Diskuse

Anonym málem zastavil privatizaci

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Sotona lze jak kdyz tiskne

3.2.2009 18:17 vložil Bob

Pravda, pravda... za ceny kolem 10 tis. jen pro pana Lochmana :-)

Ted vazne. Musite vzit v potaz, ze obyvatele obecnich domu maji na byt dekret. Drive byl vztah k soukromemu vlastnictvi jiny nez dnes a dekret na obecni byt mel podobnou hodnotu, jako treba drustevni vlastnictvi bytu. Bezne se delala vymena obecniho bytu za druzstevni, jelikoz v tom nebyl velky rozdil. Najednou prisla revoluce a prijde mi nefer, aby se panelakove byty privatizovaly prakticky za trzni cenu.
Osobne znam jeden pripad, kde v 70tych letech byla rodina vysidlena ze sveho rodineho domku, jelikoz byl v mistech, kde pozdeji vzniklo sidliste Jizni mesto. Nemeli na vyber. Na oplatku dostali 2 obecni byty 1+1 v nove postavenem sidlisti. Dnes si maji tyto byty privatizovat. Misto aby meli svuj puvodni domek, budou si brat hypoteku na obecni byt v panelaku.
Mimochodem, spousta panelaku v Praze 3, byla postavena Telecomem pro sve zamestnance. Tyto domy byly zdarma prevedene na obec s tim, ze je obec najemnikum zprivatizuje.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Sotona lze jak kdyz tiskne

4.2.2009 01:16 vložil chk

Nejen Telecom, velká část Jarova byly podnikové byty, které město dostalo ZADARMO a teď je chce prodávat za tržní cenu (tedy výjimka je pan Lochman, že....). Ty byty byly dlouhodobě neudržované a obyvatelé museli do jejich zobytnění často vrazit nemalý peníz. Kromě toho velká část bytů byla za nizké ceny již prodána a ještě dnes se prodává. To jenom Praha 3 se svou zlodějskou radnicí vymýšlí nějaké extrbuřty :-/


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama