Co nás zaujalo v Praze 3

Reakce na příspěvek

Stav úklidu sněhu na chodnících 1.12.2010

1.12.2010 16:26 vložil Tomův deník (Tomáš Němec)

Okolo desáté jsem zašel na pozdní snídani do Apetitu na rohu vinohradské a Kolínské. Když jsem odcházel, všimnul si mě provozní a mávnul na mě. Přišel jsem k němu blíž. Stál v cukrárně u výlohy. Zeptal se mně, jestli bych nevěděl o nájmu nějakého bytu v okolí. jeho dvě zaměstnankyně bydlí v okolí v jedné místnosti a domácí jim v téhle zimě ani nechce zatopit, musejí spát v teplákách a nemají doma ani teplou vodu. Bohužel o volných bytech v okolí se místní člověk těžko dozví. Jak jsme si takhle povídali přímo před výlohou upadl na zledovatělém chodníku starší pán v černém zimníku. Zůstal ležet na zádech a vůbec s rozhozenýma nohama a rukama a vůbec se nehýbal. Provozní vyběhl na chodník a spěchal k muži. Než jsem tam došel o holi, několik lidí pána zvedlo. Na to, jak to vypadalo v první chvíli hrůzostrašně, to dopadlo dobře. Pána dovedli k autu (šel pomalu, ale po svých) a s někým odjel.

Šel jsem opět do lékárny "Na Floře". Začínalo drobně sněžit. Nikde nikdo neuklízel. Šel jsem o holi pomalu, ale celkem jistě. Z Flóry jsem se svezl metrem na Jiřák, protože dnes je středa a jsou tam farmářské trhy. vedle nich se skromně krčily i trhy vánoční. Na Jiřáku sníh neuklízel nikdo a podle mého názoru už docela mrzlo. stánkaři se choulili do vaťáků a bund. Prodavačka ryb ze štičí líhně Esox v táboře mi však řekla, že je teplo, že je jen asi 6 stupňů Celsia pod nulou. Členům hudební skupiny motovidlo, kteří hráli na farmářském trhu už mrzly prstíky a tak své nástroje raději zabalili. Škoda, že na Jiřáku nehráli, když bylo tepleji. Ve stánku na vánočním tržišti jsem si dal teplou medovinu a pokračoval v cestě po Vinohradské dolů, abych zařídil drobné nákupy, ale začalo tak hustě sněžit, že jsem se jedenáctkou vrátil zpět. Chodníky už byly pěkně zapadané. O půl páté odpoledne je téměř tma. Popsal jsem Vinohrady, ještě by někdo mohl napsat, jak to vypadá na dolním Žižkově.



antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.

DISKUSE

Re: Re: Re: Klukovská léta

Oprava: vdala ne bála
pokračování

Re: Re: Re: Klukovská léta

Oprava: vdala ne bála
pokračování

Re: Re: Klukovská léta

Do Nakvasove ulice jsem se bála v roce 1967, kde rodiče mého muže měl domek a provozovali květinářství. Za námi žil herec Stanislav Neumann, jehož dům tam stojí dodnes. My ostatní ...
pokračování

Většinu roku neprší, ale občas i sněží, mrzne a padají trakaře.

Podle dat ČHMÚ v Praze je ročně 80-120 dnů s deštěm nad 1 mm, 40 - 100 dní se sněhem a 20 - 42 dní s celodenním mrazem, ale jen 40 - 50 jasných dní. Každé kryté schody a ...
pokračování

Máte zájem o nebankovní půjčku?

Nabízím finanční pomoc pro občany České republiky. Zajistím půjčku pro vaše potřeby za skvělých podmínek. Financování je ze soukromých zdrojů a není prověřeno majetkovými ...
pokračování