Diskuse

Petice za obnovení tramvajového spojení Vinohrad a Jarova bez přestupů prodloužena

Vložit nový příspěvek

Proč?

14.3.2013 20:24 vložil Jana

Žižkov se stále rozrůstá-ale Dopravní podnik to vidět nechce. Mají se co nejvíce snížit zplodiny z výfukových plynů-ale mnoho občanů z Jarova, Chmelnice i Zeleného města (již na P-9) k cestám na Vinohradskou a dále volí raději dopravu svými vozy! Linka č. 16 léta spojovala tuto část Žižkova s Vinohrady - předtím pokud se mnoho nemýlím-to byla linka č. 7!
Dopravní podnik-potažmo ROPID- se brání-že tram č. 16 byla nevytížena a de facto dost kopírovala trasu č. 9(Kotlářka-Anděl,Nákladové nádraží-Spojovací). Já se zas ptám: Linka č. 16 a linka č. 10 má stejnou trasu od zastávky Kotlářka až po Palmovku a ještě je od Anděla posílena Metrem! To se vám zdá v pořádku a rentabilní?
Ona je to paráda-když potřebujete třeba na vyšetření s dítětem v kočárku do Vinohradské nemocnice (Šrobárova ul.)-ze Spojovací ul.vyjedete tramvají, jež zrovna není nízkopodlažní a shodou okolností v Biskupcové ulici přestupujete do stejného typu vozu! To samé invalidé atd... Říká vám něco: kultura cestování? Asi těžko. Bus č. 234 jezdící do sídliště Skalka (ale pro Jarováky hlavně k Tescu) nám byl zrušen a nahrazen busem 124-který jede bohužel na zcela opačnou stranu!
Jak je možné, že v 70.letech min.století zde jezdily 3 tramvajové linky a ještě jezdil bus na Florenc (později Staroměstská) -přestože nebyla taková zástavba a návaznost na busy z dřívějších okrajů Prahy (Kyje, Jahodnice...) . Dopravní podnik chce ušetřit na své prémie (pokud by to alespoň dostali řidiči!) a nejraději by asi zavedli zde koňku-to by se zase ozvali Ochránci zvířat! Pokud by se na prodloužení linky měla podílet finančně Městská část P-3, tak logicky i P-9....ale proč? Kdyby Dopravní podnik řádně investoval-tak tyto náklady hravě pokryje z předražených jízdenek!
A nezajímají mi nějaké poznatky-které jsou někde na "západě" - prostě proto, že nemám takový důchod (příjem...) jako mají na tom "západě"!

S pozdravem PINTROVÁ Jana Pod Lipami 50 Praha 3


Reagovat  Reagovat s citací


linka č. 11

29.11.2012 07:51 vložil Tomáš Němec (Tomův deník)

Mně tedy docela vadí ukončení linky č. 11 u Olšanských hřbitovů.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama