Diskuse

Praha ruší chodce

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Naučte se přecházet

31.5.2009 18:31 vložil Martin Brož

No to jste si vybral příklad! Karlův most. Stovky turistů, kterým na pár vteřin rozsvítí zelenou. Pak čekají několik minut, až dvacet třicet aut profrčí přes přechod. Absolutně postavené na hlavu, vlastně dáváte Janovi geniální argument do diskuse!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Naučte se přecházet

3.6.2009 13:31 vložil Ez3kiel

Argument to geniální je. Během jediného rozsvícení přes tento přechod přejde víc lidí než po všech ostatních přechodech v celé praze. Zároveň se jedná o jedno z nejdůležitějších míst pro přejezd ze severu na jich centrem prahy tedy nejnáročnější přechod ze všech. Posunutím doby přechodu jen o pár vteřin by vznikl dopravní kolaps. (což už se díky tomuto přechodu často děje i bez toho) jen se projděte po smetanově nábřeží ve špičce. fronty vedou až k mánesu. a na druhé straně se často čeká už u Františka. Celou tuto frontu má na svědomí tento přechod. Kdo je na tom tedy víc byt. chodec který čeká na příští světlo minutu (ani ne) nebo automobilista který vystojí skoro 20minut fronty k tomuto přechodu? Proč po té co chodcům padne červená davy vesele proudí dál? Automobilista musí troubit a div ne nadávat aby si vymohl průjezd. Běžte tam a změřte si dobu trvání zelené pro chodce a efektivnost a pak si změřte dobu trvání zelené pro automobili a její efektivnost. Věřím že ta čísla vás překvapí. Nebo to nechme udělat pány z kauzy 3 beztak je doprava téma kterému se velmi pečlivě věnují a tak trochu praxe jim může otevřít nové obzory.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Naučte se přecházet

9.6.2009 16:44 vložil jan

No a co z té Vaší statistiky vzejde? Přesně to, o čem mluvím. Za pár sekund projde přes ten přechod stovky lidí, a mnohem méně lidí v autech způsobí za tu chvilku v přilehlých ulicích dopravní kolaps. Tedy sám potvrzujete, že auta zabírají na ulici daleko víc místa! Jinak děkuji za informaci o obsahu Vašeho trávicího ústrojí. Jako kontrast k této informaci doporučuji článek z Respektu http://respekt.ihned.cz/c1-37272180-krok-za-krokem-ke-svobode


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama