Žižkovský, Karlínský nebo Vítkovský tunel?

Žižkovský, Karlínský nebo Vítkovský tunel?

Nekončící dohady o názvu tunelu propojujícícho Karlín s Vítkovem končí. Pro Karlíňáky to byl tunel Žižkovský, pro Žižkováky tunel Karlínský, jiní zase říkali Vítkovský tunel. Dne 4.12. přijala Rada hl. m. Prahy usnesení a tunel oficiálně pojmenovala.

Má to svůj praktický význam. Vedle známého tunelu mezi Žižkovem a Karlínem existuje poblíž starý železniční tunel, který je dnes součástí cyklostezky. Došlo-li v některém z tunělů k úrazu a bylo třeba přesně a rychle lokalizovat místo, nastaly zmatky, ve kterém ze dvou tunělů se problém stal. Nehledě na fakt, že vedle zmíněných tunelů jsou poblíž ještě tunely Nového spojení.

Tunel spojující Žižkov a Karlín se tedy nově jmenuje pouze a jedině Žižkovský tunel. Původně železniční tunel z roku 1872 na dnešní cyklostezce se nově jmenuje Starý Vítkovský tunel. Oba tunely budou označeny cedulí nesoucí jejich jméno.

Je na místě zdůraznit, že lidé většinou nemluví tak, jak si přejí úředníci nebo politici a je otázkou, jestli se naznačené zmatky podaří tímto opatřením vyřešit. Přání politiků je jedna věc a lidská komunikace věc druhá.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

reklama