Diskuse

Kauza 3 opět připraví debatu kandidátů na starostu Prahy 3

Vložit nový příspěvek

Zelení

10.4.2014 17:29 vložil Amigo

A když budou kandidovat Zelení samostatně, bude budoucí starosta Prahy 3 Matěj Stropnický přizván do debaty? Nebo se tam nevejde?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Zelení

11.4.2014 10:41 vložil Petr Košař

Dobrý den, opravdu si myslíte, že Zelení na Praze 3 najdou odvahu kandidovat samostatně?


Reagovat  Reagovat s citací


Možnost vyslat svého zástupce do debaty by měl mít každý z kandidujících subjektů

10.4.2014 14:33 vložil Mojmír Mikuláš

Uspořádat debatu kandidátů "na starostu Prahy 3" je jistě dobrý nápad a Kauze 3 za ní patří dík.
Nicméně jsem přesvědčen, že možnost vyslat svého zástupce do debaty by měl mít každý ze subjektů, kandidujících v podzimních komunálních volbách.
Vaši definici "relevantních politických subjektů" nepovažuji za objektivní a respektující spravedlivou politickou soutěž. Nevidím jediný obhajitelný důvod proč by z takové debaty měl být dopředu vyloučen třeba zástupce Strany svobodných občanů nebo Pirátů a dalších.
Mojmír Mikuláš (Svobodni.cz)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Možnost vyslat svého zástupce do debaty by měl mít každý z kandidujících subjektů

10.4.2014 14:47 vložil KAUZA3 (Jirka Ptáček)

Dobrý den, tuto variantu jsme také promýšleli a námitka je to zcela legitimní. Pokud se však podíváme na poslední volby v roce 2010, kandidovalo zde deset politických uskupení. Pokud budeme zvažovat délku debaty 120 minut, odečteme nezbytný čas na úvod a otázky moderátora, vychází nám, že by při deseti diskutujících měl každý z kandidátů prostor maximálně 10 minut. Nicméně i tak zvažujeme možnosti, jak alespoň v omezené míře zapojit ostatní kandidáty.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Možnost vyslat svého zástupce do debaty by měl mít každý z kandidujících subjektů

10.4.2014 15:08 vložil Alois Sečkár

Námtiky ohledně časového omezení jsou sice relevantní, nicméně pokud chcete vskutku objetivně pomoct lidem se rozhodnout, tak přeci nemůžete pozvat "jen ty relevantní" (tj. velké)...na to člověk nepotřebuje debatu, aby si všiml těch, co jsou největší a nejvíc vidět...pokud je vašim úkolem pouze PR větších stran, pak je to v pořádku, ale přiznejte si to (a přiznejte si, že není fér na to brát veřejný grant)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Možnost vyslat svého zástupce do debaty by měl mít každý z kandidujících subjektů

10.4.2014 15:42 vložil Jirka Ptáček

Ještě jednou dobrý den,
pokud se nepletu, též patříte do řad Svobodných. Zhruba před měsícem jsem se setkal a na toto téma diskutoval s Vaším kolegou panem Štampachem.
Debata s deseti diskutéry najednou přestává být debatou, ale stručným představením kandidátů.
Pokud si vzpomínám na situaci před čtyřmi lety, řešili jsme velmi podobný problém. Takový počet nám rozmlouvali nejen případní moderátoři, ale všichni, jež mají s přípravou podobných akcí nějaké zkušenosti.
Mimochodem, tehdy jsme se snažili komunikovat i se zástupcem Svobodných (tehdy to byl pan Javůrek). Více najdete v tomto článku: http://www.kauza3.cz/komunalni-volby-2010/v-praze-3-kandiduje-10-stran-mluvi-se-jen-o-sesti-z-nich-proc.html


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Možnost vyslat svého zástupce do debaty by měl mít každý z kandidujících subjektů

10.4.2014 21:06 vložil Tomáš Štampach

Dobrý den,
dovoluji si rovněž reagovat. Ano, je pravda, že jsme na toto téma cca. před měsícem vedli debatu, za což jsem rád a ještě jednou Vám za vzájemné setkání děkuji. Pokusím se ovšem opětovně shrnout svoje připomínky, aby i ostatní čtenáři mohli vzít mé názory na vědomí.
1) Je třeba si uvědomit, že Kauza 3 na předvolební debatu dostala dar od MČ Praha 3 ve výši 50.000 Kč. Jelikož tyto finance jsou finance všech daňových poplatníků, měla by být diskuse otevřena všem kandidujícím politickým subjektům a ne pouze vybraným. Každý kandidující subjekt musí splnit stejnou povinost složení volební kauce, nevidím tedy mezi nimi jakéhokoliv rozdílu. Jiná situace by byla, kdyby tuto debatu pořádala samotná Kauza 3 bez finančního přispění MČ Praha 3, v tuto chvíli by tak Kauza 3 měla plné právo si pozvat jen vybrané diskutéry. V našem konkrétním případě je tak za peníze daňových poplatníků preferována jen část politického spektra, dle mého názoru je tak narušena férová volební kampaň a demokratičnost voleb.
2) Výběr diskutérů je značně zavádějící a pochybný. Např. pokud bude kandidovat na Praze 3 Úsvit, dle zvolených pravidel může mít v debatě svého zástupce. Když se ovšem podíváme na výsledky loňských podzimních předčasných voleb do PSP ČR, tak na Praze 3 zrovna Úsvit měl horší volební výsledek než např. Svobodní.
3) Plně chápu, že debata s více účastníky je značně náročná, navrhoval jsem Vám tak uspořádat proto debaty dvě. Ačkoliv si vážím Vaší snahy zapojit do chystané diskuse i nepozvané politické strany, tak tuto nabídku budou Svobodní vážně zvažovat, ale osobně budu prosazovat to, abychom se této "taškařice" neúčastnili. Svobodní jsou relavantním politickým uskupením a mají mít stejný prostor pro svoji prezentaci a ne pouze možnost nějakého "štěku".
Děkuji za pochopení a pevně věřím, že pravidla debaty ještě jednou zvážíte
S úctou

Tomáš Štampach (Svobodní)
koordinátor místní pobočky pro Prahu 3


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Možnost vyslat svého zástupce do debaty by měl mít každý z kandidujících subjektů

10.4.2014 22:51 vložil Janek

Pane koordinátore Štampachu, o Svobodných na Praze 3 jsem nikdy neslyšel, hledal jsem Váš web, nebo příspěvky třeba tady na Kauze3 - nic. Zajímalo mě, co tu chcete prosazovat a kdo vás reprezentuje. Na webu Svobodných o komunální problematice ani zmínka. Díval jsem se na rok 2010, kdy jste nedokázali dát dohromady ani dostatečný počet lidí na kandidátku. Až dnes. První okamžik, kdy jste se jakkoliv nechal slyšet je jakási výhrůžka a lkání nad tím, že s Vámi nikdo nepočítá na post starosty. He!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možnost vyslat svého zástupce do debaty by měl mít každý z kandidujících subjektů

11.4.2014 07:58 vložil Tomáš Štampach

Vážený Janku,
co se týče Svobodných na Praze 3, v současné chvíli je připravován článek o představení jejich činnosti, který mi pan Ptáček přislíbil uveřejnit zde na Kauze 3. Počítám, že během týdne byste se mohl o našich prioritách dozvědět tedy více, případně není problém mě kontaktovat skrze e-mail a rád Vám informace poskytnu.
V roce 2010 byli Svobodní takříkajíc ještě "v plenkách", jednalo se o nově vzniklou stranu, ale vždyť letos při debatě budou účastni i strany a hnutí, které v roce 2010 neexistovali, takže argument minulosti je pro mě dosti lichý.
Rozhodně můj předchozí příspěvek není žádnou výhružkou a lkaním, již před měsícem jsem pana Ptáčka při setkání upozorňoval, že v případě těchto podmínek stanovující účast diskutérů v debatě, napíši kritickou připomínku, na což snad mám nárok.
Děkuji


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možnost vyslat svého zástupce do debaty by měl mít každý z kandidujících subjektů

11.4.2014 15:03 vložil Mojmír Mikuláš

Dobrý den pane Janku.
Nechci z této diskuse udělat nějaký "Svobodný vícečetný názorový nálet", ale jelikož jsem tu diskusi tady zahájil, tak si ještě dovolím reagovat na Váš příspěvek, i když na něj již v názorové shodě reagoval pan Štampach:
Je trochu paradoxní, že uvádíte "Zajímalo mě, co tu chcete prosazovat a kdo vás reprezentuje" a přitom se Vám nezdá naše snaha právě o tu možnost o Svobodných a jejich programu i v rámci debaty informovat.
A za částečně irelevantní považuji Váš komentář ohledně historie a informací na webech politických stran s ohledem na komunální politiku, jelikož takové informace nenajdete zatím ani u politické konkurence, která ale dle stanoveného klíče pozvánku k debatě získá.
Např. Úsvit má stále svých 9 členů a zatím nevypadá, že by se chtěl na Praze 3 více realizovat. Na stránkách Ano se akorát dozvíte, že Prahu 3 má na starosti 30ti letý kluk z Uherského Hradiště a víc nic.
Zkuste se prosím na stránkách Svobodni.cz podívat na celkovou politickou filosofii a program a zatím podpořit Svobodně v květnových volbách do EP a my pro Vás a další voliče cca do června připravíme stránky, které budou reflektovat i naše představy o komunální politice a prioritách na Praze 3.

Mojmír Mikuláš, rodilý ŽižkovákReagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Možnost vyslat svého zástupce do debaty by měl mít každý z kandidujících subjektů

10.4.2014 17:47 vložil Kardinál Fabio Pigliapoco

Já to beru jako debatu kandidátů na starostu, nikoliv jako debatu kandidátů na řadové zastupitele. Představa, že se starostou stane někdo, kdo se nevejde do těch pravidel mi přijde absurdní. V tomto ohledu mi přijdou mimo třeba i komunisti, protože ty tam po roce 89 neměli nikdy větší zastoupení než dva rudé zastupitele.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Možnost vyslat svého zástupce do debaty by měl mít každý z kandidujících subjektů

11.4.2014 10:45 vložil Alois Sečkár

Problém těchto debat je, že - ať už záměrně nebo ne - vzbudí mezi lidmi, kteří je sledují, že jen toto je výběr relevantních stran a ten zbytek je jen jakýsi odpad, který bude volit jen parta bláznů z bezprostředního okolí kandidátů...asi máte de facto pravdu, že starostou se stane někdo z těch "už teď velkých a známých", ale jak sám poukazujete, ve výběru jsou i strany, které mají potenciál zhruba na nějaké 1-3 zastupitele, což se týká i "nás" Svobodných, nebo třeba Pirátů, budou-li na P3 kandidovat - některé ovšem prostor dostanou, jiné ne...výběrová kritéria opírající se o výsledky minulých období zkrátka neodráží současnou realitu a nejsou spravedlivá...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Možnost vyslat svého zástupce do debaty by měl mít každý z kandidujících subjektů

10.4.2014 23:18 vložil Radek

Relevantní výběr těch správných jsme tu už měli. Jmenoval se Národní Fronta. V tomto státě je holt tradice vždy podkuřovat stávajícímu smrádku než pustit do vnitř něco čerstvého.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Možnost vyslat svého zástupce do debaty by měl mít každý z kandidujících subjektů

11.4.2014 14:24 vložil Jiří Platil

No můj názor je celkem stejný. Pokud to platí Praha 3, tak šance mají dostat všechny subjekty, kandidujicí na Praze 3. Jinak si zase radnice platí vlastní PR pane Ptáčku? Třeba jako Vinobraní, kde se za peníze náš všech odehrávala předvolební kampaň TOP09, které jste členem? Myslím, že pokud bude platit Vaše pravidlo, bude potřeba se obrátit na soud, že radnice z obecních prostředků diskriminuje občany Prahy 3. Budete to uplatňovat i na občany, kteří se přijdou podívat? Bude mít vstup jen někdo? Třeba podle barvy pleti, vyznání a tak?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Možnost vyslat svého zástupce do debaty by měl mít každý z kandidujících subjektů

11.4.2014 17:03 vložil Petr Košař

Vaše snaha o shazování dobrého úmyslu Kauzy 3 není vůbec na místě. Dovolil bych si připomenout klíč podle kterého vybírala jednotlivé diskutující Česká televize v předvolebních debatách loni na podzim. Počet byl omezený a placeno to bylo také z veřejných peněz. Doporučuji Vám tedy podat žalobu i na ČT, když už budete v tom psaní.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Možnost vyslat svého zástupce do debaty by měl mít každý z kandidujících subjektů

11.4.2014 22:22 vložil Tomáš Štampach

Vážený pane Košaři,
dovoluji si jen stručně zareagovat na Váš příspěvek, jelikož zde opravdu nechci dělat reklamu "své" politické straně.
Ano, ČT a její debaty byly opravdu silně diskriminační. Ale nadruhou stranu alespoň udělali průzkum veřejného mínění skrze jednu agenturu, Kauza 3 toto skrze např, web MČ Praha 3 evidentně ignoruje...
PS: je možná docela zvláštní, že se proti pravidlům debaty ohrazují jen Svobodní, že by snad neexistovala jiná politická strana, která by měla býti tímto upozaďována??? Evidentně to vypadá, že Svobodní budou jedinou kandidující stranou, která se aktivně zajímá o místní politiku, a která nedostane relavantní prostor na obhajobu svých názorů v "dotační" debatě...

T. Štampach (Svobodní)


Reagovat  Reagovat s citací


Možnost vyslat svého zástupce do debaty by měl mít každý z kandidujících subjektů

12.4.2014 00:34 vložil Čenda

pane Štambachu, vy se zajímáte o místní politiku? To je pro mne novinka. Prosím, k jakému komunálnímu tématu jste za poslední čtyři roky zde na Kauze3 nebo jinde vyjádřil názorový postoj vaší strany?? Nikde nic...Teď jen prskáte, že vás nikdo nevnímá. Pak se však nemůžete divit, že vás nikdo nebere vážně...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Možnost vyslat svého zástupce do debaty by měl mít každý z kandidujících subjektů

11.4.2014 22:38 vložil Tomáš Štampach

Ano, platí, stačí si jen nalézt usnesení Rady č. 93 z roku 2014, viz http://www.praha3.cz/public/74/a/50/205891_101923_RMC_2014_93.pdf. Bohužel podobné věci jsou dle titulku usnesení veřejnosti skryty, hlavně že se jedná o fond paní starostky... Pokud byste rád pane Platile chtěl zažít otevřenou radnici, kontaktujte mě na e-mail, případně v nejbližší době se budete moci seznámit s naším konkrétním programem.
Děkuji a jsem s pozdravem

T. Štampach (Svobodní)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Možnost vyslat svého zástupce do debaty by měl mít každý z kandidujících subjektů

12.4.2014 14:49 vložil nickname

Pane Štampach ačkoli mi je v mnohém program svobodných sympatický tak bohužel, jak už bylo někde výše zveřejněno, na oficiálním webu svobodných není o komunální politice ani slovo. Představování jednotlivých kandidátů de facto také ne. Pro mě je prvním vodítkem to, co se dočtu na oficiálním webu, pak diskuze no a v neposlední řadě to co je za těmi konkrétními lidmi vidět. Osobně si myslím, že by diskuze měla být otevřena také všem kandidujícím avšak buď za podmínky, že se na tom všechny strany budou podílet finančně a když už jsem u toho, jedná se o diskuzi kandidátů na starostu/ku a v tomto směru si myslím, že největší roli stejně hrají 3 možná 4 strany, které mají opravdu velkou pravděpodobnost získat tento post.... něco jiného by samozřejmě bylo setkání a diskuze "leadrů..."


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Možnost vyslat svého zástupce do debaty by měl mít každý z kandidujících subjektů

12.4.2014 18:06 vložil Janek

Místní radnice byla od revoluce pod ODS. Když šla ODS se svým předsedou Hurdou do háje se dějí věci nevídané. Praha 3 je první městskou částí, která zveřejňuje smlouvy na internetu. To usnesení i s přílohou byste si ještě před dvěma roky rozhodně také nepřečetl Přílohy se na webu zásadně nezveřejňovaly. Dnes se zveřejňují i zápisy výborů a komisí. Opozice může psát do radničních novin, občanům se tam zveřejňují dopisy čtenářů...
Já chápu, že jako politik máte potřebu se vůči někomu vymezit a kritizovat, ale to co píšete je vážně trapárna. Veřejnosti nic skryto není. Ostatně když posíláte ten odkaz, tak to sám dobře prezentujete.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Možnost vyslat svého zástupce do debaty by měl mít každý z kandidujících subjektů

13.4.2014 20:02 vložil Tomáš Štampach

Vážený Janku,
přeci se s Vámi nepřu, že informovanost občanů naší městské části se v posledních 4 letech rapidně nezlepšila, na tom se oba rozhodně shodneme. Jsem za to osobně rád, ale zároveň jsem přesvědčen, že i Vámi chválené lze dělat ještě lépe.
a) smlouvy na internetu - ano, v poslední době začala MČ zveřejňovat smlouvy v Registru, jedná se o chválihodnou činnost, avšak... Registr je značně nepřehledný, dohledávat smlouvy lze obtížně. Nikde se člověk nedopátrá, zda jsou opravdu zveřejňovány všechny smlouvy, nehledě na to, že většina zveřejněných záznamů je "jen" obyčejné PDF bez podpisů a data uzavření, tudíž se administrativní chybou může objevit koncept smlouvy namísto podepsaného skutečného znění...
b) zveřejňování zápisů a usnesení - ano, i zde Vám dávám za pravdu, avšak... Zápisy jsou často zveřejňovány s velkým časovým odstupem, např. poslední zápis z jednání Zastupitelstva se objevil cca. po 2 týdnech od jeho konání. Výše mnou uvedené usnesení, věřte mi, že o poskytnutí daru na předvolební debatu právě na základě tohoto usnesení nemělo moc lidí ponětí. Je zvláštní, že účel daru nebyl uveden v nadpisu usnesení, jako je tomu např. u předmětu pronájmů, záborů veřejného prostranství apod., příslušné usnesení tak bohužel "zapadlo"...
Jestli si myslíte, že mnou psané je trapárna, tak mi to sice může mrzet, ale Váš názor Vám neberu a nevezmu. To co teď píši opravdu není kritický pohled "politika", nýbrž názor občana MČ, který má zájem o zdejší stav věcí veřejných.
S pozdravem

T. Štampach


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Možnost vyslat svého zástupce do debaty by měl mít každý z kandidujících subjektů

13.4.2014 21:14 vložil Heller

vezmu to od začátku:
a) smlouvy na internetu Registr je od toho zřízen, formát pdf - zkuste ho měnit, ve wordu to jde trochu lépe. Jinak je tam komplet vše a tvrzení o administrativní chybě?
b) zápis ze Zastupitelstva se musí přepsat a následně ho ověřují 2 zastupitelé. přirozeně to chce čas. Pokud chcete mít čerstvé informace, doporučuji osobní účast. Co se týká usnesení Rady, nadpis je třeba Poskytnutí daru..., všechny další podrobnosti jsou na další straně a v důvodové zprávě - vše na internetu.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možnost vyslat svého zástupce do debaty by měl mít každý z kandidujících subjektů

14.4.2014 13:30 vložil Tomáš Štampach

Vážený pane Hellere,
možná jsme se špatně pochopili.
a) v Registru zcela doporučuji pdf, ale zásadně jen sken uzavřených smluv, nikoliv prostý text bez podpisů a data uzavření. Sám jsem měl tuto agendu na starost na jednom z úřadů 5 let, takže administrativní chyba... - pokud daný úředník smlouvy neskenuje, ale pouze vkládá daný wordový text, který přeformátuje do pdf, je možné, že omylem vezme jen daný návrh smlouvy a nikoliv skutečně uzavřené znění. Řekl bych, že toto je prostě z pohledu MČ P3 nešťastně řešeno, prosím, zamyslete se nad tím. Mj. na webu MČ P3 mi chybí daný odkaz na Registr...
Dále se asi již nebudu k tomuto tématu vyjadřovat, protože se dostáváme jinam od původního článku k diskusi. Kdo měl zájem, pochopil, co jsem napsal již v minulých příspěvcích... Ale jsem rád za to, že se zde můžeme bavit o tom, jakým způsobem má být co zveřejňováno, než o tom, zda má být vůbec něco zveřejňováno. To je velký posun k lepšímu, za který Vám děkuji! A mimochodem, jednání Zastupitelstva se snažím osobně zúčastňovat.
S pozdravem

T. Štampach


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možnost vyslat svého zástupce do debaty by měl mít každý z kandidujících subjektů

16.4.2014 21:49 vložil jarda

Přece je možné,že se objeví uskupení, které bude mít vynikající osobnost.i nebo osobnost na starostu. At se představí každ ý krátce. Přece nemůžete někomu vzít tuto možnost na základě svých sympatií. Myslím,že by se mohl objevit někdo nový a může být lepší.At má tu mžnost každý.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možnost vyslat svého zástupce do debaty by měl mít každý z kandidujících subjektů

18.4.2014 11:25 vložil heller

Čistě hypoteticky - přihlásí se jeden a sdělí - nemám politické ani jiné spolkové zázemí a kandiduji na starostu sám za sebe. Jak to vyřršit?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možnost vyslat svého zástupce do debaty by měl mít každý z kandidujících subjektů

18.4.2014 14:02 vložil Tomáš Štampach

Vážený pane Hellere,
jak jsem již avizoval, myslím, že by bylo možno uspořádat debaty 2. A to i v jeden termín, namísto plánované jedné 2hodinové debaty by proběhly dvě 1,5hodinové debaty a to ihned po sobě s půlhodinovou pauzou. tento můj komentář tedy spíše než Vám, opětovně určen organizátorům z Kauza 3.
Mj. pane Heller, volební matematika do zastupitelstva je naprosto neúprosná, což jistě sám dobře víte. Pokud dané uskupení nemá plně obsazenou kandidátku, jeho šance ve volbách jsou naprosto minimální, tudíž pokud se hypoteticky přihlásí jeden, zvolen na 99,99 % nebude... Přijde mi toto teď od Vás bohužel jako trošku alibistický poznatek. Ale i přesto se budu opakovat, ať jsou debaty 2, první třeba pro "menší" subjekty, druhá pro ty "větší"...
A závěrem se neopomenu zeptat, jak to vůbec vypadá s volební obvodem? Budou si moci všichni obyvatelé Prahy 3 volit starostu "nepřímo" prostřednictvím svého volebního lístku nebo bude opět účelové dělení na 4 obvody, které znevýhodňuje menší politické subjekty? Pevně věřím, že TOP 09 splní v tomto svoje předsevzetí a i ostatní, minimálně koaliční, subjekty ji v tom podpoří.
Děkuji

T. Štampach


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možnost vyslat svého zástupce do debaty by měl mít každý z kandidujících subjektů

18.4.2014 20:58 vložil jarda

Současné strany známe.O čem se má debatovat. Potřebujeme nové .Když se přihlásí někdo nevhodný tak s ním nebude nikdo debatovat ale to předem nevíme


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama