Sedmá tištěná Kauza3

Sedmá tištěná Kauza3

Možná už dnes naleznete va vaší schránce tištěnou Kauzu3. Hlavním tématem jsou samozřejmě blížící se volby a témata, která se s nimi pojí. Pohledem do statistiky volební účasti na Praze 3 je vidět, že zájem o volby a komunální politiku stoupá již dvě volební po sobě (AKTUALIZOVÁNO).

 

 

Pokud jste Kauzu 3 nedostali do své schránky, můžeze si ji stáhnout ZDE.

Důležitým tématem voleb a následujících 4 let je budoucnost areálu Nákladového nádraží Žižkov. Je to tak obrovská plocha, že její osud se dotkne nejen obyvatel Prahy 3. Jaká je současná situace a o co vlastně v případě NNŽ jde, se snažil pochopit Lukáš Král (strana 5).

Souběžně s volbami se koná také referendum o parku Parukářka. Na hlasovacím lístku najdete dvě málo srozumitelné otázky plné katastrálních čísel. V textu Karla Světlíka na straně 2 přinášíme jisté zjednodušení obou referendových otázek.

Vaší pozornosti by neměly uniknout ani dva komentáře. První z pera Karla Světlíka rekapituluje uplynulé 4 roky a druhý pro nás napsal Žižkovák, novinář a televizní moderátor Vladimír Kučera.

Nechybí ani historie Prahy 3. Rozhovor nám poskytl Filip Stome, jehož prapradědeček Václav Stome se kamarádil s prvním starostou Hartigem a společně byli členy prvního žižkovského zastupitelstva.

Díky grantu Fondu pro nestátní neziskové organizace vychází číslo v nákladu 45.000 kusů a Česká pošta jej doručí do všech bytových schránek na Praze 3. Napište nám prosím do diskuze, kam pošta výtisk nedoručila, abychom to mohli případně reklamovat.

Přejeme Vám příjemné čtení.

 

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

reklama