Diskuse

Křižovatka Želivského/Jeseniova marně čeká na úpravu

Vložit nový příspěvek

řešení se podaří

12.3.2014 15:55 vložil Ondřej Rut

Dobrý den, podle právě zjištěných informací přislíbil Odbor dopravních agend magistrátu realizovat změnou dopravního značení zrušení levého odbočení nejdéle v termínu do 19.3.2014. Je smutné, že se tyto rychlé akce spustí často až s další vážnou dopravní nehodou, ale i tak je třeba magistrátu a TSK poděkovat za velmi rychlou reakci a projednání.

Prověřím nyní stav příprav rekonstrukce světelné signalizace i celé křižovatky, jejíž součástí má být i zjednosměrnění Jeseniovy ulice v úseku Zelenky - Hajského po Želivského, což levému odbočení do Jeseniovy definitivně zamezí. K rekonstrukci jsme se za radnici Prahy 3 vyjadřovali kladně již před rokem, k realizaci však zatím nedošlo, míč je na straně TSK a HMP.

Ondřej Rut


Reagovat  Reagovat s citací


Re: řešení se podaří

12.3.2014 20:40 vložil Zuzana Němečková

Dobrý den,
jsem velice ráda za řešení, které je snad již v dohlednu. Bohužel ale podle mého názoru je třeba na prvním místě magistrátu a TSK "poděkovat" za to, že celou věc řešily tak dlouho a stalo se za tu dobu mnoho neštěstí. Až poté bych poděkovala za vyřešení problému. Zároveň bych chtěla poděkovat i Vám za Vaše přispění v této věci.
Zuzana Němečková


Reagovat  Reagovat s citací


Re: řešení se podaří

13.3.2014 20:56 vložil Bronislav Rašík

Dobrý den,
děkujeme za Vaší podporu.
Nechceme trhat celou ruku, když byl podán prst, ale určitě by při této akci stálo zvážit lepší zviditelnění přechodu a označení 30km 200 metrů před touto křižovatkou u Basilejského náměstí a hlavně samotný přechod u světel do Jeseniové.
Jde o to, že se obáváme, že když nebude možno odbočovat doleva do Jeseniové ulice, o to více se zrychlí už tak minimálně dvojnásobná povolená rychlost při vjíždění (řícení) se aut směrem k ohradě.
Bydlím zde skoro 15. let, ale za tu dobu jsem zde nikdy ještě neviděl jediný pokus o preventivní měření rychlosti. Chápu, že to snad ani není možné, protože kdyby byl postaven rada k Basilejskému náměstí, tak i v době dopravní špičky by neprojelo jediné auto bez pokuty a ulice by se na několik hodin zablokovala.
Možná, že by stačilo instalovat pouze obyčený digitalní display (radar, ukazatel), jako mají dnes v každé druhé vesničce naší země.
Je pro mně naprosto nepochopitelné, proč byly loni nainstalovány radarové kamery o 1000 metrů výše u zastávek Olšanských hřbitovů, kde není široko daleko jediný obytný dům a proč \"plánovači\" tyto kamery neposunuli dolů k ohradě, kde velká a hustá zabydlenost a jedna z obrovských školních tepen Žižkova.
I tak děkuji za posun tohoto problému.
Bronislav Rašík


Reagovat  Reagovat s citací


Re: řešení se podaří

20.3.2014 14:46 vložil Pavel Mráz

Dobrý den. Bydlím v Zelenky Hajského, tedy téměř denně odbočuji vlevo z Jana Želivského do Jeseninky.. Vidím dva velké problémy. Všechny přechody musí mít světelnou signalizaci a nastavení "zelené vlny" pro auta v Jana Želivského. Auta jedoucí po Jana Želivského a odbočující vlevo do Jeseninky musí mít možnost fungující zelené šipky pro opuštění křižovatky.
To jsou největší problémy Pokud zamezíte v této křižovatce odbočování, zahustíte ještě více oblast křižovatky Ohrada a pod Ohradou a dále u ulice Malešická. Spousta řidičů nezavnímá omezení na 30km/h, protože je kolem ostrůvků a přechodů tolik vjemů, že někdy není možné odtrhnout oči a podívat se nahoru na značky. Co se ještě také zamyslet nad přesunutím zastávky tramvaje směr Olšanská nad Jeseniovu...
Přeji pěkný den. Pavel Mráz.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: řešení se podaří

27.3.2014 13:31 vložil Bronislav Rašík

Dobrý den,
tak je to již týden co TSK přeškrnula na silnici v levém pruhu dvěma křížky dvě odbočovací šipky a na chodník VPRAVO postavila přenosnou značku "Zákaz odbočení VLEVO"...
Moc bych se přimlouval za to, aby některý z úředníků si našel byť pouze 20 minut čas a přišel se v kteroukoliv denní nebo noční hodinu podívat na výsledek.
V noci toto značení samozřejmě řidiči nemají šanci postřehnout a přes den je jim to lhostejné, jezdí po paměti a nebo nemůžou v levém pruhu vidět značku na pravém chodníku. Křížky na šipkách na silnici raději nebudeme již zmiňovat.
Je ale naprosto šílené, že tuto změnu nevnímají a ani nepostřehli policisté, kteří jsou káždé ráno v počtu 2-3 od 7:30 do 8:00 na tomto přechodu rádoby pro bezpečnost přecházejících a hlavně DĚTÍ, které v tomto čase spěchají do školy a 2 školek.
Odbočující řidiči jim jezdí téměř po špičkách služebních bot a reakce veškeré žádné. Jednoho jsme na to včera ráno upozornili a setkali jsme se pouze s nechápavým pohledem kde jsme na to přišli, od kdy to je, proč to tu je atd.
Abyste měli představu o účinnosti toho "mobilního" označení, tak jsme během týdne vždy cca 20 minut počítali v různých denní časech počet odbočujících aut do zákazu a výsledek je takový, že za 20 minut odbočí do zákazu během dne v průměru 14 aut! a je jedno, jestli jsou dva silniční pruhy plně ve špičce nebo poloprázdné.
Kdo nevěří, ať tam běží a spočítá si to.
Vyjádřil se Vám i ředitel školy Jeseniova, máte zde uvedené i katastrofální RELEVANTNÍ statistiky a výsledek je oprýskaná značka v gumovém podstavci na chodníku?
Zoufalství, lhostejnost, ubohost, bezmoc...


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama