TZ: Soutěž Podnikatel a živnostník roku Prahy 3 je ve finále. Konečné pořadí určí porota složená ze známých osobností.

TZ: Soutěž Podnikatel a živnostník roku Prahy 3 je ve finále. Konečné pořadí určí porota složená ze známých osobností.

Hlasování veřejnosti bylo ukončeno posledním prosincem roku 2017. V těchto dnech se už rozhoduje porota soutěže, kdo z 20 finalistů si 23.ledna ze Slavnostního vyhlášení odnese trofej pro vítěze. Známé osobnosti, které v porotě zasednou, jsou s Prahou 3 propojeny buď skrze svou profesi nebo jsou přímo rezidenty této městské části, případně oboje.

Soutěž, kterou radnice pořádá poprvé, má podnikatelům pomoci s rozvojem služeb a ocenit jejich poctivou práci a přínos obyvatelům i návštěvníkům Prahy 3. „Pro nás   je   důležité   zvyšovat   spokojenost, jak ze strany živnostníků, tak i občanů. Pro  živnostníky  hledáme  způsob,  jak  je  podpořit. Pro občany pak, jak je pozvat tam, kde se jim za dobré peníze dostane kvalitních služeb,“ řekla starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.

Do soutěže bylo  přihlášeno 262 podnikatelů a živnostníků z Prahy 3, pro které mohla do konce roku hlasovat veřejnost. Ta mezi ně při hlasování na internetu rozdělila celkem 3035 hlasů a poslala 20 nejlepších do finále ve čtyřech různých kategoriích. Pro výběr konečného pořadí na stupních vítězů byly osloveny osobnosti spojené s Prahou 3.  
V kategorii Obchod je to předseda kardiocentra IKEM pan profesor Jan Pirk, který na Praze 3 bydlí a místní podniky dobře zná. Doplní jej dvě dámy - rektorka Vysoké školy ekonomické se sídlem na Žižkově, paní profesorka Hana Machková a starostka Prahy 3 paní Vladislava Hujová. 
Další sekce Služby má v porotě rovněž 2 dámy - ředitelku neziskové organizace Mamma HELP z.s., pomáhající pacientům s rakovinou prsu a jejich rodinám, paní Janu Drexlerovou a dramaturgyni a zástupkyni ředitele příspěvkové organizace ZaTrojku paní Magdu Danel. S nimi zasedne v porotě známý politik a poslanec  pan Dominik Feri. 
Kategorie Restaurace a kavárny svou porotu našla v redaktorce časopisu Apetit, jehož vydavatelství sídlí na Praze 3, paní Stanislavě Moravcové ml., ve specialistovi na kuchařskou artistiku panu Janovi Hajném z Food Artist, který získal mnoho ocenění na gastronomických soutěžích a také v zástupci starostky Prahy 3 panu Janovi Maternovi.
Kultura, vzdělávání a sport jsou spojené v další kategorii a tam porotu tvoří pánové výtvarník, sochař a laureát ceny Václava Chalupeckého pan David Černý, jehož Mimina dříve zdobila žižkovsou věž a akademický malíř a ředitel umělecké školy Václava Hollara, pan Bohumír Gemrot. Doplní je výtvarnice a vnučka Alfonse Muchy, která na Žižkově vyrůstala, paní Jarmila Mucha Plocková. 
Nyní má porota čas, aby zhodnotila všechny finalisty a vybrala ty nejlepší. Kromě pořadí na prvních třech místech v každé kategorii vybere ještě Podnikatele do 30 let a Společensky odpovědnou firmu. Rovněž bude vyhlášen i celkově nejlepší podnikatel  a živnostník napříč kategoriemi.
Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Podnikatel a živnostník roku Prahy 3 se uskuteční 23.ledna.

reklama