Diskuse

Praha ruší chodce

Vložit nový příspěvek

Re: Naučte se přecházet

27.5.2009 15:30 vložil Michal Vronský

Vážený pane,
vidíte to jen z jedné strany a neříkám, že nesprávně, ale jen z jedné strany. Já auto nemám a nikdy jsem neměl a přesto jsem na Praze 3 byl několikrát náhodným svědkem agresivity řidičů. Dokonce jsem viděl, jak automobil na Prokopově náměstí srazil malou holčičku na přechodu. Byla to chyba řidiče a holčičče se naštěstí překvapivě nic nestalo, i když letěla asi 3 metry...
Vchází-li někdo bez rozhlédnutí do vozovky, pak je to hlupák.
Mluvíte-li o uzurpování, pak mám pocit, že právě majitelé vozů si uzurpují prostoru stále více - parkování na chodníku je dnes téměř běžné. Já jako chodec mám k dispozici chodník a řidič vozovku. Já také nechodím vozovkou, ale po chodníku, necht tedy řidiči neparkují na chodníku (znesnadnuji tim chuzi vsem, hlavne pak starym lidem a maminkam s kocarkem).
Podle meho nazoru je to o oboustranném respektu a Vase rada at asocialove zustavaji doma respektem a vstricnosti prilis neoplyva.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Naučte se přecházet

29.5.2009 16:01 vložil Ez3kiel

Ano ano ano. V podstatě nelze než souhlasit. Můj pohled na chodce kteří nerespektují dopravní předpisy a svým chováním způsobují dopravní komplikace je v této diskuzi vskutku jednostraný a tím se snažím nastavit zrcadlo všem (s prominutím uřvaným) chodcům kteří se ještě za ta léta prudkého rozvoje nestihli smířit se situací kdy auta ovládají městské ulice. Nesnažím se tvrdit že by neměli být kvalitní a přehledné přechody. Naopak takovou snahu jakožto také chodec podporuji. Na druhou stranu tvrdím že chodec je účastník silničního provozu a tak by se měl i chovat, což je jev který jsem zatím příliš nezaznamenal.
Netvrdím však že řidiči jsou neviňátka. S agresivitou na ulicích se setkávám také dnes a denně (a značně mě rozčiluje). A právě z tohoto důvodu je pro mě prioritou ochrana mého zdraví a dokud mi řidič tu přednost viditelně nedá tak do ulice nevlezu. Z toho taky pramení má teze čím větší hustota provozu tím menší možnost řidiče dát mi přednost. Řidič totiž na té ulici taky není sám a taky musí dávat pozor na více faktorů než je chodec. Zejména pak provoz za ním vedle něj, značky příčné i podélné, světelná značení nenadálé dopravní komplikace, přednosti z prava etc... A protože si náročnost řízení po praze uvjedomuji dodávám také pohled z druhé strany. Proto také říkám jedinou možností jak vyřešit daný problém je naučit se s tím žít a pokudmožno nebezpečným situacím předcházet. A začít by měl každý u sebe.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama