Bude předvánoční zastupitelstvo klidnější?

Bude předvánoční zastupitelstvo klidnější?

Dnes v 15 hodin začne na radnici 8. jednání zastupitelstva Prahy 3. Zásadními body budou patrně rozpočet na příští rok a rozpočtový výhled na roky 2017 – 2021. Praha 3 bude příští rok hospodařit s 1,184 miliardy korun. Cílem je do roku 2018 pokrýt běžné výdaje bez příjmů z privatizace. Dále se budou schvalovat zakázky na úpravy panelových domů v ulicích Roháčova, Rokycanova, Sabinova a Českobratrská nebo privatizace dalších bytů. Sledované patrně bude i rozdělení dotací jak z rozpočtu MČ tak z fondu starosty.

Mediálně se na toto zasedání připravovali Zelení, kteří chtějí znovu otevřít  podobu bytového domu na úpatí Parukářky. Podle starostky už developer ustoupil dost. Podle zelených je třeba dále tlačit. Petici požadující veřejné projednání podepsalo 130 lidí. Občanský návrh bodu k projednání zastupitelstvem ovšem vyžaduje nejméně 357 podpisů občanů městské části (0,5 %). Dá se tedy předpokládat, že se tento bod na program nedostane (petice zde).

S dalším návrhem bodu do program přijdou Svobodní, kteří se budou snažit o změnu Jednacího řádu v tom smyslu, aby také běžný občan měl před zastupitelstvem k dispozici materiály zastupitelů a aby se občané mohli na zastupitelstvu vyjadřovat vždy od 18h (podrobně zde).

Po téměř roce se na radnici chystají též zástupci Autonomního sociálního centra Klinika. Chtějí se veřejně hájit proti podle nich neoprávněným stížnostem, které se na Kliniku v poslední době navalily. Petici na podporu Kliniky podepsalo zatím 961 lidí (otevřený dopis zde).

Zasedání zastupitelstva je veřejné a navštívit ho může kdokoli. Lze ho také sledovat online. Po několika dnech lze nalézt zápis a po několika týdnech i video, ve kterém lze vyhledávat podle hlavních bodů. Zasedání zastupitelstva bude od 15:00 hodin ve velké zasedací síni radnice městské části Praha 3, Havlíčkovo náměstí 9, Praha 3, 1. patro, č. dveří 126 (kompletní program zde).

reklama