Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Naučte se přecházet

29.5.2009 15:40 vložil Ez3kielVětička o asociálech nebyla mířena na všechny chodce. Takto jsem to vskutku nemyslel. Stále však zastávám názor že automobil se svými 2 tunami a rychlostí (povolenou) 50 km/h má přeci jen dominantní postavení na ulici. A těm kteří to nejsou schopni pochopit já říkám asociálové. Přece jen brzdná dráha běžce jsou metr a půl max dva zatím co u auta to může být i
5-6metrů. Navíc střet s druhým chodcem vám může zlámat i končetiny zatím co střet s rychle jedoucím autem je skoro jistá smrt.
Dát přednost na přechodu tedy dle mého názoru neznamená dupnout na brzdu pokaždé když na něj někdo chystá vlézt. A zdaleka to není jen o ochotě řidiče ale i o jeho možnostech. Důvod je jasný z předchozího odstavce (brzdná dráha, situace za řidičem, přehlednost vozovky) Chodec by si měl být vědom i toho že provoz kolem něj je hustý a že náhlé zabrždění může způsobit i dopravní nehodu a s těmito okolnostmi počítat. Dnes totiž není chodec jen chodcem ale už je i účastníkem silničního provozu jenž tento provoz do značné míry ovlivňuje. Z této pozice by podle mého názoru měl chodec přijmout jistou dávku zodpovědnosti za své chování na ulici. Pokud tak nečiní je u mě asociálem.
Jsou místa kde chodci naprosto ignorují silniční provoz. Jedno z nejhorších míst v Praze a nejlepší modelový příklad je přechod z karlovy ulice na karlův most. V tomto místě je největší kumulace chodců a nejztíženější dopravní situace snad v celé praze. Přesto je zde naprostým pravidlem že chodci nerespektují výstražná znamení a chodí na červenou. Co víc proplétají se mezi auty i v místech kde přechod není a vzhledem k nepřehledné situaci se tak často vystavují značnému nebezpečí.

Speciální odpověď pro púana Jana. Kolik ciklistů nebo chodců se na ulici vejde místo jednoho automobilu nevím ale vzhledem k terénu jenž v praze je je rozvinutí ciklistiky v tomto městě značně nepravděpodobné. Přesto podporuji ciklostezky jako vinikající variantu řešení dopravy po městě. Už jen proto že ciklista na silnici je značně znervózňující objekt.
Já nezabírám víc místa než mi bylo dáno. To je vážně hodně stupidní formulace. Jen by mě zajímalo kdo podle vás rozhoduje komu bude kolik dáno. Nechápu jak jste přišel na to že se chovám agresivně a nepřirozeně. Obvzláště pak to nechápu od člověka jenž ve svém článku (tolik agresivně naladěném) několikrát užije nepřirozeného VY. Podle normy ČSN 01 6910 se totiž v oslovení píše pouze první písmeno velké.
Na závěr snad jen jediné přiznání. Ano auta znečišžují vzduch. Ovšem já ne. Podíl mých splodin je nesrovnatelně nižší než splodin z výfukových plynů. (a to i po fazolovém guláši)antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama