Odpovědi Václava Srba (Koruna česká), kandidáta č. 2 v senátních volbách

Odpovědi Václava Srba (Koruna česká), kandidáta č. 2 v senátních volbách

Redakce občanského zpravodaje Kauza3.cz oslovila všechny kandidáty na senátora volebního obvodu 26 a položila všem stejné otázky. Z celkem 13 kandidátů odpovědělo k dnešnímu dni 10. Odpovědi uveřejňujeme podle vylosovaných čísel jednotlivých kandidátů. Postupně Vám tedy přinášíme 10 různých odpovědí na stejné otázky. Je jen na Vás, čí odpovědi jsou Vám nejbližší. Sledujte Kauzu3.cz.

1) Proč jste se rozhodl/a kandidovat na senátora / senátorku?
Cítil jsem to jako svoji povinnost.

2) Čím hodláte přispět do senátní diskuze v případě Vašeho zvolení? Jaká jsou Vaše témata?
Pracuji v oboru cestovního ruchu, a pohostintsví, hovořím několika jazyky, jsem znalcem a milovníkem historie Prahy , zejména Královských Vinohrad a Žižkova. Kromě úsilí o naplnění hlavního cíle – návratu panovníka na trůn jeho předků- bych rád inicioval změnu volebního zákona, resp.odstranění jeho diskriminačních pasáží vůči malým stranám. Dále bych usiloval o navrácení historických znaků městům a obcím (postupně jsou nahrazovány vesměs odpudivými logotypy), případné historických názvů ( Královské Vinohrady ), bojoval bych proti nebezpečným a umělým konstruktům, jakými jsou multi-kulti, politická korektnost, genderová korektonost a postupoval bych v duchu svého hesla – veškerá práva menšinám, ale nikdy ne na úkor většiny ! Stop majorizaci minorit !

3) Jak občané Prahy 3 pocítí Vaše případné zvolení?
Budu prosazovat navrácení historických názvů ( Královské Vinohrady, nám.krále Jiřího z Poděbrad ), radikální snížení poplatků za parkovací karty ( na vysloveně režijní úroveň, tedy na cca 50, max. 100,- Kč, skutečnou podporu živnostníků ( např. snížením poplatků za zahrádky před restauracemi na rozumnou a reálnou úroveň), modernizaci a výstavbu sportovišť a bazénů, budování skutečných ( nejen namalovaných ) cyklostezek, rehabilitaci a znovuvýstavbu stromořadí pokud možno ve všech ulicích,opravdu bezpečných přechodů pro chodce, obnovení smysluplného vedení tramvajových linek, prodloužení denního provozu MHD v pátek a sobotu až do 2.00, pokud to bude možné i obnovu vinic, rozšíření plochy zeleně.

4) Existuje ve Vašem životě něco, za co se dnes stydíte?
To je jistě více, ale nejvíce se stydím za to, že v devadesátých letech jsem volil některé parlamentní strany.

5) Jaký je největší a nejpalčivější problém Prahy 3? (Vyberte prosím jen jeden.)
Doprava.

 

reklama