Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Možnost vyslat svého zástupce do debaty by měl mít každý z kandidujících subjektů

10.4.2014 21:06 vložil Tomáš Štampach

Dobrý den,
dovoluji si rovněž reagovat. Ano, je pravda, že jsme na toto téma cca. před měsícem vedli debatu, za což jsem rád a ještě jednou Vám za vzájemné setkání děkuji. Pokusím se ovšem opětovně shrnout svoje připomínky, aby i ostatní čtenáři mohli vzít mé názory na vědomí.
1) Je třeba si uvědomit, že Kauza 3 na předvolební debatu dostala dar od MČ Praha 3 ve výši 50.000 Kč. Jelikož tyto finance jsou finance všech daňových poplatníků, měla by být diskuse otevřena všem kandidujícím politickým subjektům a ne pouze vybraným. Každý kandidující subjekt musí splnit stejnou povinost složení volební kauce, nevidím tedy mezi nimi jakéhokoliv rozdílu. Jiná situace by byla, kdyby tuto debatu pořádala samotná Kauza 3 bez finančního přispění MČ Praha 3, v tuto chvíli by tak Kauza 3 měla plné právo si pozvat jen vybrané diskutéry. V našem konkrétním případě je tak za peníze daňových poplatníků preferována jen část politického spektra, dle mého názoru je tak narušena férová volební kampaň a demokratičnost voleb.
2) Výběr diskutérů je značně zavádějící a pochybný. Např. pokud bude kandidovat na Praze 3 Úsvit, dle zvolených pravidel může mít v debatě svého zástupce. Když se ovšem podíváme na výsledky loňských podzimních předčasných voleb do PSP ČR, tak na Praze 3 zrovna Úsvit měl horší volební výsledek než např. Svobodní.
3) Plně chápu, že debata s více účastníky je značně náročná, navrhoval jsem Vám tak uspořádat proto debaty dvě. Ačkoliv si vážím Vaší snahy zapojit do chystané diskuse i nepozvané politické strany, tak tuto nabídku budou Svobodní vážně zvažovat, ale osobně budu prosazovat to, abychom se této "taškařice" neúčastnili. Svobodní jsou relavantním politickým uskupením a mají mít stejný prostor pro svoji prezentaci a ne pouze možnost nějakého "štěku".
Děkuji za pochopení a pevně věřím, že pravidla debaty ještě jednou zvážíte
S úctou

Tomáš Štampach (Svobodní)
koordinátor místní pobočky pro Prahu 3antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama