Diskuse

Výdej lístků v Perunově

Vložit nový příspěvek

Nehoráznost

1.3.2008 09:34 vložil jan

Systém placeného parkování je naprostá nehoráznost. Jediný užitek ze systému mají odtahové služby, kterým zajišťuje celodedenní aktivitu. A to je smysl celého opatření. Kdyby skutečně chtěla radnice zabezpečit parkovací místa pro obyvatele Prahy 3 tak by je prostě zřídila. Argumentace že již není místo je NEpravdivá. Stačí se projít ulicemi a najdeme tolik místa, že by bez problémů zdvojnásobila současné množství parkovacích míst.
Připadá mi, že radnice ohledně osobní automobilové dopravy vychází z filmů šedesátých let, kdy Homolkovi si koupili auto a jeli do Teplic na fotbal. Nebo aspoň chtěli. Úřad Prahy 3 si představuje, že všichni z Teplic sednou každý den do auta a jedou do Prahy za nákupy do Kotvy a parkují na Žižkově.
Tento přístup svědčí o buď o naprostém nepochopení významu osobní automobilévé dopravy, nebo - a to vidím jako reálnější - o špinavém, sprostém a nehorázném kšeftu. Špinavém sprostém a nehorázném říkám proto, že není dobrovolný. Radnice zneužívá faktu, že obyvatelé prostě potřebují mít auto před domem. Význam osobní automobilové dopravy není v přemisťování jedné osoby, ale nákladu. To pochopil již pan Ford téměř před sto lety a jeho velúspěšný model T byl pick up. A platí to i dnes. Potřebujete parkovat před domem aby jste vyložili nákup, odvezli děti do houslí, naložili tašky když jedete ke tchýni atd.
Osobně budu v příštích volbách podporovat tu politickou stranu, která bude mít ve svém programu zrušení placeného parkování.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Nehoráznost

1.3.2008 21:27 vložil František

Jane, koho jste podporoval v těch posledních komunálních volbách, parkování mi přijde ještě jako prkotina proti tunelům jako "SKM", "Akropolis", "Nástavby Chmelnice", "Tribuny Viktorie Žižkov" a další. Přijde mi, že jste se probudil před měsícem....Pokud se nezačnou ve větší míře obyvatelé P-3 zajímat o dění ve své MČ, budou mít lidé tipu současného vedení radnice stále navrch.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama