Bezpečnější přechod

Bezpečnější přechod

Jako příběh s docela dobrým koncem by se dala označit přestavba přechodu pro chodce na rohu náměstí Jiřího z Poděbrad a Slavíkovy ulice.

Tento přechod byl dlouho jedním z nejnebezpečnějších pro chodce na Praze 3. Je v těsné blízkosti školy a je používán většinou chodců přicházejících ke stanici metra.
Strážníci městské policie se snažili a stále snaží několikrát v týdnu dohlédnout na provoz mezi sedmou a osmou ranní, ale po zbytek dne je přechod bez dozoru a chodci bez ochrany.
Občanské sdružení Pražské matky zařadilo tento přechod do projektu Bezpečná cesta do škol a díky tomu Městská část Praha 3 přistoupila na jaře tohoto roku ke stavebním úpravám. Byl postaven středový ostrůvek a přechod byl opatřen výraznějšími značkami a značkou snižující rychlost na 30 km/h.. Stavební úprava nyní poskytuje chodcům větší bezpečí a brání motoristům před přechodem předjíždět a parkovat těsně před ním a zakrývat výhled.
K úplné spokojenosti by přispělo umístění informační značky Přechod pro chodce i na středový ostrůvek, protože ve směru Vinohradská je značka na chodníku zakrytá vegetací.
Velice by také prospělo osvětlení přechodu. Čekají nás zima a její dlouhé noci a krátké dny.
Osvětlení tohoto frekventovaného přechodu je tedy více než aktuální.
reklama