ČSSD prosadila, aby uspořené prostředky Prahy 3 byly využity na bytový fond a rekonstrukce panelových domů

Zastupitelstvo městské části Praha 3 rozhodlo na návrh sociální demokracie o využití uložených finančních prostředků městské části ve výši 130 milionů korun na rekonstrukce panelových domů. Sociální demokraté tak vyšli vstříc přání obyvatel domů, které čeká rekonstrukce. Uvedla to předsedkyně klubu zastupitelů Irena Ropková (ČSSD).

Městská část Praha 3 si dlouhodobě udržuje uložené finanční prostředky v celkové výši 130 milionů u dvou bankovních domů, kterými jsou Česká spořitelna a Československá obchodní banka. Sociální demokraté nyní prosadili, aby tyto prostředky byly odblokovány, a to ve prospěch investic do rekonstrukce panelových domů a bytového fondu ve vlastnictví městské části. „Pro městskou část je zbytečné tyto prostředky dlouhodobě udržovat na účtech ve chvíli, kdy je zapotřebí smysluplně investovat do rozsáhlých oprav panelových domů a bytového fondu, což přinese nejen zvelebení objektů, ale zajistí i příjem pro městkou část z nájmů a privatizace,“ uvedl místostarosta městské části Ivan Holeček (ČSSD). 

Uložené prostředky hodlá sociální demokracie využít výhradně na investice do majetku ve vlastnictví městské části. „Chceme, aby využití těchto stotřiceti milionů korun mohli všichni občané Prahy 3 vidět na vlastní oči, a to právě díky investicím do fasád panelových domů a do bytových i nebytových prostor v majetku městské části,“ vysvětluje David Gregor (ČSSD), místostarosta a člen finančního výboru zastupitelstva.

Užitek z uvolněných prostředků pocítí například obyvatelé Roháčovy, Ostromečské, Ondříčkovy, Táboritské či Kubelíkovy ulice, neboť prostředky pomohou v těchto lokalitách opravit nevyhovující stav vnějších fasád, parterů a dalších součástí panelových domů ve vlastnictví městské části. „Sociální demokracie v roce 2014 slíbila občanům třetí městské části, že budeme zodpovědně a s péčí řádného hospodáře spravovat veřejné prostředky. Dnešní návrh, se kterým vyslovilo zastupitelstvo souhlas, je důkazem toho, že plníme předvolební sliby a finance účelně využíváme ke zkvalitnění života v Praze 3,“ dodává předsedkyně klubu zastupitelů za sociální demokracii Irena Ropková.

PRAHA 20. 3. 2018

reklama