Veřejná debata o Nákladovém nádraží Žižkov 28.3.

Veřejná debata o Nákladovém nádraží Žižkov 28.3.

Občanské sdružení "Tady není developerovo" uspořádalo panelovou diskusi s architekty, historiky umění, starostkou MČ Praha 3, developery a zástupci Českých drah a Útvaru rozvoje hlavního města Prahy. Diskutovalo se i o širších souvislostech developerského projektu a o budoucím zatížení Prahy 3 dopravou, kterou přivede na Olšanské náměstí Jarovská spojka, plánovaná středem nádraží.

Proběhla živá a velmi přínosná diskuse o historii, současnosti a budoucnosti Nákladového nádraží Žižkov a celého developerského projektu na území bývalého nádraží. Přibližně 300 diváků sledovalo sled argumentů a protiargumentů. Debatu, která se protáhla do hlubokého večera,  moderoval Jakub Železný.

 Akci doprovodila výstava dostupných projektů na přestavbu a revitalizaci lokality včetně studentských projektů, které počítají se  zahrnutím Nákladového nádraží Žižkov do nové zástavby.

Přinášíme foto od Emila Drahoše.

Petici proti zbourání budovy nádraží můžete podepsat na webu www.tadynenideveloperovo.cz zde.

kino

zelezny

developeri

stropnicky hujiva mikeska

pred kinem


Související články

Veřejná debata o Nákladovém nádraží Žižkov

Občanské sdružení Tady není developerovo si Vás dovoluje pozvat na veřejnou debatu o Nákladovém nádraží Žižkov, která se uskuteční v pondělí 28. března od 13:30 do 17:30 v kině Aero, Biskupcova 31, Praha 3. Debatu bude moderovat Jakub Železný.pokračování
reklama