Praha podle vás?

Praha podle vás?

Prahu prý můžete změnit i vy. V jedné z kategorií soutěže vyhlášené na Facebooku magistrátem získal nejvíce hlasů nápad Filipa Kopřivy na zřízení stanoviště tříděného odpadu v ulici Fibichova 2. A jak si vysvětlit náhlý zájem vedení Prahy o názory obyvatel? Inu budou volby. Není ale vůbec jisté, zda budou vybrané projekty také skutečně realizovány.

trojmezi

Největší podporu a celkové vítězství získal projekt Jana Chvátala relaxační zóny v Praze 15 v oblasti Trojmezí. Jeho realizace naní ale vůbec jistá, protože developeři ovládající magistrát mají s Trojmezím zcela jiné záměry. Podle mluvčího magistrátu je "přání autora  natolik specifické, že stále ještě probíhají jednání o realizaci se zástupci městské části Praha 15."

Více na http://trojmezi.info

Pro jednotlivé projekty bylo možné hlasovat do 10.5. na Facebooku a nyní jsou výsledky zveřejněny. Některým projektům stačilo k  vítězství sedm hlasů, jiným nepomohlo ani 350 hlasů. Pravidla byla nastavena tak, že byl vybrán vždy jen jeden projekt s největším počtem hlasů v jedné z deseti oblastí. Kupodivu mezi vyhlašovanými oblastmi chyběla výstavba podzemních garáží v zahradách škol za obecní peníze, kteréžto tak vehementně prosazuje radnice Prahy 3.

Seznam vítězných projektů je zde.


Magistrát zřídil také celopražskou webovou aplikaci Opravy on line. Zde můžete, pokud na to máte trpělivost , vznést požadavek na opravu např. komunikace, nebo dopravního značení.

K tomu je třeba opět položit otázku, proč je tato celopražská databáze magistrátem zřizována až nyní? Řada městských částí si v minulých letech takovouto webovou aplikaci pro kontakt s občany pořídila - kromě Prahy 3 - a nyní se budou tyto aktivity dublovat.

Pokud se zapojíte a na nějakou závadu upozorníte, dejte nám prosím vědět jak případná oprava dopadla.


 

reklama