přizvanými odborníky z praxe,“ uvedl Bouchal.
S návrhy Iniciativy "4 body pro kulturu" se podle svých slov v podstatě ztotožňuje i radní pro kulturu a předseda grantové komise Igor Němec (ODS). "4 leté granty se v Praze udělují již téměř 5 let. Podmínky se stále upřesňují a tedy ani já - a doufám, že ani kolegové, se nebrání žádnému vylepšení, které se týká zejména větší transparentnosti. Požadavky "4" jsou rozumné, vlastně jsme je i připravovali. Nebýt excesu, který se stal při posledním rozhodování komise, by ani uvedená iniciativa nevznikla. To je můj názor," tvrdí Němec.
Vzpouru umělců vyvolalo říjnové zasedání grantové komise, která pražskému Paláci Akropolis přidělila na nadcházející čtyři roky více než 60 milionů korun, což představuje dvojnásobek druhé nejvyšší udělené částky. Způsob rozdělování grantů se většině kulturní obce sice nelíbil už dříve, avšak v tomto případě všem zúčastněným došla trpělivost. Kulturní centrum Palác Akropolis je totiž spojen s osobou Pavla Hurdy (ODS), který je současně spolumajitel Paláce Akropolis a zároveň pražský zastupitel, což pražská kulturní obec považuje za nepřijatelný střet zájmů. Zástupci iniciativy se navíc obávají, že tak velká částka peněz přidělená pouze jednomu kulturnímu subjektu může ohrozit existenci celé řady menších kulturních projektů.
V článku pro týdeník Respekt Pavel Hurda prohlásil, že nevidí rozpor mezi svými podnikatelskými a politickými aktivitami. „Pro mě je politika důležitější. A v grantech já opravdu nevidím žádný problém. Každý, kdo umí počítat, ví, že z toho nic nemám.“ Ředitel Paláce Akropolis Jaroslav Raušer řekl v diskusi na stránkách Literárních novin, že navrhovanou částku považuje za adekvátní vzhledem k tomu, že jejich kulturní záběr se rozšiřuje o finančně náročnější a atraktivnější projekty.
Prohlášení iniciativy "4 body pro kulturu" podpořilo k včerejšímu dni na dvě stě padesát divadelníků, výtvarníků i dalších členů kulturní obce. Podporu prohlášení vyjádřila také Herecká asociace.

Tomáš Tetiva
vloženo: 26.12.2004


Reagovat  Reagovat s citací


Prosím, co na to senátorka Filipiová

23.4.2008 15:47 vložil Olga

Po přečtení volebního prezidenstkého a snaživého podbízení se šéfům mi paní senátorka Filipiová docela jasně řekla, že v podstatě zas tak moc nic nedělá .Když koukám , jak obhájila hospice a onkolog. nemocné, pak
vás v š e c h n y prosím, nikdy více už tuto osobu do senátu.

Díky , Olga


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Prosím, co na to senátorka Filipiová

7.8.2008 13:11 vložil Josef

Vzkaz Olze: podívejte se jak často je pí.Ing.arch. Daniela Filipiová nepřítomná na hlasování v Senátu! Pochopíte, že je v senátu zcela zbatečná! Na oslavu výročí popravení 27 českých pánů, kde byla za Senát, může chodit kdokoliv, jen ne architekt! A co tam dále dělá! Je místopředsedkyní stranické skupiny senátorů ODS! Alespoň utužuje spolu s Čulínkem jednotu ODS, která byla tak potřebná při volbě V.K. Pružinského!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Prosím, co na to senátorka Filipiová

8.8.2008 10:14 vložil jan

Senátorka nemá čas ani na voliče, protože je pořád na cestách mimo republiku. Divili by jste se, co všechno na vozíku stihne objet. Všichni viděli její vystoupení při volební taškařici hlavy státu. Udělejte si obrázek o zastupitelích sami.


Reagovat  Reagovat s citací


Jak se bránit korupci -čti:

23.4.2008 15:42 vložil Jana

Okopírováno k poučení:Jak se bránit korupci a střetu zájmů ve veřejném sektoru? Proč místní radnice podporuje projekty, které se nelíbí občanům? Kam mizí peníze z rozpočtu města? Proč jsou veřejné zakázky tak drahé? Jaké zájmy vlastně mají naši volení zástupci? Odpovědi na podobné otázky pomáhá občanům hledat nezisková organizace Oživení v rámci svého projektu "Střet zájmů a korupce ve veřejné správě".
Občanské sdružení Oživení bylo založeno v roce 1997. Cílem sdružení je podporovat obnovu komunitního života v obcích a městech České republiky. Dále se Oživení snaží napomáhat rozvoji těchto obcí a měst s ohledem na životní prostředí. Oživení je členem Evropské asociace Greenways, Zeleného kruhu a koalice SOS Praha. Občanské sdružení Oživení se především snaží napomáhat rozvoji místních programů, jejichž cílem je podpora komunitního života, budování zelených koridorů a stezek kulturního dědictví a jejich integrace do evropské sítě, podpora takových dopravních řešení, která přinesou zlepšení dopravy s ohledem na potřeby chodců a cyklistů.
Proti korupci
K tématu střetu zájmů vydalo sdružení v dubnu několik praktických návodů "Jak se bránit". Jde o jakési návodné "kuchařky", které občana provedou krok za krokem příslušným problémem. Zájemci se tak dozvědí, jak prověřit voleného zastupitele, jak získat informace o vedlejších příjmech poslanců a senátorů, nebo co je to "Etický kodex zastupitele" a proč by ho měly naše samosprávy přijmout. Letáky si lidé mohou vyzvednout v kanceláři organizace, napsat si o ně poštou, e-mailem (bezkorupce@bezkorupce.cz) nebo si je najít na internetových stránkách www.bezkorupce.cz, kde se lze seznámit i s ostatními aktivitami souvisejícími s protikorupčním projektem Oživení. Vzhledem k tomu, že jde o relativně malé občanské sdružení, soustředí se především na lokální, tedy pražskou problematiku. Na jeho internetových stránkách najdete databázi střetů zájmů pražských zastupitelů, informující přehledně o účasti zastupitelů v soukromých i městských firmách. (Mnohdy je až s podivem, co všechno někteří jedinci dokážou stíhat - někdy jde o placené funkce až v deseti firmách. Nehledě na to, že řada zastupitelů ještě zvládne obstarat funkci starosty nebo radního městské části.) V další rubrice občané mohou nahlédnout do kopií oznámení poslanců a senátorů o jejich příjmech, darech a nemovitém majetku. Mohou se tak podrobně seznámit s pestrým kaleidoskopem zájmů a vlivů, které jistě působí na naše zákonodárce. Vedle podobných investigativních činností však sdružení nabízí také odborné poradenství v problematice střetu zájmů a korupce. Komunálním zastupitelům Oživení nabízí informace o etických kodexech u nás i v zahraničí. Na stránkách lze také nalézt doporučený návrh etického kodexu pro obec, město i kraj, a dále aktualizovaný přehled zpráv z médií a dalších důležitých materiálů vztahujících se k dané tematice. Pracovníci Oživení pořádají jednorázové semináře pro zastupitele obcí a měst, na nichž přibližují roli etických kodexů jako jednoho z nejúčinnějších nástrojů pro prevenci korupce a střetu zájmů. Nemalou část práce sdružení představuje pomoc začínajícím neziskovým organizacím i jednotlivým občanům. Vedle získávání rad, jak založit občanské sdružení nebo jak se orientovat v příslušné legislativě, využívají občané zkušenosti sdružení s medializací případů korupce a střetu zájmů. Oživení je členem protikorupční komise Rady hl. m. Prahy, a své zkušenosti tedy uplatňuje přímo na radnici, ve spolupráci s pražskými radními a primátorem. Projekt probíhá již třetí rok, a to především díky finanční podpoře Nadace Open Society Fund.


tady jsem okopírovala něco, co Vás všechny může zajímat,


Reagovat  Reagovat s citací


Co máme k rozpočtu říkat, když nás neberou na vědomí?

23.4.2008 14:43 vložil Jan

Vážený pane Valento,
děkuji Vám za příspěvek.


Ale - na veřejnou schůzi přece bývalý vekslák (omlouvám se, ale je to jeho minulost, ne moje) a nynější disident ( omlouvám se , je to jeho lež, ne moje ) Hurda nechodí (omlouvám se, oslovení pan se mi příčí ).

Tak co můžeme dělat?Leda se zeptat těch, co sedí za stolem a dělají si z politiky srandu, jestli jsou skutečně hluboce přesvědčeni, že svou politiku bez kontaktů Hurdy nezvládnou.

Víte, být jedním krokem v kriminále, jen proto, že nedohlídnou za roh je fakt
výhledově těžce zaplacený peníz.

Ale - máte-li pane doktore Valento takové pochyby a máte-li ještě sílu věci řešit (což už na Žižkově lidi vzdávají) , pak snad obrátit se na Dr. Motejla není chybný krok.

V každém případě je trestné použít moci veřejného činitele k zneužití této moci ku prospěchu ...

Přeji Vám pevné nervy a chuť věci dotáhnout.

Jan


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Co máme k rozpočtu říkat, když nás neberou na vědomí?

23.4.2008 15:10 vložil Jirka

Mr. Hurda na zastupitelstvo obcas zajde.
http://www.kauza3.cz/fotoalbum/2007/zastupitelstvo-prosinec/ipage00016.htm


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Co máme k rozpočtu říkat, když nás neberou na vědomí?

24.4.2008 12:45 vložil jamais

těžko můžete chtít od zastupitelů města slušnost,když i parlamentu se mnozí poslanci chovají jako malé děti,či frackové),stačí si přečíst příspěvěk MFD,jak Vlček řídil schůzi,a jak se poslanci chovali.Je to hnus,tekoucí zezhora.Takže uklízečka musí přijít zezdola.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Co máme k rozpočtu říkat, když nás neberou na vědomí?

25.4.2008 19:08 vložil Jan

Uklízečka zespoda, jo?

Tak to prosím obejděte Žižkova včas před dalšími komunálními volbami.Nebo chcete nadále mít na radnici Mr. Hurdu, Mrs. Kozumplíkovou?

Chcete vládu jednobarevnou?!!!!

Za komančů každej sklapl a šel až na vyjímky volit.
Teď hrdinně plno blbečků hlásá, že volit nechodí, že to je stejně jedno.

Politická kultura nám jaksi uniká.
Tak všichni agitujte včas a volit choďte.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama