Odpovědi Libora Michálka (koalice Pirátů, Strany zelených a KDU-ČSL), kandidáta č. 1 v senátních volbách

Odpovědi Libora Michálka (koalice Pirátů, Strany zelených a KDU-ČSL), kandidáta č. 1 v senátních volbách

Redakce občanského zpravodaje Kauza3.cz oslovila všechny kandidáty na senátora volebního obvodu 26 a položila všem stejné otázky. Z celkem 13 kandidátů odpovědělo 9. Odpovědi budeme uveřejňovat podle vylosovaných čísel jednotlivých kandidátů. Postupně Vám tedy přineseme 9 různých odpovědí na stejné otázky. Je jen na Vás, čí odpovědi jsou Vám nejbližší. Sledujte Kauzu3.cz.

 

1) Proč jste se rozhodl/a kandidovat na senátora / senátorku?
Kandidaturu do Senátu považuji za příležitost představit veřejnosti alternativu k arogantnímu pojetí politiky. Odpovědnost, otevřenost, profesionalita a upřednostňování veřejného zájmu před zájmy soukromými – to mi v politice chybí a rád bych tento deficit pomohl zaplnit. 

2) Čím hodláte přispět do senátní diskuze v případě Vašeho zvolení? Jaká jsou Vaše témata?
Za hlavní téma považuji boj s korupcí, která nás stojí odhadem 100 miliard korun ročně. S tímto tématem souvisí i problematika ochrany veřejného zájmu, ochrany spotřebitele či ochrany životního prostředí. Chci se zasadit se o to, aby tu stát byl pro občany a nikoliv občané pro kmotry.

3) Jak občané Prahy 3 pocítí Vaše případné zvolení?
Senát schvaluje zákony s celostátní působností. Dojde-li ale např. ke změně zákona o místním referendu, pomůže to posílit roli občanské společnosti i na místní úrovni. Chci vést dialog s občany a přicházet s takovými návrhy změn zákonů, které budou v jejich prospěch.

4) Existuje ve Vašem životě něco, za co se dnes stydíte?
Trochu se stydím, že jsem si dosud neudělal čas na nějaký mediální trénink. Každý odborník na komunikaci pozná, že jsem v tomto amatér. Na straně druhé je pravdou, že pokud by člověk v kauze Knetig působil jako mediální profík, posílilo by to spekulace, že šlo o předem plánovanou akci.

5) Jaký je největší a nejpalčivější problém Prahy 3? (Vyberte prosím jen jeden.)
Nákladové nádraží Žižkov. Domnívám se, že by se měl vést dialog s občany o dalším využití této lokality a na základě této diskuse potom mohou být zadány parametry pro urbanistickou soutěž. Pokud by návrh urbanistického řešení vzbuzoval rozporuplné reakce občanů, preferoval bych konání místního referenda v této věci.

 

Diskuse

Gratulace Simeon Popov 20.10.2012 15:41
Re: Gratulace Iont 20.10.2012 20:05
Re: Re: Gratulace Jirka P. 20.10.2012 20:11

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


reklama