Nepovedená rekonstrukce

Nepovedená rekonstrukce

Radost z nových kolejí pro tramvaje v Seifertově ulici kazí vysoké obrubníky na přechodech pro chodce. To, co po sobě zanechala stavební firma rozhodně nejsou bezbariérové přechody jaké se dnes běžně dělají. Naopak jsou naprosto bariérové. Dokonce i ten na rohu Jičínské, Prokopovy a Olšanské ulice, který byl do rekonstrukce bezbariérový. Naštěstí tato fotografie je minulostí a přechod je nyní opraven díky našemu čtenáři.

Bohužel další byly a zůstaly bariérové až hanba. Jeden z těch dalších je paradoxně přímo před poliklinikou a kanceláří paní senátorky Filipiové, která se jak známo pohybuje na invalidním vozíku. Zřejmě se vozí autem a tuto nemilou komplikaci nezaznamenala.

Olsanska 7 pred kancelari ODS

Při hledání nápravy pan Procházka zkusil oslovit Odbor dopravy MČ Praha 3 a Dopravní podnik.
Odbor dopravy MČ odpověděl rukou paní Jany Špičákové - janasp@praha3.cz: „k Vašemu upozornění ohledně tramvajové trati Olšanská, o zrušení bezbariérové úpravy, Vám sdělujeme, že Dopravní podnik hl. m. Prahy, a. s. zjedná nápravu a bezbariérovou úpravu obnoví“.
A skutečně. Dopis od Dopraního podniku přišel vzápětí. Pan Ing. Sarnovský napsal: „Děkujeme Vám za Vaši připomínku týkající se bezbariérového přechodu na Olšanském náměstí. Tento přechod nebyl součástí obnovy tramvajového svršku v Olšanské ulici, ale vlivem stavební činnosti a pojížděním těžkých mechanizmů při odstraňování havarijních panelů BKV na přejezdu Prokopova, došlo k vyvrácení žulových obrub. Dlaždičská firma při následné opravě tohoto přechodu uložila obruby do nesprávné výše, resp. do výše okolních stávajících obrub, a tím došlo ke zvýšení nášlapu. Oprava byla u firmy pochopitelně reklamována a byla zdarma provedena dne 22.8.2008.“
 
Dobrý konec? Ale přesto si dovolím řečnickou otázku.  Jak je možné, že DP stavbu v tomto stavu převzal, zkolaudoval a zaplatil? Byly se tam vůbec úředníci podívat? A co kdyby se pan Procházka neozval?

Poučení? Pište, dotazujte se, urgujte nápravu špatností. Je to jediná cesta jak se domoci jakékoliv změny k lepšímu.

Další tři přechody na Olšanské čekají na nápravu, tak to také zkusme. Já se pokusím na přechody upozornit, ale když nás bude více, bude to lepší. 

 


Související články

Boj o bezpečné přechody

Stále hustší provoz aut a špatně viditelné přechody pro chodce. To je smrtelná kombinace především pro ty nejbezbrannější - pro děti, maminky s kočárky a pro seniory. Že se situace zhorší špatným značením parkovacích zón to čekal málokdo. Firma, která má vyznačování PZ na starost přitom porušuje nejen zákon, ale i projektovou dokumentaci schválenou Odborem ...pokračování
reklama