Diskuse

Můj pes ještě nikoho nepokousal aneb Vaše dítě tu taky jen tak pobíhá

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Naprosto souhlasim

22.12.2008 14:17 vložil ETR

Naprosto souhlasím s "Jirkou". Mám také dva pejsky a nemám žádný problém po nich uklidit, připadá mi to totiž samozřejmé. Ráda bych však upozornila na jeden dost vážný problém. Majitelé psů, zejména větších plemen, si neuvědomují, že jejich pes, byť se tváří sebevíc jako "člověk", je jen a jen zvíře! Při rychlých a často ještě nekoordinovaných pohybech dětí, anebo rychle se pohybujících sportovců, se instinkt v hlavě zvířete přepne na signál=povel: kořist, běž, ulov! Samozřejmě takto řečeno je to zjednodušené, nicméně se domnívám, že všichni majitelé psů by si tohoto měli být vědomi a opravdu nepouštět psy na volno tam, kde jsou děti a sportovci. K tragédii, zejména zaútočí-li větší plemeno (a to i na malé psy), není nikdy daleko. Možná se zdá, že mentoruji, ale chtělo by to více osvěty a větší příklon k přírodě a jejím zákonitostem.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Naprosto souhlasim

23.12.2008 10:28 vložil DTC

Ocenuji kazdeho, kdo po svem psovi uklidi. Diky.
Stejne tak kazdeho kdo sveho psa pridrzi za obojek, kdyz me vidi bezet. Oblekam se tak abych byl videt uz z dalky.
Problem je vetsinou s pubertaky, kteri si poridi pitbula aby vypadali cool, a potom sedi v parku na lavicce, pokuruji, a jejich pejsanci se honi v nedohlednu. Nebo duchodce o holi, s vlcakem, ktereho nema sanci na voditku udrzet.
Stejne jako na rizeni auta, kterym muzu nekoho omylem zabit, potrebuju ridicak, tak by bylo dobre na psy, kteri mohou snadno nekoho omylem zabit pozadovat "zbrojni pas"


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Naprosto souhlasim

6.1.2009 21:30 vložil jama

Jsem moc ráda, že tohle píšete. Skutečně, kdo se více zabívá chovem psů vaše slova potvrdí. Já zase jako matka nemůžu přesně odhadnout nápady a reakce mých malých děti. Jednou se můj syn rozběhl psovi ukázat poměrně velký traktor na písek. S křidem a traktorem nad hlavou běžel ke psovi a já bych se psovi vůbec nedivila, kdyby v tu chvíli po něm skočil.... A jeětě jedna poznámka mě napadá. Všichni kdo žijeme ve městě k tomu, že jsme právě ve městě máme nějaký důvod. Ale volné pobíhání psů a jejich neuklizená hovínka odkazují nás a hlavně naše děti k trvalému omezenému pohybu po asfaltových, betonových, kamenných cestách, které jsou také díky hovínkům k chození natož pobíhání dost nevhodné. A to nemluvím o sbírání kamenů, klacíků, lístků ... To je mi líto...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Naprosto souhlasim

25.4.2009 22:27 vložil Raksa.A

Chápu všechny stěžovatele. Mám psa, někdy hlídám i synovu čubu, a uklízím po obou. Co nechápu je, že radnice nedokáže zařídit, aby v době venčení - a co si budeme povídat, bývá u stejných psů pořád stejná - poslala na inkriminovaná místa vybírače pokut. Myslím, že by stačilo pár dní, a jednak by uklízelo víc lidí, jednak by radnice měly vystaráno s penězi na úklid na celý rok.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama