Diskuse

Kauza 3 opět připraví debatu kandidátů na starostu Prahy 3

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Re: Možnost vyslat svého zástupce do debaty by měl mít každý z kandidujících subjektů

13.4.2014 20:02 vložil Tomáš Štampach

Vážený Janku,
přeci se s Vámi nepřu, že informovanost občanů naší městské části se v posledních 4 letech rapidně nezlepšila, na tom se oba rozhodně shodneme. Jsem za to osobně rád, ale zároveň jsem přesvědčen, že i Vámi chválené lze dělat ještě lépe.
a) smlouvy na internetu - ano, v poslední době začala MČ zveřejňovat smlouvy v Registru, jedná se o chválihodnou činnost, avšak... Registr je značně nepřehledný, dohledávat smlouvy lze obtížně. Nikde se člověk nedopátrá, zda jsou opravdu zveřejňovány všechny smlouvy, nehledě na to, že většina zveřejněných záznamů je "jen" obyčejné PDF bez podpisů a data uzavření, tudíž se administrativní chybou může objevit koncept smlouvy namísto podepsaného skutečného znění...
b) zveřejňování zápisů a usnesení - ano, i zde Vám dávám za pravdu, avšak... Zápisy jsou často zveřejňovány s velkým časovým odstupem, např. poslední zápis z jednání Zastupitelstva se objevil cca. po 2 týdnech od jeho konání. Výše mnou uvedené usnesení, věřte mi, že o poskytnutí daru na předvolební debatu právě na základě tohoto usnesení nemělo moc lidí ponětí. Je zvláštní, že účel daru nebyl uveden v nadpisu usnesení, jako je tomu např. u předmětu pronájmů, záborů veřejného prostranství apod., příslušné usnesení tak bohužel "zapadlo"...
Jestli si myslíte, že mnou psané je trapárna, tak mi to sice může mrzet, ale Váš názor Vám neberu a nevezmu. To co teď píši opravdu není kritický pohled "politika", nýbrž názor občana MČ, který má zájem o zdejší stav věcí veřejných.
S pozdravem

T. Štampach


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Možnost vyslat svého zástupce do debaty by měl mít každý z kandidujících subjektů

13.4.2014 21:14 vložil Heller

vezmu to od začátku:
a) smlouvy na internetu Registr je od toho zřízen, formát pdf - zkuste ho měnit, ve wordu to jde trochu lépe. Jinak je tam komplet vše a tvrzení o administrativní chybě?
b) zápis ze Zastupitelstva se musí přepsat a následně ho ověřují 2 zastupitelé. přirozeně to chce čas. Pokud chcete mít čerstvé informace, doporučuji osobní účast. Co se týká usnesení Rady, nadpis je třeba Poskytnutí daru..., všechny další podrobnosti jsou na další straně a v důvodové zprávě - vše na internetu.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možnost vyslat svého zástupce do debaty by měl mít každý z kandidujících subjektů

14.4.2014 13:30 vložil Tomáš Štampach

Vážený pane Hellere,
možná jsme se špatně pochopili.
a) v Registru zcela doporučuji pdf, ale zásadně jen sken uzavřených smluv, nikoliv prostý text bez podpisů a data uzavření. Sám jsem měl tuto agendu na starost na jednom z úřadů 5 let, takže administrativní chyba... - pokud daný úředník smlouvy neskenuje, ale pouze vkládá daný wordový text, který přeformátuje do pdf, je možné, že omylem vezme jen daný návrh smlouvy a nikoliv skutečně uzavřené znění. Řekl bych, že toto je prostě z pohledu MČ P3 nešťastně řešeno, prosím, zamyslete se nad tím. Mj. na webu MČ P3 mi chybí daný odkaz na Registr...
Dále se asi již nebudu k tomuto tématu vyjadřovat, protože se dostáváme jinam od původního článku k diskusi. Kdo měl zájem, pochopil, co jsem napsal již v minulých příspěvcích... Ale jsem rád za to, že se zde můžeme bavit o tom, jakým způsobem má být co zveřejňováno, než o tom, zda má být vůbec něco zveřejňováno. To je velký posun k lepšímu, za který Vám děkuji! A mimochodem, jednání Zastupitelstva se snažím osobně zúčastňovat.
S pozdravem

T. Štampach


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možnost vyslat svého zástupce do debaty by měl mít každý z kandidujících subjektů

16.4.2014 21:49 vložil jarda

Přece je možné,že se objeví uskupení, které bude mít vynikající osobnost.i nebo osobnost na starostu. At se představí každ ý krátce. Přece nemůžete někomu vzít tuto možnost na základě svých sympatií. Myslím,že by se mohl objevit někdo nový a může být lepší.At má tu mžnost každý.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možnost vyslat svého zástupce do debaty by měl mít každý z kandidujících subjektů

18.4.2014 11:25 vložil heller

Čistě hypoteticky - přihlásí se jeden a sdělí - nemám politické ani jiné spolkové zázemí a kandiduji na starostu sám za sebe. Jak to vyřršit?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možnost vyslat svého zástupce do debaty by měl mít každý z kandidujících subjektů

18.4.2014 14:02 vložil Tomáš Štampach

Vážený pane Hellere,
jak jsem již avizoval, myslím, že by bylo možno uspořádat debaty 2. A to i v jeden termín, namísto plánované jedné 2hodinové debaty by proběhly dvě 1,5hodinové debaty a to ihned po sobě s půlhodinovou pauzou. tento můj komentář tedy spíše než Vám, opětovně určen organizátorům z Kauza 3.
Mj. pane Heller, volební matematika do zastupitelstva je naprosto neúprosná, což jistě sám dobře víte. Pokud dané uskupení nemá plně obsazenou kandidátku, jeho šance ve volbách jsou naprosto minimální, tudíž pokud se hypoteticky přihlásí jeden, zvolen na 99,99 % nebude... Přijde mi toto teď od Vás bohužel jako trošku alibistický poznatek. Ale i přesto se budu opakovat, ať jsou debaty 2, první třeba pro "menší" subjekty, druhá pro ty "větší"...
A závěrem se neopomenu zeptat, jak to vůbec vypadá s volební obvodem? Budou si moci všichni obyvatelé Prahy 3 volit starostu "nepřímo" prostřednictvím svého volebního lístku nebo bude opět účelové dělení na 4 obvody, které znevýhodňuje menší politické subjekty? Pevně věřím, že TOP 09 splní v tomto svoje předsevzetí a i ostatní, minimálně koaliční, subjekty ji v tom podpoří.
Děkuji

T. Štampach


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možnost vyslat svého zástupce do debaty by měl mít každý z kandidujících subjektů

18.4.2014 20:58 vložil jarda

Současné strany známe.O čem se má debatovat. Potřebujeme nové .Když se přihlásí někdo nevhodný tak s ním nebude nikdo debatovat ale to předem nevíme


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama