Tým SK ZŠ Jeseniova pomohl Teribearu částkou 722.640,- Kč!

Tým SK ZŠ Jeseniova pomohl Teribearu částkou 722.640,- Kč!

Od 7. do 16. září probíhala pod záštitou Městské části Praha 3 na vrchu Vítkov sportovně-charitativní akce Teribear hýbe Prahou. Akci určenou na pomoc znevýhodněným dětem a rodinám pořádala Nadace Terezy Maxové dětem za podpory mnoha partnerů, kteří za každý kilometr, který urazili účastníci akce, přispěli 50 Kč na dobrou věc.

Konečný výtěžek akce se zastavil na částce 11.314.320,- Kč. Atleti a atletky z SK ZŠ Jeseniova naběhali a nachodili na Vítkově neuvěřitelných 14.452,8 kilometrů, čímž pro Teribear získali částku 722.640,- Kč. Tým SK ZŠ Jeseniova tak zaslouženě zvítězil v kategorii Týmů, když by ani součet druhého a třetího týmu v pořadí nestačil na překonání kilometrů, které zdolala Jeseninka.

Pod hlavičkou týmu SK ZŠ Jeseniova se představili nejen aktivní atleti z řad dětí a mládeže, ale také jejich rodiče a další rodinní příslušníci. Velkou porcí kilometrů přispěli i oddíloví trenéři a také bývalí členové oddílu, u nichž již atletika není součástí jejich běžného dne tak, jako u současných členů. Dětské nadšení bylo úžasné a i přes leckdy nepříznivé počasí byli atleti z SK ZŠ Jeseniova na Vítkově stále vidět, k čemuž přispěla i 48 hodinová štafeta. Během té byla oddílová vlajka stále na trati, zatímco vlajkonoši se střídali. 

Z dospělých účastníků naběhal nejvíce kilometrů Filip Procházka (402 km), z dětských hvězd to byli Jonáš Klouda (283,2 km) a Dominik Drdla (207,6 km). Stokilometrovou vzdálenost překonalo během akce dohromady 34 borců. Celkem se do týmu SK ZŠ Jeseniova zapojilo na 400 členů a díky nim všem bude zase o pár dětí a rodin šťastnějších.

Sportovní klub SK ZŠ Jeseniova nabízí sportování v podobě atletiky dětem od 5 let a v součinnosti s ním ZŠ Jeseniova každoročně otevírá na 2. stupni sportovní třídu. Více informací najdete na www.jeseniova.cz.

 

 

Diskuse

Teribear zdena 5.10.2017 19:11
Re: Teribear JV 19.10.2017 16:25

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


reklama