Diskuse

V Praze se bude na podzim volit v sedmi obvodech

Vložit nový příspěvek

ODS nám opět dává...

11.6.2010 09:17 vložil chk

...školení z praktické demokracie. Jenom to její pojetí je nějak podivné :-)

P.S. Pokud by omylem vyhrála sociální demokracie, nic by se nedělo. Skrytá velká koalice zakládaná již Koukalem a Paroubkem stále pokračuje. Ale co kdyby nedejbože vyhrál někdo jiný, že.....?


Reagovat  Reagovat s citací


Praha 3 - 5 volebních obvodů

10.6.2010 16:27 vložil Tomáš

Podle informací z Radnice ODS na Praze 3 připravuje 5 volebních obvodů. V minulých volbách to byly 4 obvody a rozčlenění na 4 obvody uvožnilo ODS získat více jak 50% mandátů i když počet odevzdaných hlasů pro ODS byl pod 50 %.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Praha 3 - 5 volebních obvodů

10.6.2010 16:50 vložil Iont

Je to zcela arogantní jednání, které se naprosto vysmívá demokratickým principům. ODS využije poslední chvilky u moci a změní si pravidla tak, aby v nových volbách získala co nejvíc. Doufám, že i přes tyto manipulativní a nedemokratické kroky v nové radě nezasedne.


Reagovat  Reagovat s citací


Je to svinstvo

10.6.2010 09:21 vložil Karel

Když si ODs rozhodne, jak budou vypadat volebni obvody, kolik jich bude, kolik bude zastupitelů... Všechny jmenovane kroky vedou jednoznačně k tomu, aby ODs maximalizovala svoje znovuzvolení (resp. svývh kandidátů) a naopak vyřadila ostatní strany. Kdybychom uvažovali, že výsledek komunálních voleb by byl stejný, jako u celostátních (což samozřejmě tak nebude, ale jako model to postačí), můžete se podívat, které strany by se dostaly přes 10 procent v jednotlivých obvodech. Dopadlo by to tak, že TOP a ODS by měly podobný počet zastupitelů a pak by tam bylo pár přcmrndavačů z ČSSD. To je vše. Čili, ODS pak stačí si "koupit" pár zastupitelů TOP09 a je vymalováno. Nic se nezmění.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Je to svinstvo

10.6.2010 10:21 vložil Bob1

Přitom prakticky nelze vymyslet argument, proč by k tomu rozdělení mělo dojít.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Je to svinstvo

11.6.2010 08:29 vložil Karel

Jediný argument je právě maximální snaha udržet se u koryta. Dovedete si představir, co by vyplavalo ven, když by ODs najednou ztratila většinu v zastupitelstvu a tím pádem i většinu v radě P3?


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama