Diskuse

PhDr. Martin Valenta: ODS Praha 3 radí - jak vyrabovat veřejný rozpočet

Vložit nový příspěvek

způsob rozhodování

25.4.2008 12:00 vložil Michal Vronský

Dobrý den,
chci se zeptat, jaké podklady má zastupitel ke svému rozhodování k dispozici...? Co všechno ví o předkládaných projektech? Kolik času má na jejich prostudování? A jaká je vůbec praxe...? Stranický sekretariát řekne zastupiteli zvedni ruku pro tohle a tohle?

Můžete prosím jako zastupitel popsat ten proces.

Díky


Reagovat  Reagovat s citací


Re: způsob rozhodování

26.4.2008 12:22 vložil Martin Valenta

Dobrý den,

tak praxe je asi následující: vytvoří se výbor, který má danou věc - rozdělování grantů - na starosti. Tam si dosadí pan Hurda: a) svého spojence pana Pechu (ODS), který mu mimochodem z magistrátu, kde působí, dohazuje magistrátní granty, b) svoji přítelkyni, zastupitelku za ODS, c) nezkušenou loakální zastupitelku za ODS a d) jako stafáž "spolehlivé" opoziční zastupitele, ale tak, aby netvořili většinu ve výboru (poměr 3:2). Tento výbor si schváli, co chce, tedy to, co nadiktuje pan Hurda. Ostatní zastupitele ODS pak na jednání zastupitelstva jen tupě zdvihají ruku, nemluví, o projektech neví nic. ODS na P3 se chová úplně stejně jako dřív komunisti. Netvrdím, že je taková ODS jako celek, nejsem "ODSbijce", ale tato P3, to je skanzen. To je unikum. Možná pan Jenčík na P5 trochu konkuruje...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: způsob rozhodování

24.2.2009 20:50 vložil Zuzana

Vážený pane Valento,

trochu Vám nerozumím. Můžete mi říci, které znáte "SLUŠNÉ" ódéesáky, když tedy nejste ten ODSbijce? Třeba bývalého zloděje a dnešního senátora Jana Bürgermeistera, který byl v roce 1984 odsouzen na 8 měsíců podmíněně za krádež stříbrných svícnů? Nebo bývalého komunistu Vlastimila Tlustého či bývalého svazáka Petra Bendla? Nepřipomíná Vám toto tak trochu složení ODS, která vede radnici Prahy 3 (vekslák, komunista, svazák...)? Kde jsou ti slušní kluci a slušné holky z ODS? Že by to byli ti ve straně Zelených? Nechci se Vás dotknout, ale občas to tak na parlamentní úrovni vypadá. V každém případě Vám děkuji, že se nebojíte uvádět u jmenovaných osob či funkcí stranické příslušnosti. Hodně síli při boji s větrnými mlýny!


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama