Diskuse

Zelenější ulice

Vložit nový příspěvek

Re: stromky

1.3.2008 11:33 vložil jack

Naprosto správně. Vysazování stromků je blbost. Problém je s parkováním a ne se stromky. Podstaně lépe to dělají na Praze 10 viz. Řipská ul. Vzrostlé stromy pokácely a vysadili drobné dřeviny ale tak, že se dá mezi nima parkovat. Vejdou se tam krásně tři auta.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: stromky

6.4.2008 21:25 vložil L.Havlíčková

Dobrý den,

také si myslím, že by se v těchto ulicích měly vysázet spíš drobné dřeviny, vysoké stromy zde nejsou vhodné. Z mnoha důvodů.

Místo toho, aby se radnice Phy 3 snažila zachovat např. vzrostlou zeleň na pozemku školní zahrady ZŠ Jarov a aby ji doplnila, snaží se ji zcela zničit velkokapacitními garážemi. To jsou naprosto nehospodárné kroky, které se časem obyvatelům mohou jen vymstít.

Místo toho vysazuje stromy na místech, kde třeba vůbec neporostou a kde časem uschnou. Je vidět, že je to necitlivý a nerozumný přístup k životnímu prostředí nás všech.

LH


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: stromky

8.4.2008 01:53 vložil Tinka

Sice nevím přesně o čem píšete, ale že by město někde vysazovalo stromky s nadějí, že z nich vyrostou stromy, se mi nějak nezdá. A na křoviny zapomeňte, to je přesně proti smyslu současného likvidačního trendu, který má podle mne jenom dva cíle: výstavba něčeho, kde zeleň překáží, a likvidace zeleně, o kterou je třeba se starat. Jestli mě někdo přesvědčí, že se mýlím, a že jde opravdu o bohulibou činnost ozelenění Prahy, pak mu budu jenom a jenom vděčný...


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama