Diskuse

Praha 3: Hurdistán a líná opozice

Vložit nový příspěvek

SKM neplní v tomto zimním období povinnosti

7.12.2010 22:02 vložil Žiji zde dlouho, ale takový bordel SKM neznám

Teď má opozice v rukou trumf! A to stav úklidu chodníků. Zodpovědným pachatelem tohoto stavu (a myslím si, že se dopouští trestného činu obecného ohrožení je modré vedení zlověstné SKM, a.s. Ta, vedená bývalým zastupitelem za Prahu 3, pokračujícím ředitelem Správy komunálního majetku Praha 3 si připočítává ke svému platu ředitele ještě odměny ve výši 32 400 Kč měsíčně za \"práci\" ve třech obecních společnostech (tak si to ODS vedená kmotrem PH zařídila). To že nemá čas a vykonává v tomto období lajdácky svěřené funkce by mu měla rozmluvit předsedkyně představenstva (15 tis. měsíčně) modrá soudružka Kozaplíková!
Tedy dlouhodobě ukazujete, že práce pro společnost na Praze 3 (cca 70 tis. obyvatel), je povrchní vám z SKM cizí ani v tomto období! Kdy konečně projedete chodníky ????? Lotři nenažraní!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: SKM neplní v tomto zimním období povinnosti

8.12.2010 11:09 vložil karel

Odvolat a to co nejdříve Ing.Císaře, který byl instalován do těchto funkcí kmotrem PH. Chceme-li změny, začněme hned! Jinak Vám TOPce nikdo nebude věřit!


Reagovat  Reagovat s citací


to je jen část problému

30.11.2010 12:46 vložil Henry

Pánové, bavíme se tu o klasickém problému postsocialistické demokracie východního typu. Na jedné straně máte komunální politiky, kteří jednou nějakým (v tuto chvíli jedno jakým) způsobem získali moc nad městem (Praha 3) a na druhé straně občany. Z nich většina nemá o politiku zájem a nechápe, co jejich nezájem může způsobit. Část občanů zájem má - ta se ale brzy rozdělí na dvě skupiny, kdy jedna má zájem, protože zjistila, že může profitovat ze zkorumpované radnice. Druhá část pak jsou lidé, kteří chtějí, aby radnice fungovala lépe a nebyla zkorumpovaná. Současně, sama radnice se chová tak, že maximalizuje okamžitý užitek a možnost znovuzvolení. Zákon o obcích v aktuálně platném znění dává zastupitelstvu obce téměř nekonečnou moc. Proto většinu radnic, zejména ve větších obcích, dříve nebo později pohltí korupce. Na Praze 3 máme tedy ODS, která vládne strašidelně dlouho a nikdo už snad ani nepochybuje, že se chová korupčně. Jak chcete ale vyhrát volby proti takovéto straně, která má ex offo téměř nevyčerpatelné finanční možnosti - viz poslední komunální kampaň. Proč nebyli zelení a další strany vidět? No protože neměli ani zlomek peněz na kampaň, co měla ODS. Jediná TOP uspěla, ale to jen proto, že těžila z jakési popularity této strany z posledních voleb do sněmovny. Jinak tito pánové a dámy nedělali zhola nic pro jakýkoliv volební výsledek.
A pak je tu ještě rozdělení Prahy 3 na volební obvody a další fígle. Kdo zná systém regionálních voleb, tak ví velice dobře, že existuje minimálně jedna velmi jednoduchá cesta, jak zfalšovat výsledky těchto voleb. Tím nechci spokulovat, že se tak stalo. Přesto, možností, jak se udržet u koryta je prostě mnohem více, než těch, jak tyto chrochtající politiky od koryt dostat. Zejména pokud ti, co jsou u moci, nemají žádné zábrany. A o tom jsme se, myslím, už všichni mnohokrát dostatečně přesvědčili. :)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: to je jen část problému, kolPH stále něco

12.12.2010 20:22 vložil žižkovák- dvacet let nás válcuje modrý pták

Když jsem viděl přenos z ustavující schůze pražského zastupitelstva tak tam stále byl vidět pohrdlivý úsměv kmotra Pavla Hurdy. A tehdy jsem si uvědomil jak se dostal mezi pražské zastupitelem a co znamenalo rozdělení Prahy na 7 obvodů. Zatímco my Žižkováci jsme volili v patém obvodu - oblast Praha 3 a Vinohrad - z tohoto obvodu byli zvoleni pánové Svoboda a lotr Pecha a dcera ruského odborníka - přítele bývalého modráka Pružinského alias Václava Klause. Alexandra Udženija- velice neoblíbená zastuptelka z Prahy 2. Náš komotr PH byl zvolen do městského zastupitelstva taktak- ale bude zas dirigibat z povdálí Žižkovskou radnici. Ale co je nepochopitelné- aby byl zvolen do zastupitelstva použil trik, který je podivný. S bydlištěm v Praze 3 kandidival v pražském obvodě č.7 spolu s dalším lotrem Klegou, který uváděl bydliště Praha 15. A tak byl kmotr PH zvolen na 2. místě a bude opětně po 4 roky koho - občany volebního obvodu 7 zastupovat na velké radnici a na radnici MČ Praha 3 zase své ovečky (modráků je 160 kusů a on je předsedou oblastní rady ODS! A to přece stačí! Stále kolem tohoto kmotra se něco děje! Nevím zda-li se nejednal o volební podvod- tento ksich je všeho schopen! A podpora laďovi Kutilovi je také zřejmá! Boxeři se přece vždy dohodnou! Proto také máme novou lékárnu a GYMcentrum Kutil! hned vedle prodejny firma Z-Travel ("podnikatel" bývalý radní "TROUBA")


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: to je jen část problému, kolPH stále něco

12.12.2010 20:59 vložil Tomův deník (Tomáš Němec)

Aspoň se tady vypláčeme, když už sami nic nemůžeme udělat.


Reagovat  Reagovat s citací


Hurdistán a líní občané

30.11.2010 09:39 vložil Jirka Ptáček

Na tom článku něco je. Na druhou stranu by nápis možná mohl znít "Hurdistán a líní občané". Pravidla v uplynulých 4 letech byla nastavena tak, že opoziční zastupitel neměl o mnoho více možností, než řadový obyvatel Prahy 3. K volbám přišlo sotva 40%. Žije nás tu 74 000 a členem nějaké strany je sotva 500 lidí. Na jednání Zastupitelstva přijde taky podívat jen hrstka. Před lety jsme dělali průzkum v Praze 3 a jen 50% obyvatel nad 18 let vědělo, že máme starostku a znalo její jméno. Prostě komunál běžného občana nezajímá a to je ten pravý problém.

Nedělejte si iluze o zastupitelském sboru. Často narážím na představu, že zastupitel Prahy 3 je něco jako poslanec. Tedy člověk, který se na plný úvazek věnuje své zastupitelské funkci a pobírá za to desetitisíce korun.


Reagovat  Reagovat s citací


Líná opozice?!?

29.11.2010 23:03 vložil Ondřej Rut (SZ)

Jste k nám, zeleným v opozici, Libore, docela přísný. Líná opozice jsme opravdu nebyli a nejsme. Stačí si prohlédnout web SZ www.praha3.zeleni.cz, kde se za poslední volební období nakupila velká spousta komentářů, tiskových zpráv a upozornění na aktuální události. Posuďte sám naší lenost, na kterou upozorňujete. Ano, tou leností myslíte spíš absenci pozitivní vize a myslím, že chápu, kam svojí kritikou míříte. Práce opozice je však ze své povahy spíše reaktivní, zaměřená na hašení požárů založených buď úmyslně nebo omylem vedením radnice. Opozice na radnici nesedí, není za svojí práci placena, nemá úřednický aparát, který může pověřit prací a Radniční noviny, pro šíření své propagandy, naopak má svá občanská zaměstnání, kde musí plnit své závazky. Naštěstí si sem tam můžeme vypůjčit či vyzvednout něco, co na radnici samotné potichu vzniká (a zaniká). Když Vám chybí ty vize, tak např. před 4 lety vznikl velmi zajímavý podklad pro přípravu strategického plánu rozvoje Prahy 3, na jehož zpracování se podílel Ivan Dejmal, blahé paměti. Ne se vším z této vize já osobně souhlasím, tehdy byl však velmi dobrým výkopem do veřejné diskuse, která se bohužel nikdy neodehrála. Místo toho byl později přijat mnohem horší strategický plán rozvoje, taktéž bez veřejné diskuse. (Tomáš Mikeska o tomto procesu napsal sem na Kauzu3.). Dejmalova vize například vrací tramvaj na Koněvovu a Husitskou ulici směrem na Hlavní nádraží a najdete v ní další zajímavé nápady. Kdysi jsem jí pověsil pro veřejnost na naše stránky:

http://praha3.zeleni.cz/1744/rubrika/strategicka-koncepce-rozvoje-prahy-3/

Postoje žižkovských zelených a nynější koalice Žižkov (nejen) sobě byli vždy nejkonkrétnější a nejčitelnější ze všech politických subjektů, říkám to s klidným svědomím. Nicméně díkybohu za kritický článek, vyprovokoval jste mě alespoň k této reakci :) Mějte se pěkně, budeme se snažit svoji pozitivní vizi artikulovat pečlivěji a propracovaněji.

Ondřej Rut


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Líná opozice?!?

30.11.2010 01:32 vložil chk

To máte těžké, pane Rute. Jak jsem tak sledoval Vaše články zde na Kauze3, tak Vaší asi nejlepší vizí bylo radikální zvýšení cen parkovacích karet až na jejich de facto tržní hodnotu. Tím voliče samozřejmě těžko oslovíte, nemluvě už o tom, jaké skutečné negativní důsledky by podobné řešení přineslo.
To už příspěvky Vašeho stranického kolegy p. Valenty byly mnohem lepší, velmi kvalitně rozebíraly konkrétní problémy spojené s územním plánováním na Praze 3.
Jinak se mi vůbec nechce věřit, že p. Dejmal plánoval zavedení tramvaje to spodní Koněvovy a Husitské ulice. To je totiž doopravdický nesmysl, a to nejen z technického hlediska. Pravda, Hurdově lávce se to nevyrovná, ale stejně je to velmi nereálný nápad.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Líná opozice?!?

30.11.2010 08:01 vložil Ondřej Rut (SZ)

Martin Valenta sem napsal několik dobrých a ostrých článků zejména ke kulturním grantům. Územnímu plánu a rozvoji se věnuji tradičně já, to jste se asi spletl, chk


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Líná opozice?!?

30.11.2010 10:58 vložil chk

Nespletl. Ty články byly od p. Valenty, od Vás jsem nic na toto téma nečetl. A jestli se tomu za SZ věnujete primárně Vy, přiznám, tak to nepovažuji právě za nejlepší variantu. Nic ve zlém :-)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Líná opozice?!?

30.11.2010 11:44 vložil Iont

Chk,
namátkou a v rychlosti je článek od Ondřeje Ruta zde: http://www.kauza3.cz/komunalni-volby-2010/praha-3-tady-je-developerovo.html?fACT=VYB&prispevek[2277]=yes&fVETEV=ok&fIDREAKCE=0. Nehodlám mu dělat advokáta, ale pokud vím, pravidelně dochází na všechna jednání výboru pro územní rozvoj. Oproti panu Valentovi je pan Rut asi méně dravý, ale rozhodně není málo pracovitý.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Líná opozice?!?

30.11.2010 12:33 vložil chk

Tohle ale není článek úplně o problematice územního plánování a je tady dost osamocen. To od p. Valenty těch článků tady bylo více a odborněji směrovaných a měl jsem zato, že první osobou v SZ přes tuto problematiku je právě on.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Líná opozice?!?

30.11.2010 16:59 vložil Ondřej Rut (SZ)

vybírám své články k územnímu rozvoji:

http://www.kauza3.cz/nazory-zastupitelu-p-3/ondrej-rut-zmeny-v-uzemnim-planu-povedou-k-zastavbe-zelene.html

http://www.kauza3.cz/nazory-zastupitelu-p-3/Zapojte-se-do-diskuse-o-budouci-podobe-Nakladoveho-nadrazi-Zizkov.html

http://www.kauza3.cz/nazory-zastupitelu-p-3/Zizkovska-radnice-se-s-Nakladovym-nadrazim-chlubi-predcasne.html

Ondřej Rut


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Líná opozice?!?

30.11.2010 12:28 vložil Libor Kozák

Pane Rute, děkuji za reakci. Osobně Vám se opravdu sluší poděkovat za kontrolní práci v opozici. Ale nemohu zcela souhlasit s Vaším názorem. Já vím, děláte to zadarmo, ve svém volném čase, je vás málo, a odměnou je jen nevděk... Ale kdy už by měl politik přijít s novými nápady, než když je v opozici? Pokud se nějak dostane do vedení radnice, je už pozdě něco vymýšlet a času pak bude ještě méně a ochoty také! A dovolím si malou inspiraci nejen pro Vás. Projděte se jednou za týden na hodinku sám pěšky po Praze 3. Nápady přijdou samy.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Líná opozice?!?

21.12.2010 10:30 vložil Matěj Stropnický

Dobrý den, přijde mi, pane Kozáku, že jste snad nečetl náš volební program a nesledoval kampaň na Praze 3. Protože kdyby opak byl pravdou, musel jste zaznamenat, že to byla koalice Žižkov (nejen) sobě, kdo před volbami nastoloval témata a kdo podstatně ovlivnil i programy jednotlivých jiných kandidujících subjektů. A to ať v otázce bydlení, kde bude velmi pravděpodobně koalice ODS-TOP realizovat mnohé z toho, co jsme měli v programu my (díky tomu, že nás lidé volili a ukázalo se, že věc má význam), ať v otázce územního rozvoje: garáže na Jiřáku, lávka, Pražačka atd. - také v těchto případech je třeba nejprve zabránit nesmyslnosti projektům Hurdistánu, a přitom navrhovat jiná řešení. Tato řešení asi nevypadají na první pohled tak jednoduchá, ale jsou právě vychozená, jak nám radíte.
Lávka není potřeba, mnohem snazší je udělat pozemní cyklostezku mezi Parukářkou a Vítkovem, ale ani ta není z hlediska dopravního využití nutná. Lávka je zkrátka jen nesmyslný projekt, jemuž nejlepší alternativou je nulová varianta.
Ústupové bydlení na Pražačce je nevhodné z mnoha důvodů (likvidace zeleně, koncentrace sociálně slabších do jedné budovy, přetížení dopravy v lokalitě atd.) V našem programu navrhujeme jiné řešení (tak si ho přečtěte ten program, než zase budete kritizovat!): neprodávat prázdné obecní byty, a použít je jako sociální, nájemné zvyšovat s ohledem na skutečný stav bytu a obsazené byty privatizovat za spravedlivé ceny (obojí s cílem: nevytvářet vůbec potřebu sociálních bytů, předcházet poptávce po nich).
To jen namátkou.

S pozdravem, Matěj Stropnický


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Líná opozice?!? - Pane Rute

30.11.2010 17:57 vložil Tomův deník (Tomáš Němec)

Pane Rute, jako obyvatel Prahy 3 a volič ŽNS jsem se zúčastnil ustavujícího zasedání zastupitelstva 11.11.2010. Bylo pro mne zklamáním, že ŽNS se ani nepokusil navrhnout svého kandidáta do zastupitelstva, asi podle hesla KMOTRY Z ODS SI NA TRIKO NEVEZMEME.

Je samozřejmě pravděpodobné, že kandidát z řad ŽNS by při současném složení zastupitelstva neprošel hlasováním, ale to je jiná věc. Z toho, co jsem se dozvěděl o ŽNS před volbami i ze zasedání zastupitelstva mně nepřipadlo, že byste byli líní. Ale připadlo mi, že jste příliš pasívní. Že jste se opět smířili s vedoucí úlohou ODS a nesnažíte se získat pozice, z nichž byste třeba úplně nemohli ovlivnit dění, ale aspoň byste zvýšili svou vlastní informovanost, o tom, co členové rady připravují a v radě byste i výrazněji mohli vyjádřit svůj názor.

Také byste se neměli tak snadno smiřovat s tím, že Radniční noviny budou po další čtyři roky pouze pro zastupitele z ODS a TOP 09. Do každého čísla by někdo z Vašich zastupitelů měl předložit nějaký konstruktivní článek. Pokud by článek nebyl otištěn, můžete ho hned publikovat na webu s výrazným upozorněním, že článek městského zastupitele nebyl do radničních novin přijat, případně jakým způsobem byl cenzurován.

Nepřipadáte mi jako opozice líná, ale jako opozice pasivní až smířlivá.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Líná opozice?!? - Pane Rute

21.12.2010 10:39 vložil Matěj Stropnický

Dobrý den, nuže ještě vysvětlení Vám:

na ustavujícím jednání zastupitelstva byli navrhováni kandidáti do Rady městské části, nikoliv do zastupitelstva (ti jsou voleni ve volbách). Rada je, dalo by se říct, místní vláda, kdežto zastupitelstvo je sněmovna (s trochou nadsázky). Což sociální demokraté navrhují svého kandidáta na premiéra, když koaliční smlouvu o vládní spolupráci na celostátní úrovni podepsali ODS-TOP-VV? To se prostě nedělá, k ničemu to není.
Mohu ovšem vyvrátit Váš dojem, že jsme nikoho nikam nenavrhli. Naopak. Navrhli jsme jako ŽNS a máme zastoupení ve všech zřízených komisích a do výborů, kam se bude volit na zastupitelstvu dnes, máme také všude své návrhy. Zde to smysl pochopitelně má.
Poslední moje poznámka se týká smířlivosti. Je začátek volebního období a je myslím jedině správné začít s novými lidmi v zastupitelstvu (TOP) po dobrém. Když bychom bouřili hned napoprvé, nezvolili by nás ani do těch výborů a komisí, abych tak řekl. A volební období je dlouhé, pan Kozák nám asi nepomůže jinak než nepříliš kvalifikovanou radou, takže práce bude na nás a je třeba si ji rozložit tak, abychom do cíle mohli doběhnout a ne dojíždět sanitkou. :-)

Zdraví Matěj Stropnický


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama