Diskuse

Zelenější ulice

Vložit nový příspěvek

Stromy

2.4.2008 23:01 vložil eva

Je pěkné, že radnice nechává sázet nové stromy. Ale proč kácí staré zdravé stromy za tisíce korun? Ty totiž měli šanci vyrůst, nebyly auta a v nich bezohlední řidiči. kteří klidně na stromek byť v ochr. konstrukci najede. Také nebylo tolik psů . Stomy se sází aby vylepšili vzduch. Ale nový stromek potřebuje daleko víc údržby aby vyrostl- a byl k dobrý k také k něčemu jinému než výdělku zahradnické organizace.

eva


Reagovat  Reagovat s citací


stromky

10.1.2008 13:58 vložil jan

Vysazení stromů, tam kde nikdy v chodníku nebyly je naprosto nevhodné. Zabírají místa na parkování,nikdo neuklízí spadané listí, hnízdí v nich holubi a velký strom zasazený max.3metry od domu asi není to pravé ořechové. Hlavně, že si někdo "vylepšuje" kádrový profil. Je také dobré zeptat se lidí, kteří to mají před okny.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: stromky

3.2.2008 19:02 vložil EWCZ

Presne tak. Az vyrostou ty lipy, co nam nasazeli v Biskupcove, budou v nizsich patrech muset svitit cely den. Navic to odrovnalo ctvrtinu parkovacich mist. Pekne dekujeme za takove vylepseni.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: stromky

1.3.2008 11:33 vložil jack

Naprosto správně. Vysazování stromků je blbost. Problém je s parkováním a ne se stromky. Podstaně lépe to dělají na Praze 10 viz. Řipská ul. Vzrostlé stromy pokácely a vysadili drobné dřeviny ale tak, že se dá mezi nima parkovat. Vejdou se tam krásně tři auta.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: stromky

6.4.2008 21:25 vložil L.Havlíčková

Dobrý den,

také si myslím, že by se v těchto ulicích měly vysázet spíš drobné dřeviny, vysoké stromy zde nejsou vhodné. Z mnoha důvodů.

Místo toho, aby se radnice Phy 3 snažila zachovat např. vzrostlou zeleň na pozemku školní zahrady ZŠ Jarov a aby ji doplnila, snaží se ji zcela zničit velkokapacitními garážemi. To jsou naprosto nehospodárné kroky, které se časem obyvatelům mohou jen vymstít.

Místo toho vysazuje stromy na místech, kde třeba vůbec neporostou a kde časem uschnou. Je vidět, že je to necitlivý a nerozumný přístup k životnímu prostředí nás všech.

LH


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: stromky

8.4.2008 01:53 vložil Tinka

Sice nevím přesně o čem píšete, ale že by město někde vysazovalo stromky s nadějí, že z nich vyrostou stromy, se mi nějak nezdá. A na křoviny zapomeňte, to je přesně proti smyslu současného likvidačního trendu, který má podle mne jenom dva cíle: výstavba něčeho, kde zeleň překáží, a likvidace zeleně, o kterou je třeba se starat. Jestli mě někdo přesvědčí, že se mýlím, a že jde opravdu o bohulibou činnost ozelenění Prahy, pak mu budu jenom a jenom vděčný...


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama