Diskuse

Bude Kauza3 ještě třeba?

Vložit nový příspěvek

více přínosného čtiva

13.7.2012 18:24 vložil jasan

Paráda, moc gratuluji, doteď mě z toho plýtvání penězi bolelo srdce, jsem pro menší náklad a distribuci jen na konkrétních odběrových místech, spousta lidí, včetně mne, si novinami vycpávala vlhké boty nebo na nich strouhala mrkev. Navíc - pokud bude existovat rozšířená webová verze...
Obsahu by prospěly nové tématické rubriky a více přínosného čtiva a informací, osobně mě nebaví číst o tom, jaká kulturní akce kde proběhla (to by se mohlo přesunout na web), ale o tom, co se kde dít bude.


Reagovat  Reagovat s citací


desatero dobrého radničního periodika

13.7.2012 17:03 vložil Jan Kotecký

Pár (v článku ještě nezmíněných) důležitých zásad pro dobré fungovaní obecního periodika by se určitě našlo. Týkají se zejména fungování redakční rady a aktivního vtahování zatupitelů i občanské společnosti do diskuse ať už aktivním oslovováním s žádostí o vyjádření se k danému tématu nebo včasném avizování nadcházejících rozhodnutí samosprávy a vysvětlování občanům, jak se mohou do rozhodovacího procesu zapojit.
Shrnuty jsou v tomto letáčku: http://www.bezkorupce.cz/documents/radnicni_listy/doporuceni-kodex.pdf
Dost kvalitních výsledků při přijímání takových pravidel dosáhla například jedna MČ v Košicích http://www.mckvp.sk/mc-a-obcan/casopis-kvapka/ (i když platná pravidla už jsou plná kompromisů, neboť se starostka bránila jak mohla - původní návrhy jistě rád poskytne zastupitel Luboš Porada, který je připravoval)


Reagovat  Reagovat s citací


Budoucnost

13.7.2012 11:12 vložil j.svrcek

Domnívám se, že Kauza 3 má na změně na radnici nemalý podíl (za což jí patří velký dík) a končit by určitě neměla. Další kauzy se tu v průběhu let ještě určitě budou objevovat, i když nyní to snad radnice nebude tutlat a nebudou se opakovat sviňárny jako Ortenaria, Parukářka klinik a snaha o demolici skautský klubovny pod Parukářkou. Třeba se nyní může víc ubírat méně politickým směrem a zaměřit se třeba na historii Žižkova a nebo sem začnou psát Hurdovci :D
S novou koncepcí radničních novin bych souhlasil, ale papírové vydání určitě zachoval ve stejném rozsahu a pouze obohatil o online verzi, kde by se mohlo normálně diskutovat o věcích na Praze 3.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Budoucnost

18.7.2012 21:19 vložil Tomáš Němec (Tomův deník)

Také si myslím, že Radniční noviny by měly být zachovány i v papírové formě. V Praze 3 je mnoho důchodců (seniorů), kteří se prostě s počítačem už nesžijí a právě ti potřebují informace. Mohlo by se stát, je místo Radničních novin by přicházely do schránek pouze Žižkovské listy a to by byla chyba.

Kauzu 3 bych rozhodně zachoval tak, aby do ní mohla psát současná opozice, která byla do června v koalici. Nevidím smysl v tom, aby zakládala další občanský zpravodaj. Prostě "každej chvilku tahá pilku".


Reagovat  Reagovat s citací


noviny

13.7.2012 09:11 vložil kaaa

V tištěné podobě by rozhodně měly zůstat. Každopádně by se víc měly zaměřovat na Žižkov a na dění v této svérázné čtrvti označované za město. Měly by se tam vzpomínat slavné žižkovské postavičky, slavná místa žižkovských zákoutí a plácků. V neposlední řadě by se nemělo zapomínat na třetí nejslavnější fotbalový klub v republice, který v současné době potřebuje více než mediální podporu. Hlavně přilákat nové diváky a fanoušky na tribuny ať je vidět, že Žižkov není pln naplavenin, ale že se zde najdou žižkováci tělem i duší !!!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: noviny

13.7.2012 11:13 vložil j.svrcek

Hele že by tu byl sám velký grafik Kaaa z východní tribuny? :D


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama